نشست تدوین سند جامع پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید

به گزارش پیامک مسعود، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این نشست که امروز چهارشنبه 7 آبان 99 در دفتر این معاونت برگزار گردید، ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل با اشاره به اهمیت تهیه این سند و موضوع یکپارچگی تهدیدات میراث فرهنگی گفت: با توجه به تشکیل کمیته پدافند غیرعامل در ستاد و مراکز استانی و هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه صنعتی مالک اشتر باید کوشش کنیم تا هر چه زودتر با برگزاری جلسات منظم این سند تدوین گردد.

نشست تدوین سند جامع پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید

از سفر با تور ارزان پاتایا پاییز 1400 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

محمدعلی نکویی رئیس مجتمع پدافند غیرعامل دانشگاه صنعتی مالک اشتر با تأکید بر سیاست گذاری پدافند غیرعامل بر دو موضوع حفاظت از زیرساخت های حیاتی و تاب آوری توضیح داد: در تدوین سند جامع پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید سیاست گذاری ها با ارائه راه چاره همراه باشد.

او شبکه زیرساخت ها را مهم دانست و اضافه کرد: در پدافند غیرعامل تهدیدات ترکیبی مهم است و نمی توان به صورت مجزا آن ها را در نظر گرفت. باید تهدیدها را پذیرفت و ظرفیت های لازم را پیش بینی کرد تا در مواجهه با هر نوع اختلال تطبیق پذیری و راه کار لازم را داشته باشیم.

مهدی نوری مدیر پژوهشکده حفاظت از زیرساخت های حیاتی مجتمع پدافند غیرعامل دانشگاه صنعتی مالک اشتر نیز که به شکل مجازی در این نشست حضور داشت به ارائه تعاریف سند راهبردی، سند راهبردی پدافند غیرعامل و سند پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هرم برنامه ریزی راهبردی را که شامل مأموریت، چشم انداز، اهداف، استراتژی ها، تاکتیک ها، برنامه های عملیاتی و ارزیابی و کنترل است، پرداخت.

او برنامه استراتژیک و محیط سازمان را در دو بعد داخلی با نقاط قوت و ضعف خارجی در قالب فرصت و تهدید مورد آنالیز قرار داد و فرایند تدوین سند راهبردی را بر اساس مدل سوات تشریح کرد.

پیچیدگی و تغییرات تهدیدات به لحاظ محتوا و کیفیت، لزوم بازبینی سند در مقاطع مختلف، تهیه پیش نویس و ارسال به اعضا برای اعلام نظر و ارائه پیشنهاد ها، دارایی شناسی و .... از موارد اعلامی در این نشست بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1146

به "نشست تدوین سند جامع پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تدوین سند جامع پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید