آشنایی با خوراکی هایی که می توانند ما را بیمار کنند

به گزارش پیامک مسعود، برخی مواد غذایی را اگر به صورت صحیح و درست مورد استفاده قرار ندهیم و یا شرایطی که آن ها را تهیه می کنیم مناسب نباشد ممکن است خطرناک باشند در ادامه به برخی از این مواد غذایی اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با خوراکی هایی که می توانند ما را بیمار کنند

6 غذای عجیبی که می تواند شما را بیمار کند

سال گذشته زمانی که مشخص شد میلیون ها عدد از بستنی بلوبل ممکن است با باکتری تهدید کننده لیستریا آلوده باشد، رسانه های اجتماعی به سرعت از این موضوع پر شد.

شبانه بیشتر قفسه های فروشگاه ها از این بستنی پرطرفدار خالی گشت. این موضوع بسیار عجیب بود زیرا بیشتر افراد بستنی را به عنوان یک ماده غذایی سالم در نظر می گیرند. مسمومیت از طریق جوانه یونجه، تخم مرغ خام و یا مرغ قابل درک است اما مسمومیت بستنی به نظر غیر منطقی می رسید.

البته این یک تراژدی واقعی است که هیچ شکی هم در آن نخواهد بود. برخی از مواد غذایی بسته بندی شده ممکن است حاوی باکتری های مضر و خطرناکی باشند که زندگی فرد را تهدید می نماید. در این مقاله قصد داریم 6 ماده غذایی عجیب را معرفی کنیم که می تواند خطر مسمومیت غذایی در آن ها وجود داشته باشد.

1.سیب کاراملی
دفعه بعد زمانی که به فروشگاه های زنجیره ای می روید، جلوی بسته بندی های سیب کاراملی توقف نکنید.

تحقیقات اجرا شده نشان می دهد که بستر های شیرین می تواند بهترین منبع برای رشد باکتری های ایجاد کننده بیماری مانند لیستریا باشد.

این موضوع حتی خود محققان را نیز شگفت زده کرده است. زیرا آن ها فکر می کردند سیب خاصیت اسیدی دارد و پوشش کاراملی آن می تواند مانع از رشد باکتری ها شود .

اما همانطور که دانشمندان نیز کشف کرده اند، قرار دادن لایه ضخیم بر روی سیب تنها باعث ایجاد شیرینی بیشتر بر روی آن می شود و محیط را برای رشد باکتری های مضر آماده می سازد.

اگر عاشق مواد شیرین هستید و نمی توانید در مقابل این مواد تحمل کنید از سیب هایی استفاده کنید که در فریزر نگهداری می شود و یا دارای پوشش کاراملی نیست.

2.توت های منجمد
ایجاد بیماری از مواد تازه ممکن است قابل باور باشد اما چرا باید از طریق مصرف مواد منجمد شده نیز بیمار شویم؟؟ خوب این موضوع اگرچه ناراحت کننده است اما واقعیت دارد.

یک ترکیب آلی از توت های منجمد و دانه های انار در سال 2013 در حدود 165 نفر را به بیماری هپاتیت A مبتلا کرد.

در سال گذشته نیز در حدود 31 نفر از طریق مصرف توت منجمد به این بیماری مبتلا شدند. هپاتیت A ، می تواند مواد غذایی را در مرحله تولید آلوده کند بنابراین شما کار زیادی در این مورد نمی توانید انجام دهید.

البته باید به خاطر داشته باشید که میلیون ها قوطی از توت های منجمد وجود دارد که امکان آلوده بودن آن ها بسیار پایین است.

3.سیب زمینی
باور اینکه سیب زمینی می تواند باعث ایجاد بیماری شود بسیار سخت است اما این ماده غذایی خوشمزه اگر به صورت سرخ شده مصرف شود می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی شود.

البته بیشتر این بیماری ها به خاطر نحوه آماده کردن نادرست، استفاده نامناسب از آن و یا نگهداری طولانی مدت سیب زمینی در محیط غیر منجمد بوده است.

هنوز هم برخی از مسمومیت های سولانین در این مورد وجود دارد. سولانین ماده سمی است که به هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، در پوست سیب زمینی تجمع می کند.

خوشبختانه می توان به آسانی از بروز این مشکل جلوگیری کرد. سیب زمینی هایی که دارای رنگ سبز بر روی پوست خود هستند نباید مورد استفاده قرار گیرند.

در صورت استفاده، بهتر است تا جایی که ممکن است پوست سبز رنگ آن را بردارید.

4.پنیر
همه افراد خوردن پنیر های خامه ای خوشمزه مانند پنیر فتا را دوست دارند.

تنها مسئله ای که در مورد پنیر های نرم وجود دارد این است که بیشتر آن ها غیر پاستوریزه هستند و بنابراین احتما آلوده بودن آن ها به باکتری های مضری همچون لیستریا وجود دارد.

این باکتری های مضر در طول فرآیند پاستوریزه کردن از بین می فرایند.در 5 سال گذشته پنیر های غیر پاستوریزه باعث ایجاد بیماری های مختلفی شده است.

یک راه حل اسان برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود دارد . بهترین و ساده ترین راه این است که به هنگام خرید ، روی بسته بندی را به دقت مطالعه کنیدو در پی برچسب پاستوریزه بگشت.

5.خیار
خیار با پوستی ضخیم و قابلیت رشد سریع، به نظر نمی رسد منبع رشد باکتری های مضر باشد.

اما در طول 3 سال گذشته به تنهایی، این ماده خوشمزه و پای ثابت سالاد ها توانسته است باعث ایجاد و شیوع بیماری سالمونلا شود.

در سال 2015، حدود 165 نفر در اثر مصرف خیار راهی بیمارستان شدند و از این میان 4 نفر نیز جان خود را از دست داند.

بهتر است همیشه خیار را به دقت بشویید و از خوردن خیار نشسته پرهیز کنید. یادتان باشد که از مصرف با پوست خیارهای غیر ارگانیک اجتناب کنید.

6.بستنی
درسی که از ماجرای بستنی های بلو بل می توان گرفت این است که اگرچه این بستنی ها خوشمزه هستند اما در برابر رشد باکتری های مختلف مصون نیستند.

البته بستنی بلو بل تنها برندی نبود که با این مشکل روبرو شد. در سال 2013 نیز در یک بستنی خانگی این مشکل به وجود آمد.

متاسفانه، شما در مقابل این مورد کار زیادی نمی توانید انجام دهید. باکتری های موجود در بستنی ممکن است از طریق مواد تشکیل دهنده آلوده و یا در مرحله تولید وارد آن شود.

البته باید به خاطر داشته باشید که سالانه در سراسر جهان میلیون هاو یا شاید میلیاردها بستنی تولید می شود وهمه آن ها نیز آلوده نیستند.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1716

به "آشنایی با خوراکی هایی که می توانند ما را بیمار کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خوراکی هایی که می توانند ما را بیمار کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید