کوچکی نژاد: رتبه بندی معلمان هفته آینده در مجلس تصویب خواهد شد

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید نمود رتبه بندی یک فرآیند جدیدی در حوزه آموزش و پرورش است که هفته آینده مطرح می گردد و رأی هم می آورد.

کوچکی نژاد: رتبه بندی معلمان هفته آینده در مجلس تصویب خواهد شد

جبار کوچکی نژاد، نماینده رشت و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پانا در رابطه با برنامه های دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه، گفت: اصلاح ساختار بودجه باید یک قانون دائمی باشد، ما در این مساله در پی آن هستیم که روش های بودجه ریزی کشور اصلاح شده و عملیاتی گردد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ما اکنون چند هزار ردیف بودجه داریم که می خواهیم این ردیف ها تا حد امکان تجمیع گردد؛ بعلاوه در بودجه دو بخش دستگاه های اصلی و فرعی داریم که این هم باید آنالیز و اصلاح گردد.

کوچکی نژاد در رابطه با گرانی حامل های انرژی، گفت: این مساله جزو موارد اجرایی بودجه است که در بحث اصلاح ساختار جایی ندارد، در این موضوع نمایندگان طرح ها و پیشنهاداتی دارند و دولت هم البته نظر دارد اما بعد از اصلاح ساختار به این موارد خواهیم رسید که باید درباره آن تصمیم گیری صورت گیرد.

کوچکی نژاد بعلاوه درخصوص بعضی برآورد ها و مخالفت ها با طرح رتبه بندی معلمان، توضیح داد: این طرح هفته آینده به صحن می آید و ان شاءالله نمایندگان رأی می دهند، شاید پیشنهاداتی در نحوه اجرا وجود دارد اما تعدادی در حال کوشش هستند که در این زمینه برگشت به لایحه دولت بدهند که این خطرناک است چون لایحه دولت اصلا رتبه بندی نیست بلکه نظام هماهنگ است. رتبه بندی یک فرآیند جدیدی در حوزه آموزش و پرورش است و به اعتقاد من هفته آینده مطرح می گردد و رأی هم می آورد.

وی در سرانجام درخصوص اینکه گفته می گردد دولت منابع کافی برای این طرح ندارد، گفت: اینکه منابع کم دارند بله من هم قبول دارم اما اگر می خواهند این را ساماندهی نمایند بروند حقوق های بالای 20 میلیون تومان را حذف و اصلاح نمایند با توجه به اینکه خیلی ها حقوق های بالا می گیرند به سمت اصلاح آن حقوق ها حرکت نمایند نه کسانی که حقوق های 5، 6 و 7 و یا در نهایت کمتر از 10 میلیون تومان دارند. دولت برای تنظیم منابع اقدام کند اما راه این نیست که رتبه بندی اجرایی نگردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1715

به "کوچکی نژاد: رتبه بندی معلمان هفته آینده در مجلس تصویب خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکی نژاد: رتبه بندی معلمان هفته آینده در مجلس تصویب خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید