ده میدان دیدنی جهان

به گزارش پیامک مسعود، در شهرهای مختلف جهان، میدان های بزرگ و بسیار باشکوهی وجود دارند که اغلب از معروفیت جهانی برخوردارند. و از اماکن توریستی محسوب می شوند، اما گاهی اوقات سلیقه ی شهردار یک شهر یا ناحیه ی شهری و ذوق و ابتکار یک هنرمند موجب می شود تا با اندک هزینه یی یک میدان دیدنی و جالب توجه در آن شهر خودنمایی کند. از

ده میدان دیدنی جهان

ده میدان دیدنی جهان

نویسنده: سحر سعیدیان

در شهرهای مختلف جهان، میدان های بزرگ و بسیار باشکوهی وجود دارند که اغلب از معروفیت جهانی برخوردارند. و از اماکن توریستی محسوب می شوند، اما گاهی اوقات سلیقه ی شهردار یک شهر یا ناحیه ی شهری و ذوق و ابتکار یک هنرمند موجب می شود تا با اندک هزینه یی یک میدان دیدنی و جالب توجه در آن شهر خودنمایی کند. از میدان های مشهور جهان تصاویر بسیاری موجود است، بنابراین ما شما را به دیدن میدان هایی گمنام، اما دیدنیی دعوت می کنیم. این هم ده میدان دیدنی جهان:

1- منظره ی هوایی یک میدان که مانند یک باغ ژاپنی زیبا آراسته شده است. این میدان در شهر لانووویل-دووان-نانسی در منطقه ی لورن در فرانسه قرار گرفته است.

2- قوری چای سبز و لیوان آن. این میدان شهر مغنیه در الجزایر، نشان دهنده ی ذوق شهردار است

3- در شهر ماربنیان در منطقه ی بوش-دو-رن فرانسه، این هلیکوپتر تزیین بخش میدان شهر است.

4- دکوری عجیب در میدان شهر سیدنی استرالیا؛ حال منظور شهردار این شهر چه بوده، خودش می داند و بس.

5- تصویر دیدنی یک صیاد صدف سوار بر اسب پوشیده از برگ های سبز، زینت بخش میدان شهر اوستدانکرک در بلژیک و در حاشیه ی دریای شمال است.

6- ذوب و ابتکار شهردار شهر ایپر در بلژیک در این میدان مشهود است.

7- تصویر دیدنی میدان شهر ویر، در منطقه ی کالوادوس در فرانسه که نیاز به توضیح بیشتر ندارد.

8- پنیر مشهور گرویر از محصولات اصلی شهر بول در کشور سوئیس است. به همین مناسبت ظرف چوبی تهیه این گونه پنیر، زینت بخش میدان شده است.

9- میدان ماویانگلام در شهر یانگون، مرکز سابق برمه در هنگام شب.

10- در شهر فوئرته ونتورا در مجمع الجزایر قناری اسپانیا، مجسمه ی این کشاورز در حال دوشیدن شیربز، نشان دهنده ی وجود گله های بز در این جزایر است.

منبع: نشریه 7 روز زندگی شماره 104

منبع: راسخون
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1758

به "ده میدان دیدنی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده میدان دیدنی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید