انجمن های مسلمانان آلمان خواهان حفاظت بهتر از مساجد شدند

به گزارش پیامک مسعود به نقل از دویچه وله، چند انجمن مسلمانان آلمان از دولت این کشور خواستند برنامه جامعی برای حفاظت از عبادتگاه های آنها تدارک ببیند. این تقاضا واکنشی به برنامه ریزی برای حمله به 10 مسجد و کشتار مسلمانان در شهرهای گوناگون آلمان است.

انجمن های مسلمانان آلمان خواهان حفاظت بهتر از مساجد شدند

با تور مسافرتی به آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

شورای مرکزی مسلمانان، اتحادیه ترک های مسلمان و انجمن اسلامی میلی گوروش در موضع گیری های جداگانه نسبت به برخوردهای نژادپرستانه به مسلمانان در آلمان ابراز نگرانی کردند و از دولت این کشور خواستند از مسلمانان و مسجدهای آنان در آلمان حفاظت کند.

دبیرکل شورای مرکزی مسلمانان آلمان در تبادل نظر با دویچه وله، ضمن اشاره به برنامه ریزی نژادپرستان برای حمله به 10 مسجد در آلمان گفت، مسلمانان این کشور احساس ناامنی می نمایند و معتقدند که از آنان به اندازه کافی حمایت و حفاظت نمی گردد.

لازم به ذکر است روز آدینه، 25 بهمن (14 فوریه)، 12 تروریست راست گرای افراطی در اقدامی هماهنگ در 6 ایالت آلمان دستگیر شدند.

این افراد متهم هستند که حمله همزمان به 10 مسجد در شهرهای گوناگون آلمان را برنامه ریزی نموده بودند. یکی از فعالان این گروه، مامور نفوذی بوده و به موقع از کشتار مسلمانان در آلمان جلوگیری نموده است.

دبیرکل شورای مرکزی مسلمانان آلمان بی تفاوتی اکثریت جامعه آلمان نسبت به برنامه های کشتار مسلمانان را تکان دهنده می داند و خواهان واکنش نهادهای جامعه مدنی به عملیات تروریستی و همچنین ابراز همبستگی با مسلمانان شده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی یکی از انجمن های مسلمانان آلمان، سالانه حدود 100 حمله به مساجد این کشور صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 691

به "انجمن های مسلمانان آلمان خواهان حفاظت بهتر از مساجد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن های مسلمانان آلمان خواهان حفاظت بهتر از مساجد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید