20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور

به گزارش پیامک مسعود، اعتراض اقشار مختلف مردم هند به سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور ادامه دارد و تعداد تلفات برخورد خشن پلیس و نیرو های امنیتی با آن ها نیز رو به افزایش است.

20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور

از سفر با تور کانادا عید لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع بیمارستانی هندی می گویند در ادامه برخورد خشن و مشت آهنین نیرو های امنیتی هند به معترضان به سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این کشور، حداقل 20 نفر جان خود را از دست دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد درمانی هند می گوید این 19 نفر در جریان اعتراضات مجدد به قانون جنجالی تابعیت، طی درگیری در دهلی نو کشته شدند.

این مسئول بیمارستان گورو تگ بهادر همچنین گفت که حال 15 نفر از مصدومان وخیم است.

به نوشته رویترز، پلیس و نیرو های امنیتی هند از گاز اشک آور و نارنجک های دودزا برای متفرق کردن معترضان به سفر ترامپ و لایحه تابعیت استفاده می نمایند.

کاربران در فضای مجازی نیز گزارش داده اند بعضی افراد به مسلمان ها حمله نموده و اقدام به غارت کسب و کار آن ها و توهین به اماکن مقدس آن ها نموده اند.

خبرگزاری فرانسه نیز دقایقی بعد از گزارش رویترز، اطلاع داد که تعداد کشته های حمله پلیس به معترضان، به 20 نفر افزایش پیدا کرد و نزدیک به 190 نفر نیز مجروح شدند.

ترامپ سه شنبه قبل از ترک هند گفت: با نخست وزیر این کشور درباره خشونت ها بحث و گفتگو نموده است. او همچنین مدعی شد با نخست وزیر هند درباره افزایش حمله به جمعیت مسلمان ها در این کشور هم رایزنی نموده است.

ادعای ترامپ در حالی مطرح شده که کارشناسان به قدرت رسیدن او در آمریکا و ادبیات تفرقه آمیز او را یکی از عوامل شدت دریافت مسلمان هراسی در سراسر جهان می دانند.

مجلس عوام هند روز 10 دسامبر (19 آذرماه)، لایحه جنجالی اعطای شهروندی به اتباع اقلیت غیرمسلمان مهاجر از سه کشور همسایه افغانستان، بنگلادش و پاکستان را به تصویب درآورد که به دنبال آن موجی از اعتراضات در این کشور به راه افتاد و منتقدان این طرح تأکید کردند که این اقدام تبعیض علیه مسلمانان است.

تصویب لایحه فوق موجی از اعتراضات خشونت بار را در ایالات آسام و تریپورا واقع در شمال شرقی هند به وجود آورده است. معترضان تأکید دارند که مهاجرانی که به صورت غیرقانونی وارد هند شده اند، به مناطق مرزی حرکت می نمایند و فرهنگ و دامنه سیاسی مردم قبیله بومی را تضعیف می نمایند.

قانون فوق به هندوها، سیک ها، بودایی ها، جین ها، پارسیان و مسیحیانی که قبل از 31 دسامبر 2014 (10 دی ماه 1393) از سه کشور پاکستان، افغانستان و بنگلادش به هند مهاجرت نموده اند، شهروندی اعطا می نماید. مجموع این افراد چندین میلیون نفر می شوند.

بسیاری از منتقدان دولت مودی معتقدند که این طرح در راستای انزوای بیشتر مسلمانان هند تهیه و تصویب شده است و پیش از این نیز دولت هند در مناطق مسلمان نشین از جمله ایالت آسام رویه ای را برای سلب حق تابعیت مسلمانان به راه انداخته است که با اعتراضات بسیاری روبرو شده است. طبق این طرح، حدود دو میلیون مسلمان که اصلیتی بنگلادشی دارند از حق شهروندی هند محروم و احتمالا از این کشور اخراج خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 624

به "20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید