اندیشکده شورای آتلانتیک: آمریکا و ناتو در مقابل یک حمله سریع روسیه بی دفاع خواهند بود

به گزارش پیامک مسعود، اندیشکده شورای آتلانتیک معتقد است، روسیه در موضعی قرار گرفته است که می تواند سریعا نیروهای خط مقدمی آمریکا و ناتو را شکست دهد و پیش از آنکه نیروهای کمکی برای پشتیبانی برسند سرزمین های زیادی را از کنترل آنها خارج نموده و به کنترل خود در بیاورد.

اندیشکده شورای آتلانتیک: آمریکا و ناتو در مقابل یک حمله سریع روسیه بی دفاع خواهند بود

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه میلیتاری تایمز، در سند این اندیشکده امور بین الملل مربوط به تاریخ 13 دسامبر تحت عنوان بازدارندگی دائمی: تدابیر تقویتی برای حضور نظامی آمریکا در شمال و مرکز اروپا ژنرال فیلیپ بریدلاو فرمانده ارشد متحد سابق ناتو به همراه آلکساندر ورشبو معاون سابق دبیرکل ناتو پیشنهاد می دهد که یک ترکیب کاملا تنظیم شده از استقرار نیروهای دائمی و چرخشی در لهستان و کلیت منطقه صورت گیرد تا بازدارندگی در برابر روسیه بیشتر و ائتلاف ناتو تقویت گردد.

بریدلاو و ورشبو هشدار می دهند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دنبال برچیدن نظم قوانین بعد از دوران جنگ سرد است که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون امنیت اروپا را تضمین نموده است.

آنها به تهاجم روسیه به گرجستان و اوکراین و تداوم اشغالگری روسیه در مناطقی از این دو کشور، تقویت مواضع نظامی در حوزه نظامی غربی و کالینینگراد روسیه و رو آوردن به جنگ هیبریدی شامل استفاده از دروغ پراکنی به وسیله شبکه های اجتماعی علیه جوامع غربی به منظور تشدید بی ثباتی اشاره نموده اند.

این در حالیست که پنتاگون خودش را برای بازگشت به یک به اصطلاح رقابت ابرقدرتی آماده می نماید و در حال تنظیم نیروها و قوا در تدارک برای یک جنگ بالقوه با کشور قدرتمندی مثل روسیه یا چین است و در همین راستا ائتلاف ناتو در حال استقرار چهار گروه رزمی فراملیتی متشکل از حدود 1200 سرباز در هر یک از کشورهای بالتیک و لهستان طی ابتکار عمل حضور خط مقدمی است. ناتو اعلام نموده که این طرح هدفش این است که به روسیه نشان دهد هرگونه تجاوزگری به ناتو با واکنش نیروهای ائتلاف در کنار نیروهای محلی روبرو خواهد شد. حال اما سند مذکور تصریح می نماید: یک حمله متعارف قاطع از سوی روسیه به ویژه اگر بدون هشدار قبلی اجرا گردد می تواند نیروهای خط مقدمی ناتو و آمریکا را در یک بازه زمانی کوتاه شکست دهد. آن هم پیش از آنکه نیروهای تقویتی برای ادامه مقابله فرا برسند.

این نویسندگان خاطرنشان کردند روسیه با تصرف سریع اراضی ائتلاف ناتو را در کار صورت گرفته قرار می دهد و در این ائتلاف شکاف ایجاد نموده و فرآیند تصمیم گیری ناتو پیش از رسیدن نیروهای تقویتی فلج کند.

بریدلاو و ورشبو در این گزارش توصیه کردند که حضور آمریکا در لهستان که یک منطقه کلیدی برای کوشش های ناتو به منظور دفاع از حوزه بالتیک است تقویت گردد. در عین حال برخی عناصر نظامی استقرار یافته آمریکا نیز در لهستان دائمی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 28

به "اندیشکده شورای آتلانتیک: آمریکا و ناتو در مقابل یک حمله سریع روسیه بی دفاع خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده شورای آتلانتیک: آمریکا و ناتو در مقابل یک حمله سریع روسیه بی دفاع خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید