تازهترین تحولات درگیری های مأرب، پاکسازی منطقه ها تازه در الجوبه

به گزارش پیامک مسعود، رسانه های منطقه با انتشار تصاویری از آزادسازی منطقه ها نو در مأرب یمن به ویژه دو کوه راهبردی در این استان خبر دادند.

تازهترین تحولات درگیری های مأرب، پاکسازی منطقه ها تازه در الجوبه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری المیادین ساعاتی پیش تصاویری از حضور نیروهای ارتش و نیروهای مردمی یمن در منطقه ها شمالی منطقه الجوبه در استان مأرب منتشر کرد که نشان می دهد، این منطقه ها به کنترل این نیروها در آمده است.

بعلاوه این تصاویر نشان از عقب نشینی نیروهای ائتلاف عربی متجاوز به یمن به رهبری عربستان سعودی از سلسله کوه های منطقه الجوبه در استان مأرب و پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت روستای یعره در این استان دارد.

در بخش دیگری از تصاویر منتشره، هدف گیری تجمعات نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی به وسیله نیروهای یمنی و عقب نشینی نیروهای متجاوز از روستای الهجیریه در منطقه الجوبه در جنوب مأرب مشاهده می گردد.

در این گزارش بعلاوه تصاویری از آزادسازی دو کوه راهبردی العمود در شمال الجوبه و العرائش در استان مأرب به وسیله ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز منتشر شده است.

رسانه های یمنی بعلاوه تصاویری از پاکسازی مراکزی در شمال شهرستان الجوبه در استان مأرب را منتشر کردند.

ارتش یمن پیش از این بیان کرد که نیروهای دولت نجات ملی صنعاء پنج شهرستان و بخش هایی از شهرستان الجوبه را در استان های مأرب و شبوه آزاد نموده اند که بالغ بر 3200 کیلومتر مربع است.

الجوبه ششمین شهرستانی است که طی عملیات اخیر بهار پیروزی ارتش یمن در استان های مأرب و شبوه آزاد می گردد و با شهرستان مأرب (مرکز استان مأرب) هم مرز است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1757

به "تازهترین تحولات درگیری های مأرب، پاکسازی منطقه ها تازه در الجوبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازهترین تحولات درگیری های مأرب، پاکسازی منطقه ها تازه در الجوبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید