چرا فاطمه معتمدآریا از هیئت مدیره خانه سینما استعفا کرد؟

به گزارش پیامک مسعود، طبق خبرهای رسیده، فاطمه معتمدآریا از هیئت مدیره خانه سینما کناره گیری کرده است.

چرا فاطمه معتمدآریا از هیئت مدیره خانه سینما استعفا کرد؟

به گزارش خبرنگار ، مدتی پیش خبری مبنی بر حضور همزمان فاطمه معتمد آریا در شورای مرکزی انجمن بازیگران سینما (رئیس این انجمن) و هیئت مدیره خانه سینما منتشر و حاشیه هایی ایجاد شد.

این حواشی به انتشار متنی از سوی روابط عمومی خانه سینما به شرح زیر منجر شد:

ضمن عرض تبریک به اعضای شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران و تبریک به فاطمه معتمد آریا در مقام رئیس این انجمن، ذکر شرحاتی در رابطه با حضور همزمان ایشان در شورای مرکزی انجمن و هیئت مدیره خانه سینما و مغایرت این مسئله با اساسنامه خانه سینما ضروری است.

دوره دو ساله قانونی هیئت مدیره خانه سینما در تاریخ اسفند 97 به پایان رسیده، تمدید این ماموریت به مدت سه ماه و برگزاری مجمع عمومی در دهه سوم خرداد ماه صرفاً از جهت تطبیق گزارش مالی هیئت مدیره با حسابرسی مالی سال 97 صورت گرفته، این افزایش زمان با موافقت روسای صنوف 32 گانه خانه و تایید وکیل خانه سینما بوده است.

مجمع عمومی انجمن بازیگران در زمان از قبل پیش بینی شده و موعد قانونی برگزار و انتخاب اعضای شورای مرکزی انجمن با حضور کننده وزارت کار انجام گرفته است و بدیهی است شورای مرکزی منتخب که دور ه ای دو ساله را پیش رو دارد، نمی تواند بابت یک ماه باقیمانده از زمان اضافه شده بر عمر هیئت مدیره فعلی خانه سینما امور جاری خود و انتخاب رئیس و نایب رئیس و ... درون شورای مرکزی را معطل بگذارد؛ لذا پس از هماهنگی با هیئت مدیره خانه سینما و کننده وزارت کار و با توجه به اینک فاطمه معتمد آریا قصد کاندیداتوری مجدد برای هیئت مدیره بعدی خانه سینما را ندارند، ایشان به عنوان شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران انتخاب شده اند.

برای پیشگیری از اینگونه مسائل و هم زمانی دوره های دوساله صنوف با دوره دوساله هیئت مدیره و با توجه به تغییر زمان مجمع عمومی خانه سینما، از تمامی صنوف 32 گانه می خواهیم تا تاریخ مجامع عمومی و انتخابات خود را به گونه ای طراحی کنند که قبل از انتخابات هیئت مدیره خانه سینما، هیئت مدیره های جدید صنوف آغاز به فعالیت کنند.

حالا و پس از گذشت چند ماه خبر رسیده که معتمد آریا از هیئت مدیره خانه سینما کناره گیری کرده و فقط در سمت رئیس انجمن بازیگران سینما ادامه فعالیت می دهد.

طبق شنیده های ما، در جلسه ای که هیئت مدیره با روسای صنوف داشته مجادله لفظی بین برخی از روسا و معتمد آریا مبنی بر حضور غیر قانونی اش در هیئت مدیره صورت گرفته است و شاید این جریان او را مجبور به استعفا کرده باشد که البته طبق قانون غیرقانونی هم هست.

سوالی که مطرح می شود این است که مصوباتی که در این دو ماه حضور غیرقانونی، به امضای معتمد آریا رسیده طبق قانون، قانونی است؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 166

به "چرا فاطمه معتمدآریا از هیئت مدیره خانه سینما استعفا کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فاطمه معتمدآریا از هیئت مدیره خانه سینما استعفا کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید