آماده سازی ناوگان؛ اولویت نفت خزر در 1400

به گزارش پیامک مسعود، رئیس هیئت مدیره شرکت نفت خزر، آماده سازی ناوگان دریایی را اولویت اصلی این شرکت در سال 1400 مطرح نمود.

آماده سازی ناوگان؛ اولویت نفت خزر در 1400

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت خزر، سیدعماد حسینی در آخرین نشست هیئت مدیره این شرکت در سال 99، با اشاره به ضرورت توسعه فعالیت های اکتشافی در دریای خزر و استان های شاقتصادی کشور گفت: توسعه و پیشرفت در بخش نفت و گاز دریای خزر و استان های شاقتصادی، هم از منظر ملی و منطقه ای و هم از بعد اقتصادی برای کشور اهمیت ویژه ای دارد.

وی ضمن قدردانی از مدیریت و همه کارکنان شرکت نفت خزر به خاطر اقدامات اجرا شده با توجه به همه مسائل و تنگناهای موجود در سال 99 افزود: باید با رعایت همه ملاحظات، فعالیت های اکتشافی در خزر به عنوان یک پروژه راهبردی ملی با پیگیری و جدیت دنبال شود که در این راستا تلاش های خوبی در سال 99 اجرا شده است و در حال پیگیری و اخذ مصوباتی از شرکت ملی نفت ایران برای آغاز مجدد حفاری اکتشافی در ساختارهای اولویت دار حوضه جنوبی دریای خزر هستیم.

حسینی ادامه داد: باید به سمت حفاری اکتشافی و توسعه ای در بلوک های شناسایی شده قدم برداریم و در این راستا گسترش همکاری ها و پیشبرد مذاکرات سازنده با شرکت های داخلی و خارجی فعال در صنعت نفت از عوامل مهم تغییر فضای کاری حاکم بر نفت خزر و اجرای پروژه های عملیاتی حوضه جنوبی دریای خزر است.

رئیس هیئت مدیره شرکت نفت خزر با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای پروژه های تکمیلی شرکت نفت خزر گفت: طرح و برنامه های مختلفی در هیئت مدیره شرکت نفت خزر مورد بررسی قرار گرفته است که یکی از برنامه های عملیاتی اولویت دار در سال جدید که به مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران نیز ارائه شده است، طرح تولید زودهنگام چاه های اکتشافی در حوضه جنوبی دریای خزر است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1420

به "آماده سازی ناوگان؛ اولویت نفت خزر در 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی ناوگان؛ اولویت نفت خزر در 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید