نسل تازه تبلیغات با اینترنت سه بعدی از راه می رسد

به گزارش پیامک مسعود، ادغام محیط های واقعی و مجازی و از راه رسیدن اینترنت سه بعدی موجب پوست اندازی دنیای تبلیغات شده و نسل جدیدی از این پدیده را طی سال های آینده به وجود می آورد.

نسل تازه تبلیغات با اینترنت سه بعدی از راه می رسد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، به زودی متاورس یا اینترنت سه بعدی از راه می رسد که مبتنی بر ادغام دنیا های حقیقی و مجازی است. متا قصد دارد از قابلیت های این فضا استفاده کند و لذا به شرکت های تبلیغاتی اعلام کرده که در آینده می توانند پیام های بازرگانی سه بعدی طراحی و منتشر کنند.

فناوری واقعیت ترکیبی به فردی که هدست مناسب را به سر دارد، اجازه می دهد تا از یک شی در دنیای واقعی برای ایجاد یک واکنش در دنیای مجازی استفاده کند. به عنوان مثال می توان به ضربه زدن به یک شخصیت در بازی ویدیویی با چوب بیسبال موجود در دنیای واقعی اشاره کرد.

اگر چه در حال حاضر بازی های ویدئویی مبتنی بر واقعیت افزوده وجود دارند، اما در آنها ادغام دنیا واقعی و مجازی پیش بینی نشده است. اما هدست های واقعیت ترکیبی تعامل این دو دنیا را ممکن می کنند.

متا قصد دارد از طریق نرم افزار زوم نشستی را در این زمینه با برخی شرکت های تبلیغاتی برگزار کند تا آنها درک بهتری است از قابلیت های این فضای تازه به دست آورند. در حال حاضر هدست هایی به همین منظور طراحی شده اند اما عرضه آنها محدود بوده و گران قیمت نیز هستند. به عنوان مثال می توان به هدست هولولنز 2 مایکروسافت اشاره کرد که در سال 2019 به قیمت 3500 دلار عرضه شد.

متا خود در پی عرضه هدست واقعیت ترکیبی تازه ای است که قابلیت ردگیری حرکات صورت و چشم را دارد و انتظار می رود نمونه اولیه آن امسال عرضه شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1885

به "نسل تازه تبلیغات با اینترنت سه بعدی از راه می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل تازه تبلیغات با اینترنت سه بعدی از راه می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید