بردیا سعادت: کوشش کردم لیگ صربستان سکوی پرتابم گردد؛ با مودنا ایتالیا قرارداد داخلی بستم

به گزارش مجله پیامک مسعود، تهران (پانا) - بردیا سعادت جوان ترین لژیونر تاریخ والیبال ایران، حضور در لیگ صربستان را سکوی پرتابی برای خودش دانست تا به اهداف بزرگش در این رشته ورزشی، از جمله کسب افتخار زیر پرچم ایران دست یابد.

بردیا سعادت: کوشش کردم لیگ صربستان سکوی پرتابم گردد؛ با مودنا ایتالیا قرارداد داخلی بستم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بردیا سعادت سال جاری در لیگ صربستان عملکرد فوق العاده ای داشت و به رغم تجربه کم، نظر باشگاه مودنا ایتالیا برای همکاری در سال آینده را جلب کرد.

تیم نیش با پذیرش دومین شکست خود در مرحله پلی آف لیگ صربستان، از دور رقابت ها حذف شد اما بردیا سعادت بازیکن جوان ایرانی و ستاره درخشان این تیم، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و با ثبت میانگین 6.15 پوئن در هر ست، عنوان امتیازآورترین بازیکن این مسابقات را تا ملاقات دوم مرحله پلی آف به دست آورد.

جوان ترین لژیونر تاریخ والیبال ایران در فهرست بهترین سرویس زنندگان لیگ صربستان با کسب 41 امتیاز در رتبه دوم تا آخرین ملاقات تیم نیش نهاده شد. این بازیکن 18 ساله ایران، اخیرا با تیم مودنای ایتالیا به توافق رسیده و قرار است سال آینده در لیگ با کیفیت سری آ ایتالیا توپ بزند.

سعادت که دوران فعالیتش در تیم نیش صربستان به خاتمه رسیده، در گفت وگوی تفصیلی با روابط عمومی فدراسیون والیبال، از اهدافش، شرایط زندگی در صربستان و انگیزه هایش برای حضور در تیم ملی والیبال ایران گفت که توضیح کامل آن به قرار زیر است:

*فصل درخشانی در تیم نیش و لیگ والیبال صربستان سپری کردی؛ ارزیابی خودت از این پیروزیت چیست؟

سال گذشته با توجه به مشورتی که با مربیان و عظیم ترهایم داشتم، به این نتیجه رسیدم که لیگ صربستان می تواند سکوی پرتاب خوبی برایم باشد. فصل قبل به دلیل بحران کرونا، تمام مسابقات تعطیل شد و چیزی حدود 3 الی 4 ماه بدون تمرین بودم. با این حال، تمرینات بدنسازی ام را در ارومیه پیگیری کردم تا به شرایط مطلوب رسیدم و بعد از آن هم به اردوی تیم نیش در صربستان ملحق شدم.

من با هدف و انگیزه های بسیاری تمرین کردم تا بهترین بازی های خود را به نمایش بگذارم و همان طور که گفتم، کوشش کردم که این تیم سکوی پرتابی باشد تا بتوانم عضو تیم های خوب جهان در لیگ های قدرتمند دیگر بشوم.

لیگ صربستان از لحاظ سطح کیفی بازیکنان، تلفیقی از جوانان و بازیکنان باتجربه است. بازیکنان با تجربه این لیگ، ملی پوشان سابق این کشور هستند. تیم ها هم از نظر فنی، بسیار به هم نزدیک هستند و تیم های اول تا چهارم، فاصله امتیازی یک یا دو امتیازی با هم داشتند.

*لیگ ایران و صربستان را چگونه ارزیابی و مقایسه می کنی؟

مقایسه این دو لیگ با هم، کار سختی است اما 3 الی 4 تیم اول لیگ ایران به دلیل استفاده از بازیکنان ملی پوش، کمی بهتر از تیم های اول تا چهارم لیگ صربستان هستند ولی مابقی تیم ها در این دو لیگ، سطح کیفی یکسانی دارند.

*حالا در فهرست بازیکنان دعوت شده از سوی ولادیمیر آلکنو برای حضور در اردوی ملی پوشان کشورمان هستی؛ برنامه ات برای پیروزیت در تیم ملی چیست؟

من همه کوششم این بود که عملکرد خوبی در لیگ صربستان داشته باشم تا به تیم ملی دعوت شوم. حالا که خداراشکر این رخ داد، 100 درصد تمرکزم را روی تمرینات خواهم گذاشت تا بتوانم توانایی هایم را به نمایش بگذارم و نظر آلکنو را جلب کنم. البته بازیکنان هم پست من که دعوت شده اند، همگی خوب هستند و رقابت بسیار سخت خواهد بود.

*تیم ملی والیبال ایران سال کاری پرمشغله ای پیش رو دارد و در رویدادهای مهم لیگ ملت ها و بازی های المپیک توکیو حضور پیدا می نماید؛ به نظر خودت در فهرست نهایی آلکنو قرار می گیری؟

فقط سرمربی تیم ملی است که می تواند در این خصوص تصمیم گیری کند. با این حال، تمام کوششم را به کار خواهم گرفت؛ چون یکی از اهداف من بازی زیر پرچم ایران در تیم ملی والیبال کشورم است.

یکی از دلایلی که لیگ صربستان را انتخاب کردم، کسب تجربه بیش تر و آشنایی با والیبال اروپا بود. خداراشکر فصل بسیار خوبی برایم رقم خورد و توانستم یک مرحله پخته تر شوم.

*تجربه زندگی در صربستان چه طور بود؟

من پیش از این، تجربه زندگی در یک کشور دیگر و دور از خانواده را نداشتم. البته با غربت غریبه نبودم و قبلا هم در اردوهای خارج از شهر حضور داشتم اما ماجرای زندگی خارج از کشور، کمی سخت بود. از لحاظ عاطفی سعی کردم خودم را متقاعد کنم که برای مدتی روی ورزش حرفه ای خود متمرکز شوم. روزهای اول کمی سخت گذشت اما با شرایط کنار آمدم.

*از توافق با تیم مودنا ایتالیا برایمان صحبت کن و این که چه اهدافی از پیوستن به ین تیم داری؟

هنوز این توافق رسمی نشده اما قرارداد داخلی امضا نموده ام. یکی دیگر از اهدافم، راه یابی به لیگ ایتالیا و رو در رو شدن با عظیمان والیبال جهان بود. حضور در سری آ می تواند به افزایش سطح توانایی های من یاری کند.

البته من پیشنهادهای دیگری هم داشتم اما با مشورت هایی که گرفتم، به این نتیجه رسیدم که در تیم مودنا، پیشرفت بسیار بیش تری می توانم داشته باشم.

*اوقات فراغت را چه طور در صربستان سپری می کردی؟

اوقات فراغت زیادی ندارم و به دلیل بحران کرونا هم تا جایی که می توانستم بیرون نمی رفتم؛ چون نمی خواستم حتی یک بازی را از دست بدهم. البته با هم تیمی هایم رفاقت خوبی داشتم و در خانه به وسیله بازی های آنلاین، با هم در ارتباط بودیم. خواندن کتاب و تماشای فیلم و سریال هم بخش دیگری کارهایی بود که در اوقات فراغتم انجام می دادم.

*شرایط دوران کرونایی در صربستان چگونه بود؟

نیش شهر کوچک اما شلوغی است؛ با این حال مردم پروتکل های کرونایی را به خوبی رعایت می نمایند. طبق دستور دولت صربستان، بسیاری از مکان های عمومی بسته بود و بیشتر اماکن هم در ساعات خاصی فعالیت می نمایند. گاهی اوقات قرنطیه حتی به ساعت 12 ظهر هم می رسید و از آن به بعد همه جا تعطیل می شد.

*استایل منحصر به فردی برای زندگی و ورزش حرفه ای داری و تمام تمرکزت روی والیبال است؛ چگونه در این سن به این سبک زندگی رسیدی؟

مشورت هایی که از خانواده می گیرم و هدایت هایی که از سوی آن ها دریافت می کنم، یاری زیادی به انتخاب سبک زندگی ام کرد.

من از بچگی علاقه خاصی به والیبال داشتم و عظیم ترین هدفم در زندگی، پیروز شدن در این رشته ورزشی بوده است و به همین دلیل زندگی ام را پای والیبالم گذاشته ام تا به اهداف عظیمی که دارم، برسم. همواره سعی نموده ام دور از حاشیه باشم و 100درصد ذهنم را روی کارم متمرکز کنم.

اولین هدفم بازی کردن در تیم ملی کشورم و کسب افتخار زیر پرچم کشورم بوده است. قطعا حضور در کنار بازیکنان عظیم تیم ملی، یاری زیادی به من خواهد نمود تا به تجربه و پختگی بیش تری برسم. بازی در باشگاه های برتر جهان هم از دیگر اهداف من است.

*درخشش در لیگ صربستان، توجه کارشناسان را به عملکرد تو جلب کرد. به نظرت اگر این فصل در ایران می ماندی، باز هم به عنوان یک بازیکن جوان و کم تجربه، همین اندازه فرصت نشان دادن توانایی هایت را داشتی؟

طبیعتا هر مربی روش کار خاص خود را دارد و باشگاه ها هم در شکل دریافت این سیاست کاری نقش پررنگی دارند. وقتی باشگاهی از مربی نتیجه بخواهد، کار مربی سخت شده و او نمی تواند اعتماد کافی به بازیکنان جوان تر داشته باشد.

من برای تیم های درنا و خاتم اردکان در لیگ ایران بازی کردم و با توجه به تجربه ای که داش�ی کنم. چون برای بازیکنی در شرایط سنی من، قرار دریافت در شرایط مر ثابت بازی کنم. چون برای بازیکنی در شرایط سنی من، قرار دریافت در شرایط مسابقه است که سطح بازیکن را ارتقا می دهد. از طرفی ذخیره نشستن هم در روحیه بازیکنی به سن من، اثرات منفی می گذارد.

*صحبت و پیامی برای مردم ایران داری؟

سال نو را به همه هموطنان عزیزم تبریک می گویم. امیدوارم سال جاری به دور از غم و غصه و سالی سرشار از پیروزیت برای هموطنانم باشد. آرزو می کنم تیم ملی والیبال ایران بهترین نتایج را در مسابقات پیش رو و به خصوص بازی های المپیک کسب کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1440

به "بردیا سعادت: کوشش کردم لیگ صربستان سکوی پرتابم گردد؛ با مودنا ایتالیا قرارداد داخلی بستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بردیا سعادت: کوشش کردم لیگ صربستان سکوی پرتابم گردد؛ با مودنا ایتالیا قرارداد داخلی بستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید