کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد

به گزارش پیامک مسعود، نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز، 5 تیر 1398 به میزبانی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد

ه گزارش گروه علمی و دانشگاهی پیامک مسعود به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، مصطفی ذوالفقار طلب رئیس برگزاری کنفرانس در تشریح برنامه های این کنفرانس گفت: در این کنفرانس یک روزه اندیشمندان اسلامی، نخبگان دانشگاهی و صاحب نظران داخلی و خارجی حضور یافته و پیرامون مباحث نهادینه سازی فرهنگ انسجام و همزیستی مسالمت آمیز در دنیا اسلام به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

وی چالش های فراروی تحقق همزیستی مسالمت آمیز، راهبردها و راهکارهای تحقق این همزیستی و مبانی اصول و صندلی همزیستی مسالمت آمیز در آموزه های اسلامی را از جمله محورها و اهداف این کنفرانس برشمرد.

ذوالفقار طلب، با اشاره به اهمیت برگزاری این کنفرانس در شرایط کنونی دنیا خاطر نشان کرد: این نشست بین المللی با توجه به شرایط کنونی دنیا، اهداف متعددی را با نگاه تقویت و بازشناسی همزیستی مسالمت آمیز در دنیا اسلام مورد نظر قرار داده است. در این کنفرانس اندیشمندان، دانشگاهیان و روحانیون اسلامی با ارائه مقالاتی به شناخت بیشتر مبانی نظری وحدت گرا در همزیستی مسالمت آمیز مبادرت خواهند کرد.

رئیس برگزاری کنفرانس، در ادامه توضیح داد: بازشناسی ظرفیت های نظری اندیشمندان وحدت گرای اسلامی و هم شناسی و درک متقابل متفکران دنیا اسلام از یکدیگر و هم چنین شناخت عوامل واگرا و نقش آن در عدم تحقق همزیستی مسالمت آمیز به صورت جدی مورد توجه حاضران و مدعوین کنفرانس قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، آنالیز صندلی تسامح، مدارا و صلح در آموزه های اسلامی و صندلی حقوق بشر به ویژه حق بر متفاوت بودن در آموزه های اسلامی نیز در این کنفرانس مورد بازشناسی و آنالیز قرار می گیرد.

ذوالفقار طلب، با بیان اینکه در نخستین کنفرانس بیش از یکصد میهمان داخلی و خارجی شرکت خواهند کرد، اضافه کرد: علاوه بر میهمانان داخلی، اندیشمندانی از کشورهای اسلامی آسیایی، شبه قاره هند، آسیای میانه و قفقاز و کشورهای عربی به کنفرانس دعوت شده اند که در نشست های مختلف به آنالیز موضوعات پیش بینی شده خواهند پرداخت.

رئیس برگزاری کنفرانس در خاتمه اظهار کرد: مقالات متعددی در چارچوب اهداف کنفرانس توسط اندیشمندان ارائه خواهد شد و تا کنون حدود 98 مقاله کامل و 180 چکیده مقاله به کمیته علمی کنفرانس از داخل کشور و هم چنین سراسر دنیا رسیده است که با نظر هیأت علمی متشکل از استادان برجسته دانشگاه ارزیابی و انتخاب می شوند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 146

به "کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید