هند خواستار توقف مداخله ترکیه در کشمیر شد

به گزارش پیامک مسعود، وزارت خارجه هند در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور ترکیه در خصوص کشمیر، خواستار توقف مداخلات آنکارا در امور داخلی هند شد.

هند خواستار توقف مداخله ترکیه در کشمیر شد

به گزارش گروه بین الملل پیامک مسعود، وزارت امور خارجه هند، امروز (شنبه) در واکنش به حمایت روز گذشته (جمعه) رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از پاکستان در مناقشات کشمیر، خواستار توقف مداخله آنکارا در امور داخلی هند شد.

بنا به گزارش پایگاه نیوز 18، روز گذشته، اردوغان، متعهد شد که کشورش از موضع پاکستان در موضوع کشمیر حمایت کند زیرا این مسئله نگرانی هر دو کشور (پاکستان-ترکیه) به حساب می آید.

وزارت امور خارجه هند با صدور بیانیه ای، مداخله رئیس جمهور ترکیه در امور داخلی هند را محکوم و تأکید کرد که پاکستان، موضوع تروریسم را در جامو و کشمیر تقویت کرده است.

در این بیانیه نوشته شده است: هند تمامی اظهارات (اردوغان) درباره جامو و کشمیر را رد می کنیم و (جامو و کشمیر) بخش جدایی ناپذیر و غیرقابل نفوذ هند است. ما از حاکمیت ترکیه می خواهیم که در امور داخلی هند دخالت نکند و درک مناسبی از حقایق در زمینه تهدید شدید تروریسم سرچشمه گرفته شده از پاکستان به هند و این منطقه داشته باشد.

رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در نشست مشترک کنندگان مجالس ملی و سنای پاکستان ضمن حمایت از موضع پاکستان در مسئله کشمیر گفت: مسئله کشمیر باید بر پایه عدالت و حقانیت حل و فصل شود.

سال گذشته میلادی، اردوغان مسئله کشمیر را در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بیان نمود و هند در واکنش به سخنرانی وی گفت که از اظهارات ترکیه درباره کشمیر بسیار متأسف است.

از زمان لغو شرایط خودمختاری منطقه کشمیر در اواسط مرداد ماه توسط دولت هند، کشمیر در شرایط امنیتی به سر می برد و چندین هزار نظامی هندی با حضور در این منطقه با هرگونه اعتراضی برخورد می کنند. تلفن های همراه و اینترنت هم برای چند هفته در این منطقه قطع بود و شهروندان برای تردد در کشمیر باید از ایست و بازرسی های متعدد عبور می کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 703

به "هند خواستار توقف مداخله ترکیه در کشمیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند خواستار توقف مداخله ترکیه در کشمیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید