تا انتخابی المپیک تنها 60 روز اردو داریم، اردوی ترکیه قطعی نشده

به گزارش پیامک مسعود، علیرضا حبیبی پس از برگزاری اولین روز از اردوی تیم در مصاحبه با خبرنگار مهر، گفت: اردوهای ما از روز شنبه 28 اردیبهشت ماه بدون حضور لژیونرها در تالار هندبال تهران آغاز شد. لژیونرها تا انتها ماه می رقابت هایشان در اروپا طول می کشد و ما برای اینکه فرصت را از دست ندهیم از یک سری بازیکنان جوان داخلی دعوت کردیم تا تمرینات را آغاز کنیم.

تا انتخابی المپیک تنها 60 روز اردو داریم، اردوی ترکیه قطعی نشده

وی ادامه داد: بعضی از بازیکنان حضور خوبی در لیگ های فصل قبل داشتند اما مشکل اینجاست که تقریباً دو ماه و نیم از لیگ گذشته و بازیکنان هیچ تمرینی نداشته و از هندبال دور بودند. از آن طرف بازیکنان خارجی در کوران مسابقه قرار داشته و در عین اینکه در آمادگی کامل بدنی قرار دارند کمی هم خسته هستند.

مربی تیم ملی هندبال کشورمان اعلام نمود: به هر حال در تمرینات بعدی شاهد حضور دو گروه از بازیکنان هستیم که در شرایط متفاوتی از سطح آمادگی با هم قرار دارند بعضی از بازیکنان از یک فصل پر کار می آیند و بعضی هم دو سه ماه استراحت مطلق داشتند.

وی پیرامون فرصت برگزاری اردوها تا رقابت های پیش رو هم گفت: ما یک فرصت 150 روزه تا مسابقات انتخابی المپیک داریم که در این فرصت می توانیم 60 روز اردوی مفید داشته باشیم که در این زمان همه بازیکنان را از جمله بازیکنان لژیونرها را هم در اختیار نداریم.

در بعضی از مسابقات قبلی نتوانستیم از بازیکنان لژیونر استفاده کنیم آیا در این رقابت ها می توانیم از حضور آنها بهره ببریم؟، حبیبی در پاسخ به این سوال گفت: بله ما در زمان مسابقات که به اصطلاح فیفادی نام دارد، می توانیم از حضور بازیکنان لژیونر استفاده کنیم. بعضی از زمان ها مانند قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک از سوی فدراسیون دنیای اعلام شده که باشگاه ها موظف هستند تا بازیکنان را در اختیار تیم های ملی شأن قرار دهند و ما می توانیم تنها در این زمان ها از آنها استفاده کنیم.

مدرس فدراسیون دنیای هندبال در ادامه با بیان اینکه برنامه ریزی اردو تا برگزاری مسابقات انتخابی المپیک چیده شده است، بیان داشت: یک سری بازی تدارکاتی هم در نظر گرفته شده است که باید ببینیم با توجه به شرایط فدراسیون آنالیز های لازم را انجام دهد که آن جایی که احتیاج به بازی تدارکاتی داریم این امکان را برای ما فراهم کند.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده یک اردو و مسابقه تدارکاتی در ترکیه برای تیم برنامه ریزی شده است؟، گفت: بحث ترکیه هنوز قطعی نشده است. ما امیدوارم این اتفاق بیافتد چرا که بدون بازی تدارکاتی نمی توان به سطح آمادگی خوبی برسیم. حالا باید دید که چه شرایطی فراهم می گردد اینکه تورنمنتی با حضور چند تیم در داخل کشور برگزار گردد یا اینکه به اردو یا مسابقه تدارکاتی خارج از کشور برویم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات هندبال انتخابی المپیک مردان مهرماه امسال در قطر برگزار می گردد و رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی دنیا اواخر امسال برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 120

به "تا انتخابی المپیک تنها 60 روز اردو داریم، اردوی ترکیه قطعی نشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا انتخابی المپیک تنها 60 روز اردو داریم، اردوی ترکیه قطعی نشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید