کشتی در سال 2022 روزهای سختی را پیش رو دارد

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رضایی پیشکسوت کشتی و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان گفت: در سال 2021 دو رویداد مهم در سال گذشته میلادی در کشتی جهان داشتیم که المپیک 2021 و جهانی نروژ بود. که از همه لحاظ برای کشتی گیران مهم بود. در المپیک که شرایط بسیار متفاوتی داشت تیم ما مخصوصاً در آزاد با چالش روبرو شد و شرایط خاصی پیدا کرد. کسب این تعداد مدال به وسیله کشتی گیران در المپیک نشان از جایگاه کشتی در ورزش ایران داشت. در مسابقات جهانی نروژ هم نتایج بسیار خوبی کسب شد و نشان داد با کمی دقت می توانستیم در المپیک بهتر باشیم.

کشتی در سال 2022 روزهای سختی را پیش رو دارد

وی اضافه نمود: در رده های سنی مختلف نیز کشتی های خوبی در سال گذشته انجام شد و قهرمانی تیم کشتی آزاد جوانان در روسیه یکی از برترین نتایج بود. باید بپذیریم این پتانسیل در کشتی ما وجود دارد که سال جاری نتایج بهتری حتی نسبت به سال گذشته کسب کنیم. با پشتیبانی و حمایت ویژه ای که فدراسیون از تیم های ملی انجام می دهد، تیم ها با دلگرمی بهتری به مسابقات اعزام خواهند شد.

نایب رئیس اسبق فدراسیون کشتی، در مورد برنامه های عمرانی اجرا شده در کشتی گفت: ساخت کمپ تیم ملی، نوسازی و تجهیز کامل خانه های کشتی شهید هادی، شهید صدرزاده و توفیق جهانبخت و ساختمان فدراسیون بی نظیر بود. این موارد آبروی کشتی است و در آینده برای کشتی ماندگار است.

مدیر اسبق تیم های ملی کشتی آزاد ادامه داد: من به شخصه 2 بار از این ساخت و سازها بازدید داشتم، یک مورد در حین ساخت و یکی هم در سرانجام کار که به نظرم آبرومند و شیک و در خور ورزشکاران است. کشتی گیران باید قدر این زحمات را بدانند و با کسب نتایج بهتر جوابگو باشند.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی و چندین مدال طلا، نقره و برنز آسیا، در مورد سال 2022 گفت: امیدوارم در این سال ویروس کرونا ریشه کن گردد. باید بدانیم سال 2022 سال سختی برای کشتی ایران است. چون دو چالش برگزاری با فاصله بسیار کم یعنی بازی های آسیایی چین و رقابت های جهانی صربستان را در پیش داریم. به نظر من باید در هر وزن 2 کشتی گیر مطمئن داشته باشیم، چون ریکاوری در فاصله کم برای ورزشکاران بسیار سخت است. و باید با کارشناسی و دید خوب این موضوع انجام گردد.

رضایی در سرانجام گفت: با نظر فدراسیون کشتی که اهمیت ویژه به رده های سنی پایه است کاملاً موافقم و معتقدم تیم های پایه و رده های سنی مختلف باید با جدیت و اهمیت تمام مانند سال گذشته به سال تازه ورود پیدا نمایند تا پیروز باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1849

به "کشتی در سال 2022 روزهای سختی را پیش رو دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی در سال 2022 روزهای سختی را پیش رو دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید