4 بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک

به گزارش پیامک مسعود، دیدنی ترین بناهای سبک گوتیک

در اواسط قرن دوازدهم میلادی، معماری گوتیک رونق یافت و از فرانسه به سایر نقاط غرب اروپا گسترش پیدا کرد. پس از این دوره، این سبک معماری به یک سبک غالب تبدیل شد. در این نوع معماری که به معماری رومیان بسیار شبیه است از سبک ها و ساختار های مختلفی چون شمع و قوس های مختلف استفاده شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا با 4 تا از دیدنی ترین بناهای معماری گوتیک در این قاره آشنا شوید تا اگر قصد سفر به اروپا و بازدید از 3 کشور اروپایی معرفی شده در پایین را داشتید بتوانید از این جاذبه ها هم دیدن کنید:

4 بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک

کلیسای جامع فلورانس، ایتالیا

کلیسای جامع فلورانس یکی از با ابهت ترین ساختمان های فلورانس است که معماری آن به کلیساهای جامع ایتالیا بسیار شبیه می باشد. این کلیسای بزرگ دارای گنبدی آجری شکل است که شهرت و زیبایی آن را دو چندان می کند. این بنا توسط معمار معروف ایتالیایی فیلیپو برونلسکی (1377-1446) طراحی شده است. در واقع، بخش عظیمی از کلیسای فلورانس ساخته شد و سپس ساخت گنبد آن آغاز شد، زیرا رقابت بر سر ساخت این گنبد بسیار طولانی بود. پایان، فیلیپو برونلسکی برنده رقابت شد و ساخت آن آغاز شد. ساخت این گنبد در سال های 1420 و 1436 انجام شد، اما روش مورد استفاده برای ساخت آن همچنان نامشخص است.

کلیسای سنت دنیس، پاریس، فرانسه

کلیسای سنت دنیس، واقع در سنت دنیس (امروز در حومه پاریس) یکی از قدیمی ترین سبک های معماری گوتیک است. ظاهری امروزی این بنا در سال 1140 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. آبونت شوگر یکی از افرادی بود که در قرن هشتم میلادی مرمت و بازسازی کلیسای کارولنژی را آغاز کرد. علاوه بر صندلی زیارتی این بنا، کلیسای سنت دنیس محل دفن پادشاهان فرانسه از قرن ده تا هجدهم میلادی است.

کلیسای جامع کلن، آلمان

در قرن ششم میلادی، کلیسای جامع کلن و صندلی اسقف اعظم کلن بنا شد. ساخت و ساز این بنا در سال 1248 آغاز و در سال 1473 رها شد. ساخت این بنا از سال 1840 مجددا آغاز شد و در نهایت در سال 1880 به اتمام رسید. از آن سال، نمای ظاهری این کلیسا تغییر نکرده و همچنان ثابت باقی مانده است. در آن زمان، کلیسای جامع کلن یکی از بلندترین ساختمان های جهان بود. این ساختمان توسط حملات هوایی در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده بود اما بازسازی و مرمت آن در سال 1956 آغاز شد.

کلیسای جامع میلان، میلان، ایتالیا

درست مثل کلیسای جامع کلن، کلیسای جامع میلان نیز در قرن ششم میلادی ساخته شد. ساخت این بنا از سال 1386 آغاز و در سال 1865 به پایان رسید. نمای این کلیسا متشکل از مناره ها و گنبدهای بسیاری است که به زیبایی شناسی و ساختار آن اشاره دارد. جالب توجه است که این بنا یکی از چشم گیرترین ساختمان های گوتیک است که می تواند نظر و احساسات بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 466

به "4 بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید