تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی

به گزارش پیامک مسعود، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که با شفافیت و حذف واسطه ها می توان احتیاج بازار تجهیزات پزشکی را به کنترل دقیق مرتفع کرد.

تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی

به گزارش پیامک مسعود، بهرام پارسایی چهارشنبه 23 آبان در مراسم افتتاح نهمین کنگره ملی دندانپزشکی در شیراز، با بیان اینکه شاهد رویش قارچ گونه دانشکده های دندانپزشکی در کشور هستیم، تاکید نمود که نظارت کاملی بر روند توسعه این دانشگاه ها در سطح کشور ایجاد گردد.

پارسایی گفت: براساس آمارها از نرم جهانی در حوزه بهداشت پائین تر نبوده ایم و نیازی به این رشد قارچ گونه در کشور احساس نمی شده است.

وی افزایش قیمت تجهیزات دندانپزشکی را تابعی از وضعیت اقتصادی موجود دانست و گفت: تمام اقلام دندانپزشکی وارداتی بوده و افزایش قیمت زیادی را تجربه نموده است.

پارسایی گفت: بعضی افراد با دریافت ارز دولتی اقدام به واردات نموده اند و در بازار نسبت به ارائه این محصولات اقدام شده که قطعا مورد حمایت دولت بوده اند اما عده قلیلی که حقوق مصرف نماینده را رعایت ننموده اند باید مورد بازخواست دستگاه های مربوطه قرار گیرند .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: باید با ایجاد شفافیت نسبت به از بین بردن رانت خواهی اقدام کنیم. با از بین بردن واسطه گری شاهد این خواهیم بود که می توان کنترل دقیقی بر بازار محصولات و تجهیزات پزشکی داشت.

پارسایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزیر امور خارجه اخیرا پرده از مافیای کلان اقتصادی در کشور برداشت، تاکید نمود که آحاد مردم موظف به حمایت از مسئولانی هستند که شفاف سازی را دنبال می نمایند.

او ادعا کرد: مسئولینی که شعار شفاف سازی را می دادند این روزها با وارد کردن انتقاد و هجمه به آقای ظریف اتهام زنی نموده اند، این در حالی است که به جای انتقاد از مسئولین باید به سراغ آن عده ای رفت که وزیر امور خارجه تاکید نموده نمی تواند نامشان را ذکر کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: انتظار از مردم این است که از مسئولینی که به دنبال شفاف سازی هستند حمایت گردد.

پارسایی افزود: باید جامعه تحصیل نموده در کنار فعالیت های علمی و تخصصی، نیروهای جهادی کشور را تنها نگذارند. نباید اجازه دهیم هجمه هایی که طی چند روز اخیر به مسئولین کشور وارد می گردد خللی در روند خدمت رسانی آنان ایجاد کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که در مسند وزارت امور خارجه قرار گرفته است، بدون سند حرف نمی زند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 7

به "تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید