شرح طباطبائی درباره هدف حضورش در جلسه غرب آسیا

به گزارش پیامک مسعود، رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: پس از صحبت هایی که با خاجیریان داشتم، قصد دارم در انتخابات فیبا آسیا کاندیدا شوم تا کرسی هیات رئیسه فیبا آسیا برای ایران کسب کنم.

شرح طباطبائی درباره هدف حضورش در جلسه غرب آسیا

رامین طباطبایی در گفت و گو با پیامک مسعود، درباره سفرش به اردن جهت حضور در جلسه کنفدراسیون غرب آسیا، گفت: فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) مناطق تحت نظارت خود را به چهار منطقه مختلف تقسیم نموده است. خود این مناطق هم به زیر مجموعه هایی تقسیم می شوند که فدراسیون غرب آسیا یکی از این زیر مجموعه ها محسوب می گردد و اگر به نحوه عملکرد آن ها که به گونه ای شورای هماهنگی هستند دقت کنیم، می بینید که توسط دبیرکل اداره می شوند.

او اضافه نمود: بدون تعارف باید قبول کنیم که نظرات این زیر مجموعه ها در مجموعه (منطقه) اصلی آسیا تأثیرات چندانی ندارند و به همین دلیل بنده با سفر به این جلسه تصمیم داشتم به دلیل شرایط بسکتبال ایران در آسیا مقدماتی را فراهم کنم تا بتوانیم پستی را در فیبا آسیا کسب کنیم. مشورت هایی را با آقای هاکوپ خاجیریان انجام دادیم که امیدوارم با وجود شرایط خاص بسکتبال ایران در آسیا، در هیأت رئیسه فیبا آسیا پستی را برای ایران کسب کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا این جلسه خروجی مثبتی هم به سود ایران داشت؟ اظهار کرد: با توجه به صحبت هایی که انجام شد قرار است در فیبا آسیا کاندید شوم تا اگر خدا بخواهد پستی را در هیأت رئیسه کسب کنیم که قطعاً تأثیرگذاری آن از زیر مجموعه ها خیلی بیشتر است. بنده با آقای خاجیریان صحبت کردم که از بنده خواسته اند در فیبا آسیا کاندید شوم. نمی خواهم سمت شخص خاصی را زیر سوال ببرم اما، واقعیت این است که داشتن سمت هایی در زیر مجموعه هایی چون غرب آسیا تأثیرات آنچنانی ندارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا با وجود این صحبت ها می توان به کسب کرسی در هیأت رئیسه فیبا آسیا امیدوار بود؟ شرح داد: به هر حال با توجه به شرایط بسکتبال ایران در منطقه این امکان وجود دارد و باید رأی گیری گردد تا نتیجه را بینیم.

طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد میان فدراسیون بسکتبال و باشگاه اِکسون به عنوان حامی اقتصادی تیم ملی نوجوانان رسمی شده است؟ اظهار کرد: با توجه به اینکه تیم اِکسون در لیگ نوجوانان تیم خوبی داشت و مدیریت معین و قانونمندی دارد، از فدراسیون درخواست کردند که حامی تیم ملی نوجوانان باشند. به همین دلیل ما نیز از این فرصت خوب استفاده نموده و قرار داد لازمه را بستیم.

او ادامه داد: به دلیل اینکه تیم 2020 ما را باشگاه کاله حمایت می نماید، فرصت را از دست نداده و تیم 2019 را در اختیار باشگاه اِکسون قرار دادیم که به وسیله سایت فدراسیون هم آن را اطلاع رسانی کردیم. این باشگاه قرار است در سفرهای خارجی، اردوها و بازی های تدارکاتی حامی ملی پوشان تیم نوجوانان باشد و در عوض هم اسم باشگاه اِکسون روی پیراهن بازیکنان حک گردد. این قرار کاملاً طبق قوانین فیبا است و امیدوارم نتایج خوبی از آن حاصل گردد.

طباطبایی در پاسخ به این سوال که چرا خبر عقد قرارداد میان فدراسیون بسکتبال و باشگاه اِکسون از روی سایت روابط عمومی فدراسیون برداشته شده اما روی سایت باشگاه اِکسون این خبر موجود است؟ گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم احتمالاً اشتباهی اتفاق افتاده است. ما این خبر را به وسیله سایت فدراسیون اطلاع رسانی کردیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این موضوع که گفته می گردد دلیل برداشته شدن این خبر از سایت فدراسیون، بی میل شدن باشگاه اِکسون از ادامه همکاری با تیم ملی نوجوانان به دلیل نبود برنامه های معین از سوی فدراسیون بوده است، اظهار کرد: این طور نیست. ما 30 درصد قرارداد را دریافت نموده ایم و همکاری ما ادامه دارد. سرمربی تیم ملی هم برنامه های خود را به صورت مدون اعلام نموده و همه این هزینه صرف برنامه هایی می گردد که از پیش معین شده اند. به دلیل اینکه هنوز فیبا آسیا زمان دقیق مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام ننموده برنامه های خود را اعلام ننموده ایم. چرا که ابتدا باید زمان دقیق مسابقات معین گردد تا بتوانیم برنامه های خود را بر اساس آن پیش ببریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 125

به "شرح طباطبائی درباره هدف حضورش در جلسه غرب آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح طباطبائی درباره هدف حضورش در جلسه غرب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید