برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد

به گزارش پیامک مسعود، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سال جاری برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد.

برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران از اردبیل، قادر تقی زاده پیش از ظهر امروز در جلسه آنالیز اجرای برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل گفت: به منظور اجرایی کردن برش های استانی مقرر شد معاونت میراث فرهنگی با هماهنگی مدیر پایگاه مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به منظور آماده سازی، ساماندهی و ایجاد زیرساخت های گردشگری در پایگاه ثبت جهانی دو پروژه تعریف و تا سرانجام سال جاری اجرا کند.

وی با بیان اینکه استقرار یک نفر از اعضای انجمن صنفی دفاتر خدماتی و مسافرتی در سرانجامه مرزی بیله سوار با هماهنگی اداره کل حمل و نقل و سرانجامه ها با هدف افزایش جذب گردشگر خارجی از کشورهای بازار هدف در دستور کار نهاده شد، اضافه نمود: پس از طرح این موضوع در جلسه کمیته ارتقاء امنیت استانداری، یکی از آژانسهای خدمات مسافرتی برای اطلاع رسانی در دفتر مربوطه انتخاب می گردد.

تقی زاده با اشاره به اعلام 6 عنوان در رابطه با تقویت جذب گردشگر خارجی از کشورهای هدف، توسعه گردشگری طبیعی و روستایی، توانمندسازی نیروهای انسانی فعال در بخش گردشگری در پایگاههای ملی و ثبت جهانی، واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و بهره برداری و تسهیل فرآیند تجهیز و راه اندازی موزه های غیردولتی را از جمله موارد مطرح نمود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تمامی اعضای کمیته باید پیگیری های لازم را از سازمان مرکزی و دستگاههای مربوطه انجام داده و گزارش مربوطه را به این معاونت اعلام نمایند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز با تأکید بر پیگیری های معاونت میراث فرهنگی و دفتر فنی از صندوق توسعه به منظور آماده سازی و واگذاری 11 بنای تاریخی به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و بهره برداری اضافه نمود: پس از پیگیری، موانع و مسائل و راهکارهای لازم در این رابطه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام می گردد.

بهزاد مجیدی بر برگزاری جلسه ای توسط مسئول مرکز آموزش اداره کل با هماهنگی معاونت گردشگری و مسئول علمی کاربردی استان به منظور برگزاری دوره های توانمندسازی نیروهای انسانی فعال در بخش گردشگری و دستگاه ای مرتبط برای فراگیران دوره های مشترک تأکید کرد.

وی توضیح داد: معاونت میراث فرهنگی نیز برای تسهیل فرایند تجهیز و راه اندازی موزه های غیردولتی و هر خانواده یک موزه، پیگیر دستورالعمل و شیوه نامه اجرایی در این رابطه باشد تا برش استانی 95 با پیش بینی 50 خانه موزه تا سرانجام سال جاری محقق گردد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در خصوص طرح توسعه گردشگری روستایی با هماهنگی معاونت گردشگری و دفتر فنی اداره کل در برش استانی سال جاری گفت: مقرر شده است سه پروژه ایجاد تاسیسات و زیرساخت های گردشگری در دو روستای کزج و اندبیل و یکی از روستاهای شهرستان نیر یا مشگین شهر اجرا گردد.

عسگر سنگی اضافه نمود: این پروژه ها شامل زیرساختهایی نظیر سرویس بهداشتی، پارکینگ، اقامتگاه بوم گردی، سکو، آلاچیق، سفره خانه سنتی، پارک بازی بچه ها، مجموعه فرهنگی، جهت پیاده روی، سایت پرنده نگری بوده که با هماهنگی اداره کل امور روستایی و دهیار روستاهای هدف گردشگری پیگیری و اجرا گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 606

به "برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید