استقبال خوب بوشهری ها از سینما، بعضی مجتمع های فرهنگی هنری به امکانات پخش فیلم مجهز می شوند

به گزارش پیامک مسعود، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از استقبال خوب مردم این استان از هنر هفتم خبر داده و آن را با توجه به تعداد سالن های سینما و جمعیت استان رضایتبخش دانسته است.

استقبال خوب بوشهری ها از سینما، بعضی مجتمع های فرهنگی هنری به امکانات پخش فیلم مجهز می شوند

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار از ، با گرامیداشت بیست و یکم شهریور روز ملی سینما، گفت: این استان، با بیش از نیم قرن سابقه در سینما جزء اولین استان های دارای سینما در کشور است.

محمد حسین زندویان اضافه کرد: استان بوشهر هم اکنون 10 سالن سینمای مجهز به دستگاه های پخش دیجیتال دارد که از این تعداد 6 سالن به صورت فعال با ظرفیت سه هزار و 58 جایگاه، فیلم های روز سینما را نمایش می دهند.

او ادامه داد: با برنامه ریزی و اقدام های اجرا شده برای بهره برداری از سالن های سینمایی جدید و حل مسائل سینماهای غیر فعال و افزایش ظرفیت جایگاه بعضی از سینماها، این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر سینماهای فعال در استان در مرکز استان هستند، عنوان نمود: افزون بر بوشهر، شهرهای برازجان، جم و خارگ نیز سینما دارند.

زندویان گفت: کوشش هایی اجرا شده که تالار مجتمع های فرهنگی و هنری در استان به امکانات پخش فیلم مجهز شوند و با حمایت از بخش خصوصی سالن های جدیدی نیز راه اندازی گردد.

او اضافه کرد: بر این اساس، در آینده نزدیک تالار مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری شهر خورموج، تالار کتابخانه غدیر شهر کنگان و سالن سینما مجتمع تفریحی فرهنگی انقلاب بوشهر به امکانات پخش فیلم مجهز خواهند شد.

استقبال بوشهری ها از سینما خوب است

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: میانگین حضور تماشاگران در سینماهای استان حدود 200 هزار نفر در سال های اخیر بوده است که با توجه به تعداد سینماهای موجود و جمعیت استان میزان استقبال رضایت بخش بوده است.

زندویان اعلام کرد: پارسال، 95 عنوان فیلم در سینماهای استان به نمایش درآمد و در این میان فیلم هایی با موضوع کودک و نوجوان باعث حضور پررنگ بچه ها و نوجوانان در سینما شد.

سلامِ سینما به شهرهای بدون سینما

او همچنین با اشاره به پیروزیت طرح سلام سینما گفت: این طرح برای نمایش فیلم های سینمایی با استفاده از تجهیزات سیار در مناطق بدون سینما اجرا می گردد و با توجه به اینکه بیشتر شهرستان های استان سینما ندارند، طرح پیروزی بوده و مردم خوب از آن استقبال نموده اند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: اکنون هشت شهرستان از 10 شهرستان استان بوشهر زیرپوشش این طرح قرار گرفته اند که با استقبال خوب مردم در شهرها و روستاهای دور افتاده بدون سینما روبه رو شده است.

ارشاد، سینمای امید گناوه را می سازد

زندویان درباره سینمای امید گناوه نیز گفت: طرحی در کشور در دست اجراست به نام طرح امید، که در آن یکی از شهرهای بدون سینما در هر استان با همکاری وزارت کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب سینما می گردد.

او با اشاره به اینکه ساخت این سینما مهر پارسال تصویب شد، اعلام کرد: ابتدا قرار بود شهرداری گناوه، سینما را بسازد و تجهیز با ما باشد اما هفته پیش در جلسه ای که در این خصوص داشتیم، تصمیم گرفته شد این اداره کل همه فعالیت های ساخت و تجهیز را بر عهده گیرد و شهرداری گناوه نیز به ارشاد یاری کند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ابراز امیدواری کرد: هفته آینده مکان مورد نظر برای ساخت سینمای امید گناوه معین و سندش در اختیار این اداره کل قرار گیرد.

نخستین مراسم روز ملی سینما در بوشهر برگزار می گردد

زندویان به برنامه ریزی اجرا شده برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی سینما اشاره نمود و ادامه داد: سال جاری تصمیم گرفتیم نخستین بار مراسم گرامیداشت روز ملی سینما را برگزار کنیم اما با توجه به اینکه این روز با سالروز شهادت امام سجاد(ع) همزمان شد، تصمیم گرفتیم این مراسم در روزهای آینده برگزار گردد.

او عنوان نمود: در این مراسم از سینماگران پیروز استان تجلیل خواهد شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین برگزاری نخستین جشنواره ملی آنلاین پویانمایی و جلوه های ویژه بصری را یکی از برنامه های آینده حوزه فیلم و سینما در بوشهر خواند و گفت: این جشنواره قرار است اسفند در بوشهر برگزار گردد که در بخش جنبی آن فیلم های بین المللی نیز به نمایش در می آید.

زندویان به این نکته نیز اشاره نمود که با توجه به اینکه امروز سینماها به علت سالروز شهادت امام سجاد(ع) سینماها تعطیل بوده، فردا (آدینه بیست و دوم شهریور) به مناسبت روز ملی سینما، بلیت سینماها نیم بهاست.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 249

به "استقبال خوب بوشهری ها از سینما، بعضی مجتمع های فرهنگی هنری به امکانات پخش فیلم مجهز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال خوب بوشهری ها از سینما، بعضی مجتمع های فرهنگی هنری به امکانات پخش فیلم مجهز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید