استارتاپ Astra برای اولین بار پیروز به پرتاب راکت به فضا شد

به گزارش پیامک مسعود، استارتاپ Astra می خواهد در آینده سرویس حمل ماهواره های کوچک به مدار زمین را ارائه کند و در کنار خود رقبایی همچون Rocket Lab و اسپیس اکس را می بیند.

استارتاپ Astra برای اولین بار پیروز به پرتاب راکت به فضا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، استارتاپ Astra پس از شکست مأموریت پرتاب قبلی خاتمه پیروز شد راکت خود به نام Rocket 3.2 را با پیروزیت از آلاسکا پرتاب کرده و برای اولین بار به فضا برسد.

این استارتاپ کالیفرنیایی حوالی ساعت 00:30 بامداد چهارشنبه به وقت ایران راکت دو مرحله ای خود به نام Rocket 3.2 را از پایگاه فضایی PSCA در آلاسکا به فضا پرتاب کرد و دومین مأموریت آزمایشی خود را کلید زد. دقایقی پس از پرتاب، مرحله بالایی با پیروزیت از راکت جدا شد و مسئولان شرکت Astra از پیروزیت مأموریت خبر دادند. این راکت همچنین توانست به آن سوی مرز فرضی میان اتمسفر زمین و فضا موسوم به خط کارمان در ارتفاع 100 کیلومتری برسد.

استارتاپ Astra می خواهد در آینده سرویس حمل ماهواره های کوچک به مدار زمین را ارائه کند و در کنار خود رقبایی همچون Rocket Lab و اسپیس اکس را می بیند. کریس کمپ (Chris Kemp) مدیرعامل Astra در مصاحبه ای در تابستان امسال گفت که هدف این شرکت حمل ماهواره ها با هزینه کمتر است.

Astra امیدوار است از سال آینده میلادی آماده ارائه سرویس شود و آزمایش دیروز دستاورد بزرگی در این راستا به شمار می رود. ناسا نیز چراغ سبز را به این استارتاپ نشان داده و چهار روز قبل از اختصاص بودجه 3.9 میلیون دلاری به آن برای حمل ماهواره های کوچک به مدار خبر داد.

اولین آزمایش مداری استارتاپ Astra با راکتی به نام Rocket 3.1 اواخر شهریور ماه امسال با شکست روبرو شد. این راکت با پیروزیت از روی زمین بلند شد اما بروز نقص فنی در سیستم راهنمایی راکت سبب لغو مأموریت پرتاب حدود 30 ثانیه پس از شروع مأموریت شد. Astra مقصر این مشکل را سیستم ناوبری و راهنمایی راکت Rocket 3.1 معرفی کرد و از رفع آن و بازگشت دوباره به سکوی پرتاب در آینده نزدیک خبر داد. این اتفاق با گذشت سه ماه بالاخره رخ داد و راکت Rocket 3.2 با پیروزیت به مدار رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1245

به "استارتاپ Astra برای اولین بار پیروز به پرتاب راکت به فضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارتاپ Astra برای اولین بار پیروز به پرتاب راکت به فضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید