تور سیشل: تور مجازی سیشل ؛ بهشت آفریقا

به گزارش پیامک مسعود، مجمع الجزایر سیشل با آب وهوا و چشم انداز های تماشای خود، یک بهشت نفس گیر را در اقیانوس هند پدیدآورده اند. همراه خبرنگاران باشید تا با یک تور مجازی، از این منطقه زیبا تماشا کنیم.

تور سیشل: تور مجازی سیشل ؛ بهشت آفریقا

برای دیدن بهشت روی زمین، با تور سیشل از زیباترین جزیره دنیا دیدن کنید و سفری همچون ماه عسل را تجربه کنید..

وقتی صحبت از صخره های مرجانی می گردد، احتمالا در ذهنمان به سرزمین ها و امپراتوری هایی فکر می کنیم که در زیر پهنه لاجوردی دریاها جاخوش نموده اند. سرزمین هایی که تعداد بی شماری ماهی، مرجان و گیاه های مختلف آن ها را محاصره نموده اند و نفس هر بیننده ای را می گیرند؛ اما تمام قضیه به زیر آب خلاصه نمی گردد؛ چراکه برآمدگی های دریایی بسیار زیادی را می توان پیدا کرد که روی صخره های مرجانی زیر آب ساخته شده اند و با روی آب آمدنشان، خود را به مناطقی مسکونی و اکثرا، دیدنی تبدیل نموده اند.

جزیره الدبرا (Aldabra) در اقیانوس هند یکی از بزرگ ترین این سرزمین ها است. این منطقه که ارتفاع آن تنها هشت متر از سطح دریا است و در بخش خارجی مجمع الجزایر سیشل جا خوش نموده است. نکته جالب این منطقه، شکل کاملا متفاوت آن با جزیره های سیشل آفریقا است. شبه جزیره الدبرا با مساحت 155 کیلومتر مربعی خود (34 کیلومتر طول و 13 کیلومتر عرض) دومین صخره مرجانی بزرگ جهان است که در آن می توان زندگی کرد. همراه ما باشید تا در قالب تازه ترین قسمت از تور مجازی، به بازدید از این منطقه و سرزمین سیشل بپردازیم.

با وجود اینکه ورود انسان به طبیعت الدبرا آسیب هایی را به ساختارهای طبیعی آن وارد نموده است، الدبرا با میزبانی از مجموع 307 نوع از گونه های گیاهی و جانوری، به یکی از نگین های طبیعت اقیانوس هند تبدیل شده است. لازم به ذکر است که در دهه 60 میلادی خطر از بین رفتن تنوع گیاهی و جانوری این منطقه وجود داشت که با برطرف شدن آن، دوباره همه چیز در جزیره الدبرا به حالت عادی برگشته است.

در سال 1982، منطقه الدبرا به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این جزیره دارای نادرترین گونه از درختان و گل هایی همانند گل ارکیده است. گونه هایی بسیار نادر که به جز جزیره الدبرا، در سایر نقاط کره زمین یافت نمی شوند. در کنار این گیاهان نادر، الدبرا از لاک پشت هایی بسیار بزرگ و شگفت انگیز میزبانی می نماید. حیواناتی که تعداد آن ها به تقریبا 1500 عدد می رسد.

در این تور مجازی، علاوه بر منطقه الدبرا، به جزیره هایی دیگر از مجمع الجزایر سیشل سر خواهید زد. یکی از این جزیره ها کزمولدو (Cosmoledo) نام دارد. این جزیره کوچک با مساحت 5/2 کیلومتر مربعی خود، جولانگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی اقیانوس هند است. چند کیلومتر در راستا شمال شرقی جزیره کزمولدو، جزیره آلفونسه (Alphonse) واقع شده است. این جزیره، خودش از چند جزیره تشکیل شده است که بزرگ ترین آن ها، آلفونسه نام دارد و 300 نفر در آن زندگی می نمایند.

در ادامه از شما دعوت می کنیم تا به وسیله قسمت ابتدایی این مطلب، به بازدید مجازی از جزیره های منطقه سیشل بپردازید. خبرنگاران به صورت روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می نماید. اگر به این جنس از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1817

به "تور سیشل: تور مجازی سیشل ؛ بهشت آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سیشل: تور مجازی سیشل ؛ بهشت آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید