جانباز دفاع مقدس چگونه پدیده نون. خ2 شد؟، از عمو کاووس امروز تا رزمنده دیروز هوانیروز

به گزارش پیامک مسعود، رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس گفت: من تمام هشت سال جنگ تحمیلی را در جبهه، کنار دوستان رزمنده ام حضور داشتم. هیچ وقت از آن فضا دل نمی کندم؛ نهایتاً چند روز را مرخصی می گرفتم و دوباره چند ماه مداوم در مناطق عملیاتی مشغول بودم.

جانباز دفاع مقدس چگونه پدیده نون. خ2 شد؟، از عمو کاووس امروز تا رزمنده دیروز هوانیروز

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری پیامک مسعود، شهرستان های مختلف کشورمان مأمن هنرمندان بومی بسیاری هستند که به هر دلیل کمتر می توانند روی آنتن سیمای ملی خودی نشان دهند؛ جز اینکه بعضی فیلم ها و سریال ها دوربین خود را به سمت قصه ها و مناطق بومی بچرخانند و از این چهره ها رونمایی بهتری داشته باشند.

سریال نون. خ از جمله فراوریاتی است که جای پای خود را در سریال های تلویزیون حسابی باز کرد و کم کم نیز به فکر فراوری فصل سوم خود خواهد افتاد. در این راستا توانست بازیگرانی جذاب و کاربلد را در معرض چشم مخاطبان تلویزیون بنشاند که یک مورد آن عموکاووس است!

حضور هشت ساله در مناطق عملیاتی سال های جنگ تحمیلی

ماشاءالله وروایی، عمو کاووس مجموعه نون. خ سابقه جالبی دارد، آنچنان که خود در تبادل نظر با خبرگزاری پیامک مسعود شرح می دهد: من بعد از دریافت دیپلم وارد ارتش شدم و بعدتر درجه سروانی گرفتم. اکنون نیز افتخار 33 سال خدمت در هوانیروز را دارم. در دوران دفاع مقدس جزء پرسنل فنی هوایی بودم و نه خلبان که بعضی جاها به اشتباه ذکر نموده اند.

وی همچنین یادآور شد: در آن سال ها در قالب کادر هوایی فعال بودیم و با هلیکوپتر امکانات و تجهیزاتی را برای مناطق عملیاتی و یا جابجایی و یاری به سانحه دیدگان و مجروحان تدارک می دیدیم.

مأموریت های هوایی ما صرفاً محدود به منطقه کرمانشاه نمی شد. زمانی به منطقه، غرب، جنوب و غیره هم اعزام می شدیم و در خیلی از عملیات هایی که نیروی هوایی در آن حضور داشت، خود من حاضر بودم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس اضافه کرد: من تمام هشت سال جنگ تحمیلی را در جبهه، کنار دوستان رزمنده ام حضور داشتم. هیچ وقت از آن فضا دل نمی کندم؛ نهایتاً چند روز را مرخصی می گرفتم و دوباره چند ماه مداوم در مناطق عملیاتی مشغول بودم.

رفاقت با شهدای خلبان و شاخص جنگ تحمیلی

وروایی با اشاره به آن سال ها گفت: شهر ما مرزی بود و هوانیروز هم همواره جزء نیروهای خط مقدم به حساب می آمد؛ البته مأموریت های ما صرفاً محدود به منطقه کرمانشاه نمی شد. زمانی به منطقه، غرب، جنوب و غیره هم اعزام می شدیم و در خیلی از عملیات هایی که نیروی هوایی در آن حضور داشت، خود من حاضر بودم.

بازیگر این سال های سیما که خود از جانبازان جنگ تحمیلی است، گفت: هنوز هم عوارض ریوی، شنوایی و بینایی ناشی از آن دوران در بدنم هست هرچند این جانبازی در جایی ثبت نشده است. همان زمان من با شهدای بزرگی مثل کشوری، شمشادیان، سهیلیان و غیره که از شهدای شاخص و خلبانان کشورمان در آن سال ها بودند، از نزدیک ارتباط داشتم. چه عزیزانی دیگری که خودم شاهد شهادتشان بوده ام.

چگونگی بازیگر شدن و رسیدن به عموکاووس

این بازیگر به حضور خود در فعالیت های هنری اشاره داشت و گفت: من در کنار تخصصی که در هوانیروز داشتم، همزمان سعی می کردم در فعالیت های عقیدتی و سیاسی نیروهای مسلح و حتی رادیو و تلویزیون کرمانشاه فعال باشم. تقریبا از سال 1361 تا به الان نیز با رادیو و تلویزیون استانی همکاری دارم.

هنوز هم عوارض ریوی، شنوایی و بینایی ناشی از آن دوران در بدنم هست. همان زمان من با شهدایی بزرگی مثل کشوری، شمشادیان، سهیلیان و غیره که از شهدای شاخص و خلبانان کشورمان در آن سال ها بودند، از نزدیک ارتباط داشتم.

وروایی درباره حضور خود در سریال نون. خ گفت: زمانی که می خواستند سریال را بسازند، من هم تست دادم و به لطف دوستان از جمله سعید آقاخانی انتخاب شدم. فکر می کنم عمو کاووس سریال چیزی شد که مردم دوستش داشتند.

وی درباره پیشنهادهای دیگر بازیگری مطرح کرد: من قبل از این سریال، چندین کار با مراکز استانی مثل کرمانشاه، کردستان و ایلام انجام داده ام. با مسعود جعفری جوزانی هم احتمالاً در یکی دو سریالی که قرار است برای استان کرمانشاه بسازند، از جمله سریالی درباره یارمحمدخان سردار مشروطه همکاری داشته باشم که فعلاً در مرحله برآورد بودجه است.

انتهای پیغام /4143/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 869

به "جانباز دفاع مقدس چگونه پدیده نون. خ2 شد؟، از عمو کاووس امروز تا رزمنده دیروز هوانیروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانباز دفاع مقدس چگونه پدیده نون. خ2 شد؟، از عمو کاووس امروز تا رزمنده دیروز هوانیروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید