واکنش صنعاء به اقدامات ائتلاف سعودی در گذرگاه الودیعه

به گزارش پیامک مسعود، عضو شورای عالی سیاسی یمن خطاب به رژیم سعودی توضیح داد که حملات پهپادی یمن علیه ائتلاف سعودی تنها با توقف تجاوز این ائتلاف متوقف خواهد شد نه استفاده از اهرم های فشار بیشتر علیه شهروندان یمنی.

واکنش صنعاء به اقدامات ائتلاف سعودی در گذرگاه الودیعه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن طی پستی در توئیتر به اقدامات سخت گیرانه رژیم سعودی در گذرگاه الودیعه علیه مهاجران یمنی واکنش نشان داد.

گذرگاه الودیعه در استان حضرموت (شرق یمن) و استان شروره در جنوب عربستان سعودی، تنها گذرگاه ارتباطی بین دو کشور است که اخیرا شاهد اقدامات سخت گیرانه شدید علیه یمنی ها است.

وی با اشاره به توقیف خودروهای مهاجران یمنی در گذرگاه الودیعه از سوی نظام سعودی نوشت: اگر عربستان سعودی از فقدان خودروهای دو دیفرانسیله رنج می برد، جمهوری یمن آماده است تا آن را برای عربستان وارد کند. مهم این است که دیگر رنج شهروندان یمنی و محاصره آنها در الودیعه ادامه نیابد. آیا محاصره و تروریسم علیه مبلت یمن در بنادر دریای سرخ برای شما کفایت نمی نماید؟

محمد علی الحوثی خطاب به رژیم سعودی توضیح داد: ملت یمن را رها کنید تا با خودروهایشان [از این گذرگاه] عبور نمایند. توقیف [این خودروها] حملات پهپاد های صماد 3 و دیگر پهپاد های دفاعی یمن را متوقف نمی نماید، مگر این که تجاوز شما به اذن الهی متوقف گردد.توقیف شهروندان در گذرگاه الودیعه، توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی، محاصره مردم و قطع حقوق، اقداماتی است که تروریسم آمریکایی-سعودی را علیه همه مردم یمن ثابت می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1472

به "واکنش صنعاء به اقدامات ائتلاف سعودی در گذرگاه الودیعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش صنعاء به اقدامات ائتلاف سعودی در گذرگاه الودیعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید