عملکرد ناظران در مسابقات سال جاری رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نشست آنلاین (وبینار) ناظران مرد و زن والیبال کشور که با حضور بیش از 80 نفر برگزار گردید، با اشاره به مسائل گسترش و شیوع ویروس کووید 19 در ایران و دنیا، ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر شرایط عادی گردد و بتوانیم در فضای واقعی شما ناظران را ببینیم.

عملکرد ناظران در مسابقات سال جاری رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد

رئیس فدراسیون والیبال توضیح داد: شرایط خاصی در جهان به واسطه ویروس کووید 19 حاکم است و در شش ماه گذشته، همه فعالیت های ورزشی در جهان به حالت تعلیق درآمد اما اتفاق جدیدی در حال رخ دادن است؛ جهان خود را با ویروس کرونا وفق داده است و زندگی در جریان است.

وی با بیان این که در حال حاضر فعالیت های آموزشی در جهان به شکل مجازی انجام می گردد، گفت: فدراسیون والیبال هم در این زمینه فعال است و به وسیله فضای مجازی، جلسات و سمینارهای خود را برگزار می نماید.

داورزنی با یادآوری این که در حال حاضر برای کنترل ویروس کرونا بسیاری از مسابقات فرا ملی تعطیل است، ادامه داد: اما خوشبختانه فعالیت های ملی را می توان با حفظ پروتکل های بهداشتی انجام داد و در بیشتر کشورها فعالیت های ورزشی آغاز شده است.

وی در ادامه به برگزاری بازی های المپیک در سال آینده اشاره نمود و گفت: برای کشورهایی که در این بازی ها شرکت می نمایند، حفظ شرایط آمادگی بسیار اهمیت دارد و والیبال ایران نیز به عنوان یکی از 12 تیم شرکت نماینده در المپیک، حفظ آمادگی بازیکنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس فدراسیون والیبال اضافه نمود: نشست های متعددی برای برگزاری لیگ ها برگزار شده است و پروتکل های بهداشتی نحوه برگزاری مسابقات نیز بعد از تصویب در ستاد مقابله با کرونا به فدراسیون ابلاغ می گردد و اجرای آن در لیگ برتر و دسته یک و دیگر رقابت ها برای تیم ها و میزبان ها الزامی خواهد بود. بنابراین باید همه به هم یاری کنیم تا مسابقات، به خوبی و بارعایت همه اصول و حفظ سلامتی برگزار گردد. البته مسابقات سال جاری بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

وی به همه تیم های لیگ فزونی و دسته یک والیبال که سال جاری در مسابقات حضور دارند، خوش آمد گفت و از همه آن ها درخواست کرد که به فدراسیون یاری نمایند تا مسابقات به خوبی برگزار گردد و در انتها سال شاهد خروج بازیکنان خوب ملی پوش از این لیگ ها باشیم.

داورزنی با اشاره به مسئولیت سنگین ناظران در مسابقات سال جاری به ویژه در موضوع انجام پروتکل های بهداشتی، تاکید نمود: ناظران سال جاری کار سنگینی برعهده دارند زیرا سال جاری با سلامتی همه عوامل درگیر برگزاری مسابقات روبه رو هستیم و هر چه کار ناظران بهتر انجام گردد، سلامتی بیش تری به دست می آید.

وی تاکید نمود: اجرا و دقت در اجرای پروتکل ها بسیار اهمیت دارد و طبیعی است که هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند آسیب جدی به مسابقات بزند. ناظرین سال جاری مسئولیت حفظ سلامتی بازیکنان، کادر فنی و همه عوامل اجرایی مسابقات را دارند و اگر یک نفر بیمار باشد، می تواند مجموعه والیبال را در خطر قرار دهد و به همین دلیل، از ناظران تقاضا دارم سال جاری دقت بیش تری داشته باشند. دوست نداریم به شرایطی برسیم که میزبانی یک شهرستان با رعایت نکردن پروتکل ها، باعث تعطیلی لیگ گردد. اگر رعایت اصول بهداشتی نکنیم، دچار بحران جدی خواهیم شد.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به چک لیست ناظران برای مسابقات سال جاری گفت: ناظران که مسئولیت برگزاری مسابقات را بر عهده دارند، چک لیستی خواهند داشت که باید تمام موارد و نکات آن رعایت گردد. اگر یک مسابقه برگزار نگردد، ضرر کم تری برای والیبال دارد تا خدای نکرده چند نفر آلوده به ویروس کرونا نشوند که گسترش آن نیز زیان های زیادی خواهد داشت. بنابراین ناظران که نماینده فدراسیون و کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات هستند، سال جاری نقش کلیدی دارند و باید وقت و دقت بیش تری برای وظایف خود داشته و زودتر از همه در محل مسابقه حضور یابند.

وی با اشاره به اهمیت گیت های ورودی به محل برگزاری مسابقات برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: باید از همان ابتدای ورودی سالن ها، پروتکل ها رعایت گردد تا آلودگی وارد سالن نگردد و دیگران در خطر قرار نگیرند. وسواس ناظران، ایجاد سلامتی بیش تر برای خانواده والیبال خواهد داشت و کوتاهی در این مسئولیت، خطر جدی برای این ورزش به دنبال دارد.

رئیس فدراسیون والیبال در انتها تاکید نمود: بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی، احتمال این که تا دو سال دیگر با ویروس کرونا درگیر باشیم، وجود دارد و باید همه یاری کنیم که با رعایت تک تک پروتکل ها به شکل انفرادی و تیمی، شرایط برگزاری مسابقات را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1054

به "عملکرد ناظران در مسابقات سال جاری رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد ناظران در مسابقات سال جاری رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید