نماینده بازرسی کل کشور در ورزش: در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد

به گزارش پیامک مسعود، بازرس کل سازمان بازرسی کل کشور در وزارت ورزش می گوید مراحل اساسنامه در انتخاب سرمربی تیم ملی رعایت نشده است.

نماینده بازرسی کل کشور در ورزش: در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، مسعود طاهری جعفری درباره ورودد سازمان بازرسی کل کشور به عقد قرارداد فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور در راستای اجرای وظایف نظارتی خود به موضوع قرارداد ویلموتس و فدراسیون فوتبال ورود کرد. این موضوع مطالبه مردم، نمایندگان مجلس و رسانه ها بود. در نحوه انتخاب و انعقاد قرارداد این مربی مراحل ذکر شده در اساسنامه طی نشده است. ما با صدور ابلاغ ویژه بدون نوبت موضوع را آنالیز می کنیم.

وی اضافه نمود: اولین نکته قرارداد ویلموتس این است که مراحل اساسنامه در انتخاب او رعایت نشده است. طبق اساسنامه انتخاب سرمربی تیم ملی باید در کمیته فنی مطرح و در ادامه در هیات رئیسه به تصویب برسد. اما عزیزان بعد از انعقاد قرارداد این مربی موضوع را در هیات رئیسه مطرح کردند.

بازرس کل سازمان بازرسی کل کشور در وزارت ورزش اضافه نمود: در زمانی که این سرمربی انتخاب می شد مربیان دیگری با پیشنهاد اقتصادی کمتر و شرایط مناسب تر وجود داشت که این موضوع هم از ابهامات دیگر است. با توجه به مفاد قرارداد و مدت زمان حضور سرمربی در ایران مبالغی به صورت مازاد پرداخت شده که در این باره در حال اخذ توضیحات هستیم و پس از نهایی شدن گزارش اظهارنظر خواهیم کرد.

او توضیح داد: همانطور که می دانید ما با محدودیت های ارزی روبرو هستیم و در راستای یاری به مدیریت این منابع تذکراتی داده ایم. سازمان بازرسی کل کشور به موجب تکلیفی که دارد عملکرد همه فدراسیون های ورزشی علی الخصوص فدراسیون فوتبال را به صورت سالیانه آنالیز می نماید.

طاهری در ادامه درباره اینکه کفاشیان اعلام نموده موضوعات پس از رسانه ای شدن مورد رسیدگی سازمان بازرسی کل کشور قرار می گیرند، گفت: اینگونه که آقای کفاشیان گفته اند، نیست. سازمان براساس فرایند خود موضوعات را رصد می نماید و براساس برنامه ریزی ای که دارد کار می نماید. گاهی مواردی بر حسب اهمیت خارج از نوبت رسیدگی می گردد تا در اسرع زمان گزارش آن ارسال گردد. فدراسیون فوتبال به عنوان یک نمونه نهاد عمومی غیردولتی مشمول بازرسی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 938

به "نماینده بازرسی کل کشور در ورزش: در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نماینده بازرسی کل کشور در ورزش: در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده بازرسی کل کشور در ورزش: در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید