تور پراگ: معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک

به گزارش پیامک مسعود، زیباترین قلعه های جمهوری چک

دلایل زیادی برای بازدید از جمهوری چک وجود دارد اما هیچ مساله ای نیست که قلعه های آن در بالای فهرست جاذبه های این کشور قرار داشته باشد. اگر معماری های قرون وسطایی شما را جذب خود نموده و یا اینکه یک متفکر تاریخی می باشید قطعا زیباترین قلعه های جمهوری چک می توانند آنچه دنبال آن هستید را ارائه کنند. از طرف دیگر به علت موقعیت قرارگیری این کشور قلعه های بسیاری در آن وجود داشته که باعث می گردد تا شما بتوانید چند مورد از خیره کننده ترین آن ها را در برنامه سفر آینده خود در نظر بگیرید. خبرنگاران در این مطلب می خواهد تا چند مورد از زیباترین قلعه های جمهوری چک را برای شما معرفی نماید پس با ما همراه شوید.

تور پراگ: معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک

با ما سفر کنید و با تور پراگ از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای پراگ را ببینید.

قلعه پرنستین | Pernstejn Castle

قلعه پرنستین یک ساختار سنگی خیره کننده و یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک می باشد. سبک گوتیک و رنسانس استفاده شده در این قلعه چشمگیر می باشد اما آن چیزی که بیش از همه پرنستین را متفاوت می نماید این است که این قلعه هرگز قتح نشده است. موقعیت این ساختمان برای دفاع در نظر گرفته شده بوده و معینا تصمیم درستی بوده است. بازسازی های اخیر در این قلعه نشان داد که زیر یک لایه گچ نقاشی هایی از قرن شانزدهم و بعلاوه کتیبه هایی موجود است. این قطعات هنری پروس اکنون حفظ شده و شما می توانید در هنگام بازدید از قلعه آن ها را مشاهده نمایید.

قلعه کوکورین | Kokorin Castle

کوکورین یکی از قلعه هایی می باشد که دارای داستانی غیرمعمول و افسانه ای است. این ساختمان که در قرن چهاردهم ساخته شده است پس از امپراتوری فردیناند و جنگ سی ساله در فهرست قلعه های ملعون نهاده شده است. بر اساس قانون قلعه کوکورین مجاز به بازسازی نبوده است. شوالیه ها، هنرمندان و مسافران در زمان های مختلف در این قلعه حضور داشته اند و در نهایت این مجموعه در قرن بیستم مورد بازسازی نهاده شد. امروزه این بنا به صورت خصوصی بوده و به عنوان یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک و بعلاوه یکی از مقاصد گردشگری مهم مورد استفاده نهاده شده که قطعا ارزش بازدید را دارد.

قلعه بوزوو | Bouzov Castle

قلعه بوزوو در قلب موراویا (Moravia) واقع شده است. بوزوو که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده یک شاهکار گوتیک خیره کننده و یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک می باشد. از همان ابتدای قرن پانزدهم میلادی این قلعه جمهوری چک محل شوالیه تتونیک (Teutonic) بوده است. این موضوع باعث شده تا راز و رمزهای بسیاری به این ساختمان اضافه گردد. اتاق های قلعه بوزوو با دقت بازسازی شده و برای تورها باز می باشند. با این حال خاطره انگیزترین راه برای تجربه این قلعه این است که به یاری یک تور ویژه راهنمایی شدن تمام بخش های آن را مشاهده نمایید به طوری که ممکن از برای تماشا بعضی از نقاط آن مجبور شوید لباس های مناسبی بر تن کنید.

قلعه کوست | Kost Castle

در شمال بوهمیا، قلعه کوست که یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک بوده و متعلق به قرن پانزدهم میلادی می باشد. این بنا در میان بیابان و بعلاوه ماسه سنگ ها یافت شده است. کلمه کوست در زبان کشور چک به معنی استخوان می باشد زیرا این بنا به عنوان استخوان محکم و برای غلبه بر دشمن ساخته شده بوده است. هنگامی که سدهای اطراف قلعه دچار آسیب شدند آب در اطراف آن تبدیل به نوعی از خندق شده که این یک شکل غیر معمول بوده است. البته که برای ساکنان قلعه شگفت انگیز به شمار می رفت. مکان هایی که می توانید در قلعه مشاهده نمایید شامل اتاق های بازسازی شده و بعلاوه اتاق های تاریک و ترسناک شکنجه است که در طول قرو وسطی به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گرفته است.

قلعه تروسکی | Trosky Castle

قلعه تروسکی ممکن است خرابه به نظر برسد اما قطعا شما نمی خواهید که آن را از دست بدهید. این قلعه در دو نقطه از یک بخش آتشفشانی بازالتی نهاده شده و ظاهرا در چند قسمت تقسیم شده است. به ساختارهای پایین دستی این دو بخش بابا (Baba) یا پیرزن (Old Woman) گفته می گردد. به ساختارهای بالادستی و بلندتر از این دو ساختار نیز پانا (Panna) یا ویرجین (Virgin) گفته می گردد. با توجه به اینکه این قلعه رها شده است اما این مکان به عنوان سوژه ای خیره کننده برای معماران و علاقه مندان به عکاسی است. شایعاتی در خصوص وجود تونل ها و دالان های زیرزمینی این قلعه وجود داشته که هنوز مورد استفاده قرار می گیرند اما می بایست با دقت و در نظر گرفتن ریسک آن آنالیز شوند.

قلعه زویکوو | Zvikov Castle

در جایی که رودخانه های اوتاوا و ولتاوا به یکدیگر می رسند شما می توانید یکی از زیباترین قلعه های جمهوری چک به نام زویکوو را مشاهده نمایید. از اوایل قرن اول یک قلعه در این مکان معین شده بوده است اما تا قرن سیزدهم میلادی قلعه ای ثابت در آن ساخته نشده بود. قلعه زویکوو دارای یک برج مسکونی منشوری بوده و بعلاوه یک حیاط زیبا می باشد. بسیاری از بخش های این مجموعه با نقاشی های دیواری تزیین شده و بعضی از مشهورترین ان ها را می توان در کلیسای صلح آمیز و تاریخی سنت ونسلوس (St. Wenceslaus) مشاهده نمایید.

قلعه کریوکلات | Krivoklat Castle

یکی از قدیمی ترین، مهمترین و زباترین قلعه های جمهوری چک کریوکلات می باشد. این بنا در قرن سیزدهم برای پرمی اسلاید (Přemyslids) که یک خانواده نجیب و ثروتمند در زمان خود بوده ایت ساخته شد. بسیاری از پادشاهان جمهوری چک در این قلعه زندگی نموده و این بنا دارای ویژگی های معماری قابل توجهی می باشد. ستاره های باورنکردنی سالن سلطنتی، منظره ها خیره کننده از بالای برج بزرگ و بعلاوه کتابخانه ای که بیش از 52 هزار جلد کتاب مختلف در آن وجود دارد از جمله موارد تماشای در این قلعه می باشد.

قلعه هلوبوکا | Hluboka Castle

این قلعه چک در قرن سیزدهم ساخته شده است اما در سال های پس از آن بازسازی های قابل توجهی روی آن اجرا شده است. آنچه که یک قلعه گوتیک متعلق خانواده شوارزنبرگ (Schwarzenberg) می باشد یک قرن بعد در سبک های رنسانس ساخته شده است. در قرن هجدهم این قلعه ظاهر باروک را گرفت. سپس در قرن نوزدهم میلادی قلعه هلوبوکا به طور مستقیم همچون قلعه ویندزور (Windsor) در انگلستان بازسازی گشت. این بنا در حال حاضر به روی عموم مردم باز بوده و دارای باغ های بزرگی می باشد گه شما می توانید از طریق یک تور از آن ها تماشا نمایید.

قلعه پراگ | Prague Castle

پر بازدیدترین قلعه در سراسر این کشور قلعه پراگ بوده که در مرکز جمهوری چک نهاده شده است. این قلعه که واقعا بزرگ و پیچیده می باشد دارای چندین بخش بوده و یکی از بزرگترین مجموعه قلعه ها در دنیا به شمار می رود. قلعه پراگ برای شاهزاده بوریوج (Bořivoj) در قرن نهم میلادی ساخته شده است. با این حال بعضی از بازسازی های طرح گوتیک که در قرن چهاردهم اجرا شده و چند مورد دیگر که در قرن بیستم روی آن اجرا شده است، ظاهر قلعه را در طول 1200 سال از عمر آن به شدت تغییر داده اند.

قلعه کارلشتین | Castle Karlstejn

قلعه کارلشتین تنها 30 دقیقه با پراگ فاصله دارد. این مجموعه که از زیباترین قلعه های جمهوری چک به شمار می رود از طریق جنگل های سرسبز احاطه شده و همچون یک رویا می باشد. در حالی که بخش بیرونی قلعه قرن چهاردمی بسیار زیبا می باشد، این بنا از زمان خود بسیار جلوتر بوده است و شما می توانید این موضوع را در داخل قلعه به وضوح مشاهده نمایید. قلعه کارلشتین دارای مجموعه بزرگی از جواهرات امپراتوری بزرگ روم می باشد. علاوه بر این بسیاری از جواهرات سلطنتی جمهوری چک نیز در این مکان وجود داشته و شما حتی می توانید بعضی از آن ها را لمس نمایید.

قلعه های همیشه جزء نقاط قدرت امپراتوری ها به شمار می رفتند. در دوران قرون وسطی برای محافظت از سرزمین ها قلعه های بسیاری بر روی مکان های صعب العبور ساخته شد تا بتواند به خوبی از کشور و امپراتوری محافظت کنند. با توجه به دوران چند صد ساله رنسانس و قرون وسطی قلعه های طیبا و بزرگ در سراسر اروپا پراکنده شده اند که هر کدام به تنهایی جاذبه های بسیاری را می توانند ارائه دهند.

منبع: www.touropia.com

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1862

به "تور پراگ: معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور پراگ: معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید