یک محصول ایرانی انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر را ممکن کرد

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محسن خدادادی مدیرعامل شرکت فراوری کننده این محصول گفت: مهندسان این شرکت پیش از شروع طراحی کاتتر رادا، مدت زیادی را صرف آنالیز و ارزیابی کاتترهای انتقال جنین موجود در بازار نموده و با تحلیل قطعات کاتترهای خارجی موجود در بازار، نقاط قوت و ضعف هر یک از این کاتترها را استخراج کردند.

یک محصول ایرانی انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر را ممکن کرد

وی با بیان اینکه اولین کاتتر انتقال جنین را در این شرکت فراوری کردیم، گفت: این محصول بیشتر در عمل لقاح خارج از رحم مورد استفاده قرار می گیرد و زوج های نابارور به طرق مختلف می توانند صاحب فرزند شوند. معمولا افرادی که بقیه روش ها برایشان جواب نمی دهد مجبور هستند از این عمل استفاده نمایند. این کاتتر انتقال جنین محصولی برای انتقال جنین آزمایشگاهی به داخل بدن مادر است.

به گفته وی، بعد از اینکه تخمک از مادر گرفته و کارهایی بر روی آن انجام می گردد و لقاح در آزمایشگاه صورت می گیرد، به واسطه این محصول، جنین به داخل بدن مادر انتقال پیدا می نماید.

خدادادی اضافه کرد: این عمل تقریباً 30 سال است که در ایران انجام می گردد و در طول این سال ها محصول انتقال جنین از کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه و آلمان وارد کشور می شد. حتی یکسری برندهای هندی هم وارد بازار شدند اما چون این محصول حساسیت بالایی دارد، نتوانستند پیروز بشوند و از بازار حذف شدند و هیچ مشابه ایرانی قبل از آن نبوده و ما تنها فراوری نماینده این محصول هستیم.

وی با بیان اینکه استاندارهایی که این محصول گرفته کاملاً همان استاندارهایی است که نمونه های آمریکایی و اروپایی ملزم بودند آن را پاس نمایند، گفت: این محصول از پژوهشگاه رویان استانداردهای خود را دریافت نموده است؛ بنابراین این محصول از لحاظ کیفیتی و خواص شیمی و فیزیکی کاملاً دارای تمام استانداردهای جهانی است و اقبالی که بازار به این محصول نشان داده، این موضوع را تأیید می نماید.

به گفته مدیر این شرکت، این کاتتر انتقال جنین از جنبه قیمتی به واسطه آنکه در ایران فراوری می گردد و تمام این محصول بومی سازی شده قیمت پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارد. این محصول با ورود کمتر از یک سال در بازار ایران توانسته بیش از 35 درصد این بازار را پوشش دهد و جلوگیری از خروج ارز داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1769

به "یک محصول ایرانی انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر را ممکن کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک محصول ایرانی انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر را ممکن کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید