آسیبی که تلفن همراه بر سـر بدنتان می آورد

به گزارش مجله پیامک مسعود، اگر اهل کار کردن زیاد با لپ تاپ و موبایل هستید و کمردرد دارید، تنها نیستید. در این مطلب با بلایی که تلفن همراه سر بدنتان می آورد آشنا می شوید.

آسیبی که تلفن همراه بر سـر بدنتان می آورد

همه ما زمانی که پیغام ها را در گوشی خود چک می کنیم، سرمان را پایین می اندازیم. پایین نگه داشتن گردن در زاویه 45 درجه، فشاری برابر با 22 کیلوگرم بار را به آن وارد می نماید و خم کردن آن تا زاویه 60 درجه این فشار را در حد 27 کیلوگرم افزایش می دهد. با مضرات گوشی تلفن همراه در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا آشنا شوید.

مضرات گوشی تلفن همراه برای بدن

در ادامه با آسیب هایی که گوشی تلفن همراه براب بدن آشنا می شوید.

آسیب های چشمی

تحقیقی در سال 2014 نشان داده است که نور منتشر شده از صفحه تلفن های همراه برای پشت چشم های ما خطرناک است. استفاده بیش از حد از ماهیچه های چشم، زمانی که روی صفحه تمرکز نموده ایم، باعث سردرد می گردد. بعلاوه نگاه کردن طولانی مدت به صفحه موبایل می تواند باعث خشکی چشم ها و حتی تاری دید گردد. اگر مجبور هستید به مدت 20 دقیقه به صفحه تبلت، رایانه یا اسمارت فون چشم بدوزید، باید به مدت 20 ثانیه به چشم ها استراحت دهید و به چیز دیگری در فاصله 20 قدمی تان (فاصله 6 متری) نگاه کنید.

سندروم text claw یا آسیب انگشت شست

تایپ کردن زیاد از حد در گوشی همراه و کار کشیدن از انگشت شست برای نگه داشتن آن، به بروز مشکل در مفاصل آن منجر خواهد شد. مشکلاتی نظیر آرتروز انگشت شست و ایجاد صدا و درد هنگام خم و راست کردن آن، می تواند عواقب کار کردن زیاد با گوشی باشد.

کمر درد

اگر شما اهل کار کردن زیاد با لپ تاپ و موبایل هستید و کمردرد دارید، تنها نیستید. افرادی که از تلفن همراه زیاد استفاده می نمایند، معمولا دردهایی در حوالی قسمت اتصال کمر به لگن (دنبالچه) دارند.

ریشه این دردها حالت نشستن نامناسب هنگام کار با گوشی یا لپ تاپ است. برای پیشگیری از این نوع دردها، کافی است صاف بنشینید. البته به گفته پزشکان تغییر مداوم حالت نشستن در مواقعی که مجبور به نشستن هستید، بهتر از صاف نشستن طولانی مدت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب پلاستیک های زرد را به آسانی در خانه سفید کنید! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2081

به "آسیبی که تلفن همراه بر سـر بدنتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیبی که تلفن همراه بر سـر بدنتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید