دختر پادشاه عربستان به 10 ماه حبس محکوم شد

به گزارش پیامک مسعود، دادگاهی در فرانسه، دختر پادشاه عربستان سعودی را به دلیل توسل به ارعاب و تهدید، به 10 ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

دختر پادشاه عربستان به 10 ماه حبس محکوم شد

به گزارش گروه بین الملل پیامک مسعود، دادگاهی در فرانسه امروز (پنجشنبه) طی حکمی، حصه بنت سلمان، دختر پادشاده عربستان سعودی را به 10 ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز نوشت که این حکم دادگاه فرانسه به دلیل هم دستی دختر سلمان بن عبدالعزیز در استفاده از سلاح جهت ربودن یک کارگر صادر شده است.

دادستانی فرانسه ماه گذشته نیز خواستار صدور حکم هشت ماه حبس تعلیقی علیه محافظ شخصی حصه بنت سلمان به همراه پرداخت غرامت به مبلغ 5 هزار یورو شده بود.

دختر پادشاه سعودی در سال 2016 به محافظ خود دستور داده بود، یک طراح دکوراسیون داخلی به نام اشرف عید را به خاطر فیلم دریافت از ملکی که در پاریس خریداری نموده بود، مورد ضرب و شتم قرار دهد.

این طراح دکوراسیون که دارای تابعیت فرانسوی است، به پلیس گفته بود که محافظ حصه بنت سلمان او را به دلیل عکس برداری از اتاقی که باید تزئین می شده، ضرب و شتم قرار داده است. او همچنین گفته بود بنت سلمان وی را به کوشش برای عکس برداری مخفیانه و فروش آن ها به رسانه ها متهم کرد و به محافظش دستور داد تا این طراح فرانسوی را کتک بزند.

طراح شاکی به پلیس گفته بود محافظ بنت سلمان بعد از ضرب و شتم شدید، او را مجبور نموده که زانو بزند و پای این شاهزاده سعودی را ببوسد و حتی برای ساعاتی در خانه او زندانی شده است.

پس از طرح شکایت قانونی اشرف عید علیه دختر سلمان، پلیس فرانسه او را بازداشت کرد اما پس از دو ساعت و نیم بدون بازپرسی آزاد شد.

حصه همان روز فرانسه را ترک کرد و پس از آن نیز به این دلیل که حکم جلب بین المللی برای او صادر شده، از عربستان سعودی خارج نشده است و دادگاه او به صورت غیابی در فرانسه برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 262

به "دختر پادشاه عربستان به 10 ماه حبس محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر پادشاه عربستان به 10 ماه حبس محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید