احمدشاه رفت لاغر بشود، مُرد!

به گزارش پیامک مسعود، از طرفى هزار ها مردهاى احمق روى این اصل زندگى خود را فدا نموده اند. یکى از آن ها احمدشاه بود که رفت لاغر بشود؛ در مدت چهارماه مُرد.

احمدشاه رفت لاغر بشود، مُرد!

توجه به تناسب اندام و نقش آن در سلامت جسم، یکی از مواردی است که از دیرباز موردتوجه افراد و طبقات مختلف در سراسر دنیا و از جمله در ایران بوده است.

نکته جالب این جاست که گاه موضوع لاغر شدن با نقدها جدی روبه رو می شد و پدران به پسرانشان توصیه می کردند که خودشان را لاغر نکنند و در عوض، با ورزش کردن به تعادل وزنی برسند.

یکی از کسانی که چنین توصیه ای به پسرش کرد، فضل ا... زاهدی، مجری کودتای 28 مرداد 1332 بود. او که پسرش اردشیر را برای تحصیل در رشته کشاورزی به خارج فرستاد، در نامه ای خطاب به وی که گویا به دلیل خوشگذرانی بیش از حد، چاق شده و به دلیل عوارض ناشی از آن به دنبال لاغرکردن خودش و رسیدن به تناسب اندام بود، نوشت:

خواهشى که از تو دارم، فکر لاغرشدن نباش؛ زیرا مرد باید با ورزش، البته در حد اعتدال، خوش هیکل گردد و معلوم نیست چاقى مرد بلندقد هم بد باشد.

به علاوه، این عبارات زنانه است و آن ها هستند که دوست دارند الگانت (خوش هیکل و خوش تیپ) باشند. از طرفى هزار ها مردهاى احمق روى این اصل زندگى خود را فدا نموده اند. یکى از آن ها احمدشاه بود که رفت لاغر بگردد؛ در مدت چهارماه مُرد. مردى که کار مى کند، چاق نمی گردد؛ خصوصاً ورزش هم بکند.

این که آیا اردشیر به نصیحت پدر نظامی اش عمل کرد یا نه، معلوم نیست؛ ولی اشاره فضل ا... زاهدی به دلیل مرگ احمدشاه که به خاطر سرطان معده و در سال 1308 خورشیدی در پاریس درگذشت، جالب توجه و کمتر شنیده شده است.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: فرادید
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1362

به "احمدشاه رفت لاغر بشود، مُرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمدشاه رفت لاغر بشود، مُرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید