فرار از صف های طولانی و گم شدن چمدان در فرودگاه با یک برچسب دیجیتالی

به گزارش پیامک مسعود، شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز با همکاری شرکت ویو تگ پیروز به ساخت یک برچسب دیجیتالی برای چمدان ها شده است که یک بار برای همواره از گم شدن و جابجایی چمدان ها جلوگیری می نماید.

فرار از صف های طولانی و گم شدن چمدان در فرودگاه با یک برچسب دیجیتالی

به گزارش پیامک مسعود و به نقل از گیزمگ، هیچکس دوست ندارد در فرودگاه در صف آنالیز چمدان معطل گردد یا بعد از اتمام سفر به دنبال چمدان خود بیافتد و استرس گم شدن یا جابجا شدن چمدان خود را داشته باشد.

اکنون شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز(British Airways) برچسب هایی به نام ویو تگ(ViewTag) را توسعه داده است که برچسب های الکترونیکی قابل استفاده مجدد هستند و می توانند به چمدان متصل شوند.

ایده ویو تگ در سال 2010 به ذهن ریک وارتر مدیرعامل شرکت بریتیش ایر ویز رسید و از همان موقع تحقیق و توسعه این محصول آغاز شد. گروه قطر ایر ویز(Qatar Airways) اولین آزمایش این فناوری را در سال گذشته انجام داد.

ویو تگ توسط انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی تأیید شده است و دارای شناسایی فرکانس رادیویی(RFID)، بلوتوث LE و یک صفحه نمایش دیجیتال برای نشان دادن اطلاعات پرواز است که معمولاً بر روی برچسب کاغذی توسط کارکنان فرودگاه به چمدان متصل می شد.

مسافران اکنون می توانند پیش از عزیمت به سمت فرودگاه، اطلاعات پرواز را به وسیله یک اپلیکیشن به این برچسب دیجیتالی منتقل نمایند. بدین ترتیب دیگر نیازی به صف ایستادن در فرودگاه نیست و چمدان های دارای این برچسب بعد از چند ثانیه آنالیز یک راست بارگیری می شوند.

وارتر گفت: با اجازه دادن به مسافران برای انتقال دیجیتالی اطلاعات خود قبل از اینکه به فرودگاه برسند، فرآیند آنالیز بلیت و چمدان به چند ثانیه کاهش می یابد.

این شرکت همچنین می گوید که این تکنولوژی به مسافران امکان می دهد که در طول فرآیند آنالیز، چمدان های خود را ردیابی نمایند تا دیگر شاهد جابجایی و گم شدن چمدان ها نباشیم.

بریتیش ایر ویز نام این محصول را به TAG تغییر داده است و آن را به قیمت اولیه 63 پوند به فروش می رساند. این قیمت در زمان عرضه نهایی در ماه اکتبر به 80 پوند خواهد رسید.

هر TAG را می توان بیش از 3000 بار استفاده کرد و در حال حاضر در 63 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، اسپانیا و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جامائیکا و چین قابل استفاده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 358

به "فرار از صف های طولانی و گم شدن چمدان در فرودگاه با یک برچسب دیجیتالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار از صف های طولانی و گم شدن چمدان در فرودگاه با یک برچسب دیجیتالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید