کرونا اتفاقی مثبت برای نظام آموزشی ، برچیده شدن مافیای کنکور

به گزارش پیامک مسعود، ویروس کرونا که حدود یک ماهی است تمام دغدغه کشور و پایش به تمام رویدادها و اماکن و حوزه های مختلف باز شده، بساط صاحبان مافیایی به نام کنکور را در جامعه برچیده است.

کرونا اتفاقی مثبت برای نظام آموزشی ، برچیده شدن مافیای کنکور

به گزارش پیامک مسعود آنلاین به ایرنا از مازندران، شیوع ویروس کرونا در کشور در ماه پایانی سال و چند ماه مانده به بزرگترین رویداد علمی کشور در ادامه تعطیلی حوزه های مختلف کسب و کار عده ای کاسب کنکور و مراکزی که این روزها بالاترین زور خود را برای سر کیسه کردن نوجوانان جویای قبولی در کنکور می زدند را نیز به تعطیلی کشاند.

موسسات آموزشی که باوعده های مختلف هزینه های سنگینی بر سبد خانوارهای ایرانی در شرایط اقتصادی ناگوار کنونی تحمیل می کنند همه ساله فعالیتشان در ماه های نزدیک به این ماراتن علمی پررنگ تر می شد، اما امسال ویروس ناخوانده و پیش بینی نشده ای که به طور بی سابقه تمام فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی کشور را فلج کرده است، ناخودآگاه در عرصه فعالیت این مراکز نیز موثر افتاده و با ممنوعیت برگزاری هرگونه کلاس آموزشی، کرکره این موسسات پایین کشیده شد.

تکیه بر توان خود و تقویت اعتماد به نفس

یک کارشناس آموزشی و دبیر دبیرستان معتقد است: یکی از نکات مثبتی که تعطیلی کلاس های کمک آموزشی کنکور به دنبال دارد فروریختن پایه های اعتماد به نفس کاذبی است که این موسسات آموزشی سعی در القای آن به محصلان داشتند.

علی پیش نماززاده افزود: دانش آموزان کنکوری امسال در شرایطی که دستشان از کلاس های مدرسه حتی کوتاه است فرصت دارند تا به توان و ذهن خود تکیه کرده و اعتمادبه نفس واقعی خود را بازیابند، ازسویی هم بسکمک از محصلانی که توان اقتصادی حضور در این کلاس ها را نداشتند اکنون خود را در یک خط اطلاعاتی برابر و تنها متکی به مطالعه متون درسی یکسان می بینند که می تواند روحیه ای مثبت به آنها ببخشد.

این کارشناس آموزشی افزود: فرصتی که تعطیلی کرونا برای مافیاهای کنکور ایجاد کرد می تواند نقطه امیدی برای شکستن دائمی بت تلقینی معجزه کلاس های کنکور باشد تا برای همگان این مساله بدیهی شود که این موسسات هیچ نقشی در ورود به دانشگاه ها ندارد و تنها عامل پیروزی در این رقابت اعتمادبه نفس، مطالعه دقیق و تمرکز و برنامه ریزی درسی است.

کرونا اتفاقی مثبت برای نظام آموزشی

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه کرونا به فضای فیزیکی آموزش کشور و سلامت جامعه آسیب هایی وارد کرد، گفت: اما پیامدهای مثبت فضای کرونایی برای نظام آموزشی متداوم خواهد بود.

اسفندیار نظری افزود: یکی از این نکات مثبت کمک به برچیده شدن کلاس های کنکوری و تمرکز دانش آموزان بر توانایی های خود و ارتباط هرچه بیشتر با آموزش مدارس است.

وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر ویروس کرونا بساط کلاس های کنکور را برچیده است، افزود: اما با وجود تعطیلی مدارس شاهد تداوم آموزش به صورت مجازی هستیم.

معاون آموزش و پرورش از دانش آموزان خواست تا به کتب درسی برای حضور قوی در کنکور تکیه کنند و افزود: هیچ سوالی در کنکور خارج از کتب درسی نخواهد بود.

نظری همراهی با معلم و مراجعه درست و درک متون درسی آموزشی را بهترین روش برای موفقیت در کنکور بیان کرد و گفت: متاسفانه تصور اشتباهی از سوی مافیای کنکور در میان دانش آموزان و والدین رواج یافته که سوالات کنکور خارج از متون درسی تامین می شود که هدف از آن کسب سود بیشتر از ناآگاهی دانش آموزان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 742

به "کرونا اتفاقی مثبت برای نظام آموزشی ، برچیده شدن مافیای کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا اتفاقی مثبت برای نظام آموزشی ، برچیده شدن مافیای کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید