اتحادیه اروپا در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه کوشش نمایند

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنَگار مهر علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با آمن دولا معاون وزیر خارجه ایتالیا گفت: روابط دو کشور را از لحاظ تاریخی و فرهنگی قابل توجه است.

اتحادیه اروپا در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه کوشش نمایند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

وی با اشاره به دیدار های مکرر خود با مقامات ایتالیا گفت: در طول دوره های مختلف و مسولیت های متعددی که داشتم با ایتالیا بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی رایزنی داشتم و پیرامون مسایل منطقه ای و بین المللی با یکدیگر گفتگو و همکاری های موثری داشته ایم که این امر نشان از نقش مثبت ایتالیا به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است.

ولایتی با بیان اینکه ایران به عنوان تاثیر گذارترین کشور در منطقه و بین الملل محسوب می گردد، گفت: تبادل مالی و همکاری های سیاسی میان دو کشور بالا است و به نظر می رسد با تحولات موجود این ظرفیت و اشتراکات فراوانی که فی مابین ما هست برای توسعه هرچه بیشتر همکاری ها موثر باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخلاف گذشته مسایل منطقه ای، عرصه بین المللی و جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: به نظر می رسد که کشورهای اروپایی لازم است با آنالیز دقیق تر و درک منطقی تر از تحولات منطقه ای، ضمن اتخاذ سیاست های مناسب در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه و در نتیجه ایجاد صلح و آرامش جهانی کوشش کند و در این میان ایتالیا نقش مهمی را می تواند در اتحادیه اروپا ایفا نماید.

در ادامه آمن دولا وزیر خارجه ایتالیا با ابراز خرسندی از دیدار خود با رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه ما در حوزه های مختلف مالی به خصوص در بخش دولتی و خصوصی همکاری های بسیار خوبی داشته ایم که این روند روز به روز افزایش پیدا نموده و با امضای توافقات اخیر این موضوع توسعه پیدا نموده است.

وی به همکاری ایتالیا در اجرای توافقات با ایران در همه زمینه ها تاکید نمود: خوشبختانه نتایج خوبی در این خصوص کسب شده و این همکاری دوجانبه را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.

وی با ابراز خرسندی نسبت به همکاری های ایران و ایتالیا در مورد مسایل منطقه ای گفت: ما برای هر گونه دریافت نقطه نظرات ایران در پیشبرد اهداف فی مابین آمادگی کامل داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 434

به "اتحادیه اروپا در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه کوشش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه کوشش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید