سیفی: طلای مسابقات جهانی این دوره سخت تر و شیرین تر از دوره های گذشته بود، به عنوان یک عاشق نمی توانم از ووشو خداحافظی کنم

به گزارش پیامک مسعود، قهرمان ووشوی دنیا گفت: پنج مدال طلا در مسابقات دنیای کسب کردم، اما مدال طلای مسابقات اخیر سخت ترین و شیرین ترین مدال طلایم بود.

سیفی: طلای مسابقات جهانی این دوره سخت تر و شیرین تر از دوره های گذشته بود، به عنوان یک عاشق نمی توانم از ووشو خداحافظی کنم

محسن محمدسیفی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پیامک مسعود، درباره کسب پنجمین مدال طلای خود در مسابقات ووشوی قهرمانی جهان گفت: مسابقات این دوره از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و از نظر برگزاری نیز همه چیز فوق العاده بود. در هر وزن چندین مدعی کسب مدال طلا حضور داشتند و همه با آمادگی بسیار بالا در مسابقات شرکت نموده بودند. خوشحالم که پیروز به کسب مدال طلا شدم و خدا را شکر می کنم هر هشت ملی پوش ساندای بانوان و آقایان دست پر این رقابت ها را ترک کردند و پیروز به کسب مدال طلا شدند.

وی با تأکید بر اینکه از میان پنج مدال طلای جهان خود کسب این مدال از همه سخت تر بوده است، گفت: فکر می کنم مدال مسابقات جهانی این دوره از تمامی مدال های گذشته برایم سخت تر و لذت بخش تر بود. سخت تر از این لحاظ این بود که دخترم تازه به جهان آمده بود و من در چهار ماه و نیم گذشته فرصت بسیار کمی برای دیدن و بزرگ شدن او داشتم. در این مدت تنها در فرصت هایی که اردو برای مدت کوتاهی تعطیل بود به خانه می رفتم و هر بار شاهد بزرگ شدن و تغییر چهره او بودم.

دارنده پنج مدال طلای مسابقات جهانی ووشو توضیح داد: دوست داشتم در ماه های ابتدایی تولد دخترم کنار او باشم، اما با توجه به برگزاری اردوها این فرصت فراهم نبود. شیرینی این مدال نیز باز هم به خاطر حضور دخترم بود. قبل از مسابقات جهانی عنوان نموده بودم که دوست دارم مدال طلای مسابقات جهانی شانگهای را کسب و تقدیم دخترم کنم که خدا را شکر این رخ داد.

سیفی درباره رجحان مقابل سانداکار چینی در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی ووشو گفت: ووشوکار چینی بازیکن خوبی بود و برای پیروزی مقابل این حریف برنامه ریزی زیادی انجام داده بودم. در مدت حضور در چین و حتی قبل از مسابقات جهانی در اردوهای تیم ملی از دوستانم در این کشور می شنیدیم که آنها تمرکز زیادی برای کسب مدال طلای وزن 70 کیلوگرم انجام دارند. به نظر من بهترین بازیکنان تیم ملی ساندای چین نیز همین بازیکن و بازیکن وزن 56 کیلوگرم این کشور بود.

وی اضافه نمود: با توجه به این شرایط برنامه ریزی زیادی برای این مبارزه داشتم و خدا را شکر با هدایت های استاد اوجاقی در کنار سکو خیلی راحت تر از آنچه تصور می شد مقابل او به پیروزی رسیدم. وقتی وارد سکو شدم تمام تمرکزم شکست این بازیکن بود و با تمام وجود مبارزه کردم تا بتوانم به مدال طلا برسم. البته داوران نیز کوشش کردند شرایط را به نفع او تغییر بدهند و وقتی در راند نخست برای دومین بار او را از سکو بیرون انداختم، داور وسط امتیاز من را نداد.

دارنده سه مدال طلای بازی های آسیایی خاطر نشان کرد: سرداور نیز از داور چینی کنار پرسید که پای من به زمین خورده است که او در حالی که پای من به زمین نخورده بود، اعلام نمود این رخ داده است. بعد از این اتفاق با اعتراضی که انجام دادیم خدا را شکر امتیاز را گرفتیم. باید به خاطر این اتفاق از استاد پورغلامی تشکر ویژه ای داشته باشم که به عنوان رئیس داوران مسابقات جهانی حضور پیدا نموده و در تأیید اعتراض ما تأثیرگذار بودند. چینی ها تمام کوشش خود را انجام دادند که امتیاز مرا ندهند، اما در مجموع با یک بازی خیلی خوب حریف چینی را شکست دادم و لذت کسب مدال طلایم چند برابر شد. اینکه در کشور چین با شکست نماینده این کشور راهی فینال شدم و به مدال طلا رسیدم، بسیار لذت بخش بود.

سیفی درباره کسب هشت مدال طلا توسط هر هشت نماینده ساندای کشورمان و تکرار عنوان قهرمانی جهان دوره گذشته گفت: واقعاً کار بسیار ویژه و بزرگی انجام دادیم و نباید یادمان برود که ووشو برای چینی هاست و مهد ووشوی جهان این کشور است. چینی ها برای میزبانی مسابقات جهانی دو میلیون دلار هزینه نموده بودند و اصلاً دل شان نمی خواست که این اتفاقات بیفتد و ایران قهرمان جهان گردد، اما بچه های ما غیرت کردند.

وی خاطر نشان کرد: تمام ملی پوشان در اردوها شبانه روز تمرین کردند، کادرفنی نیز برنامه ریزی بسیار دقیقی داشت و علی نژاد و تیم فدراسیون نیز همه کوشش خود را انجام داد تا شرایط و اردوهای خوبی داشته باشیم. برای کسب این نتیجه تمام ارکان فدراسیون دست به دست هم دادند و فکر می کنم تکرار این اتفاق بسیار سخت خواهد بود.

قهرمان مسابقات جهانی ووشو در پاسخ به این پرسش که باید منتظر چهارمین طلای بازی های آسیایی و ششمین طلای جهان توسط او باشیم، گفت: از الان خیلی زود است که بخواهیم در این خصوص صحبت کنیم. فکر کنم روزی که قرار است از ووشو خداحافظی کنم، روز مرگ من خواهد بود. عاشق ووشو هستم و یک عاشق نمی تواند از عشق خود خداحافظی کند. شاید یک روز تصمیم بگیرم که مسابقه ندهم، اما هیچ وقت از ووشو خداحافظی رسمی نمی کنم. با توجه به شرایط سنی ام هنوز خوب مسابقه می دهم و از لحاظ فنی، تمرینی و فیزیکی حس می کنم هنوز می توانم مسابقه بدهم. تا روزی که ذهن و جسمم اجازه بدهد و شرایط مهیا باشد حتماً دوست دارم افتخار کسب کنم.

سیفی با اشاره به پیشنهادات حرفه ای خود بعد از مسابقات جهانی ووشو گفت: از وقتی که مسابقات تمام شده است چند پیشنهاد حرفه ای برای حضور در مبارزات حرفه ای دریافت کردم و باعث شده است نسبت به آنها فکر کنم. این پیشنهادات از چین و دو سه کشور دیگر است، اما دوست دارم فعلاً در کنار خانواده استراحت کنم تا بعد از مدتی در این مورد تصمیم گیری کنم. با تمام این تفاسیر قطعاً سال آینده در مسابقات جام جهانی که سهمیه آن را گرفتم، حضور خواهم داشت.

وی راجع به حضور در لیگ ووشو گفت: قرارداد من سال گذشته با پارس جنوبی تمام شد و هنوز نمی دانم که در لیگ حضور خواهم داشت یا نه. باید از دوستان پارس جنوبی گله کنم، چرا که فصل گذشته و بعد از جراحی که داشتم، هیچ مبلغی به من پرداخت نکردند. این در حالی است که من بازیکن این تیم بود و با آنها قرارداد داشتم. دوستان در حالی که جوانی خود را برای این تیم گذاشتم نسبت به من کم لطفی کردند.

کاپیتان تیم ملی ووشو در سرانجام گفت: زمانی که در فینال مسابقات لیگ برتر تمام بازیکنان ما باختند تنها بازیکنی بودم که در مبارزه خود پیروز شدم. همواره نیز هر وقت اراده کردند در هر وزنی که خواستند برای آنها مبارزه کردم. این در حالی است با تمام این دوستان سال هاست که همکاری داریم و همه آنها مرا به خوبی می شناسند. در ووشو به صورت رسمی کاپیتان نداریم، اما به گفته همین دوستان بزرگ تر تیم بودم، اما با من این گونه رفتار شد. این اتفاقات باعث شده است برای حضور در لیگ برتر ووشو دلسرد باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 439

به "سیفی: طلای مسابقات جهانی این دوره سخت تر و شیرین تر از دوره های گذشته بود، به عنوان یک عاشق نمی توانم از ووشو خداحافظی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیفی: طلای مسابقات جهانی این دوره سخت تر و شیرین تر از دوره های گذشته بود، به عنوان یک عاشق نمی توانم از ووشو خداحافظی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید