کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد

نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز، 5 تیر 1398 به میزبانی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد

ه گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، مصطفی ذوالفقار طلب رئیس برگزاری کنفرانس در تشریح برنامه های این کنفرانس گفت: در این کنفرانس یک روزه اندیشمندان اسلامی، نخبگان دانشگاهی و صاحب نظران داخلی و خارجی حضور یافته و پیرامون مباحث نهادینه سازی فرهنگ انسجام و همزیستی مسالمت آمیز در دنیا اسلام به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

وی چالش های فراروی تحقق همزیستی مسالمت آمیز، راهبردها و راهکارهای تحقق این همزیستی و مبانی اصول و صندلی همزیستی مسالمت آمیز در آموزه های اسلامی را از جمله محورها و اهداف این کنفرانس برشمرد.

ذوالفقار طلب، با اشاره به اهمیت برگزاری این کنفرانس در شرایط کنونی دنیا خاطر نشان کرد: این نشست بین المللی با توجه به شرایط کنونی دنیا، اهداف متعددی را با نگاه تقویت و بازشناسی همزیستی مسالمت آمیز در دنیا اسلام مورد نظر قرار داده است. در این کنفرانس اندیشمندان، دانشگاهیان و روحانیون اسلامی با ارائه مقالاتی به شناخت بیشتر مبانی نظری وحدت گرا در همزیستی مسالمت آمیز مبادرت خواهند کرد.

رئیس برگزاری کنفرانس، در ادامه توضیح داد: بازشناسی ظرفیت های نظری اندیشمندان وحدت گرای اسلامی و هم شناسی و درک متقابل متفکران دنیا اسلام از یکدیگر و هم چنین شناخت عوامل واگرا و نقش آن در عدم تحقق همزیستی مسالمت آمیز به صورت جدی مورد توجه حاضران و مدعوین کنفرانس قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، آنالیز صندلی تسامح، مدارا و صلح در آموزه های اسلامی و صندلی حقوق بشر به ویژه حق بر متفاوت بودن در آموزه های اسلامی نیز در این کنفرانس مورد بازشناسی و آنالیز قرار می گیرد.

ذوالفقار طلب، با بیان اینکه در نخستین کنفرانس بیش از یکصد میهمان داخلی و خارجی شرکت خواهند کرد، اضافه کرد: علاوه بر میهمانان داخلی، اندیشمندانی از کشورهای اسلامی آسیایی، شبه قاره هند، آسیای میانه و قفقاز و کشورهای عربی به کنفرانس دعوت شده اند که در نشست های مختلف به آنالیز موضوعات پیش بینی شده خواهند پرداخت.

رئیس برگزاری کنفرانس در خاتمه اظهار کرد: مقالات متعددی در چارچوب اهداف کنفرانس توسط اندیشمندان ارائه خواهد شد و تا کنون حدود 98 مقاله کامل و 180 چکیده مقاله به کمیته علمی کنفرانس از داخل کشور و هم چنین سراسر دنیا رسیده است که با نظر هیأت علمی متشکل از استادان برجسته دانشگاه ارزیابی و انتخاب می شوند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 146

به "کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در دانشگاه تهران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید