اخبار صنعت

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر

مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: طبق مصوبه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، اول اردیبهشت سال جاری مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و مجوز راه اندازی این صندوق نیز به زودی صادر...

17 تیر 1399

پایلوت فراوری الکل در دانشکده مهندسی شیمی نفت و گاز شیراز راه اندازی شد

رئیس دانشگاه شیراز به همراه اعضای هیئت رئیسه از پایلوت راه اندازی شده فراوری الکل در دانشکده مهندسی شیمی نفت و گاز بازدید کردند.

16 تیر 1399

شرایط واگذاری سهام عدالت در بورس تسهیل شود

به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی روز جمعه در تماس تلفنی با فرهاد دژپسند، اضافه کرد: باید با همکاری کارگزاری های بورسی در بانک ها سیستمی برای راهنمایی مردم در زمینه نگهداری یا عرضه سهام با روشی تعیین و قابل دسترس و فهم ایجاد شود.

15 تیر 1399

فراری F8 Tributo؛ ستاره ای دیگر بر فراز آسمان خودروساز محبوب ایتالیایی

حسین باباپور؛ فراری F8 Tributo به عنوان جایگزین مدل 488 GTB وارد میدان شده است؛ با این حال می توان F8 را نسخه فیس لیفت شده اتومبیل مذکور دانست. این خودرو در واقع جنبه های خشن و اعجاب آور فراری 488 پیستا را با شخصیت متمدن و شهری 488 جی تی بی در هم آمیخته و بیراه نسیت...

14 تیر 1399

مکان های شلوغ هرمزگان شناسایی گردد

خبرنگاران/هرمزگان جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید نمود: نقاط و مکان های استان که تردد در آنها زیاد است تحت هر عنوانی باید شناسایی و رصد گردد.

11 تیر 1399

دستور روحانی درباره بازار مسکن

رییس جمهور در این جلسه دستور داد کارگروهی متشکل از وزرای امور مالی و دارایی، راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت معاون اول رییس جمهور برای آنالیز علل و عوامل گرانی مسکن و راه چاره های برون رفت از این شرایط تشکیل گردد.

10 تیر 1399

عراق خواستار یاری مالی آمریکا برای جلوگیری از فروپاشی مالی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، جعفر علوی روز چهارشنبه در یک همایش سیاستگذاری آنلاین که به ابتکار مؤسسه سیاستهای خاور نزدیک واشنگتن برگزار گردید، گفت: دولت آمریکا به ما این وعده را داده است که به عنوان بخشی از راهبرد میان عراق و آمریکا از لحاظ...

8 تیر 1399

سامانه های کنترل هوشمند برای پایش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان با راه اندازی سامانه های کنترل هوشمند به پایش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها پرداخته اند که مصرف انرژی به درستی مدیریت شود.

4 تیر 1399

مخالفت همتی با استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی از مخالفت رئیس کل بانک مرکزی با استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در جلسه با رئیس جمهور خبر داد.

2 تیر 1399

تخفیف 50درصدی هتل های زنجان برای کادر درمان کرونا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از تخفیف 50 درصدی بعد از پایان کرونا برای جامعه پزشکی و کادر درمانی کشور خبر داد.

31 خرداد 1399

آشنایی با ویژگی ظروف مناسب سفر

چرا نباید از ظروف پلاستیکی استفاده کرد؟پلاستیک ها دسته ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند و معمولاً زمانی که وارد چرخه طبیعت می شوند، لایه محافظی به شکل عایق در دل خاک ایجاد می نمایند و 300 تا 500 سال طول می کشد تا تجزیه شوند؛ و طول عمر پسماند این مواد،...

26 خرداد 1399

سرگیجه بازار بورس

خبرنگاران: در حالی که شمار تلفات انسانی ناشی از شیوع کووید 19 در آمریکا همچنین سیری صعودی را طی می نماید، بازار سهام این کشور در یک تحول سخت، در حال بازیابی موقعیت از دست رفته خود است.

21 خرداد 1399

دولت باید استراتژی واحدی برای حمایت از بخش خصوصی داشته باشد

شیوع ویروس کرونا به اقصاد، سیاست و روابط اجتماعی سایه انداخته است؛ همه جا صحبت از تاثیر این ویروس جهانی است و به نظر می رسد در ساحت های مختلف اقتصاد، سیاست و جامعه تغییر جدی را بعد از سرانجام ویروس کرونا شاهد خواهیم بود؛ شاید رکود بزرگی در انتظار اقتصاد...

19 خرداد 1399

اختصاص اعتبار 48 میلیاردی جهت اجرای پروژه های ضروری صنعت برق در استان مرکزی

خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی از اختصاص اعتبار 48 میلیارد ریالی به شرکت توزیع نیروی برق استان جهت اجرای پروژه های ضروری صنعت برق خبر داد.

18 خرداد 1399

پیشنهاد اصفهانی ها به جواد نکونام

سرمربی فولاد فصل موفقی در این باشگاه داشت و طبیعی است که حالا با پیشنهادات بهتری هم روبرو باشد.

17 خرداد 1399

کدام نمادهای بورسی دیروز طلا شدند؟ ، موج عرضه اولیه های جدید در راه است

به گزارش تجارت نیوز، در جریان دادوستدهای دیروز شاهد گرایشی عمومی برای خرید سهام شرکت های عظیم بودیم. این موج علاوه بر تقاضای قوی در سهام عظیمان کامودیتی محور نظیر پالایشی ها، در صف خرید سهام شرکت های عظیم غیرکالایی هم حائز اهمیت و توجه بود. به طور مثال...

14 خرداد 1399

ترامپ کانادا را به مقصد سنگاپور تَرک کرد

رئیس جمهوری آمریکا با انتها نشست 7 کشور صنعتی موسوم به جی- 7، کانادا را برای شرکت در نشست با رهبر کره شمالی به مقصد سنگاپور تَرک کرد.

14 خرداد 1399

خبرنگاران کاهش صد هزار بشکه ای فراوری نفت مکزیک در اوپک پلاس

تهران- خبرنگاران- وزیر انرژی مکزیک روز آدینه گفت که وی در نشست اوپک پلاس پیشنهاد کاهش یکصد هزار بشکه ای فراوری نفت خام مکزیک را ارائه کرد.

12 خرداد 1399

صنعت دامداری از کرونا چه تاثیری پذیرفته است؟

به گزارش تجارت نیوز، مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و فراوریکنندگان دچار خسارت شده اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا فراوری شیر در آینده با مسئله...

3 خرداد 1399

خبرنگاران 2 میلیون و 800 هزار تن محصول زراعی و باغی در قزوین فراوری می گردد

قزوین - خبرنگاران - پیش بینی می گردد سال جاری با 100هزار تن افزایش نسبت به میانگین سالانه، 2 میلیون و 800 هزار تن محصولات زراعی و باغی در استان قزوین فراوری گردد.

30 اردیبهشت 1399
تعداد: (138)