بیوگرافی بیتا سحرخیز؛ بازیگر سینما و تلویزیون

به گزارش پیامک مسعود، خبرنگاران | سرویس چهره ها - کمتر کسی است که نغمه ادیب در سریال پر مخاطب ترانه مادری را به خاطر نداشته باشد. نغمه ادیب کسی نیست جز بیتا سحرخیز که با چند بازی بسیار عالی توانست به اوج شهرت و محبوبیت برسد؛ به گونه ای که توانست در مجموعه ترانه مادری با بزرگانی همچون هما روستا و فاطمه گودرزی همکاری داشته باشد. در ادامه بیوگرافی کامل این بازیگر آورده شده است.

بیوگرافی بیتا سحرخیز؛ بازیگر سینما و تلویزیون

بیوگرافی بیتا سحرخیز

بیتا متولد 21 شهریور 1361 در تهران بوده و فارغ التحصیل رشته کارشناسی دبیری از دانشگاه تاکستان است. او تنها یک خواهر دارد.

شروع فعالیت هنری

وی فعالیت سینمایی خود را با فیلم نسکافه داغ داغ در سال 1385 به کارگردانی علی قوی تن شروع کرد؛ بیتا در این فیلم با بازیگرانی مانند خسرو شکیبایی، یکتا ناصر و افسانه چهره آزاد همکاری کرده است.

این بازیگر خوش چهره، با معرفی امین تارخ، با بازی در سریال راه بی پایان وارد تلویزیون شد. سپس با ترانه مادری، نون ریحون و … توانست به شهرت و محبوبیت در تلویزیون برسد.

بیتا از چگونگی ورودش به حرفه بازیگری می گوید: من از بچگی این کار رو دوست داشتم، ولی چون خانواده من اهل هنر نبودند موافقتی هم وجود نداشت که من این حرفه رو انجام بدم؛ حتی در دوره دبیرستان برای هنرستان هنر اقدام کردم. شرط این بود که یکی از اعضای درجه یک خانواده اهل هنر باشد و برای من اینطور نبود و من به درسم ادامه دادم تا زمانی که بین کاردانی و کارشناسی ام یکسال فاصله افتاد و آن زمان با اصرار فراوان اومدم کلاس های بازیگری آقای تارخ رو شرکت کردم و بعد از این دوره، کارشناسی رو خوندم و در همان دوره بازی هم می کردم. شاید انگیزه قوی که به من داده شد برای ادامه این حرفه که بدونم من می تونم تو این حرفه دوام بیارم، کلاس های آزاد بازیگری و خود آقای تارخ بود.

او همچنین در مورد کارهایش می گوید: در طول کار خیلی درگیر می شوم، چون به نقش خیلی فکر می کنم. به عنوان مثال وقتی در سریال تلویزیونی ماه و پلنگ بازی می کردم، نوع صحبت کردنم مثل ملکا شده بود و این شخصیت روی من تاثیر گذاشته بود؛ حتی در خانه به من می گفتند چرا اینقدر با کلاس حرف می زنی!

بیتا و تئاتر

او گفته که: تئاتر را دوست دارم، اما تجربه نکردم که ببینم چقدر به آن علاقه دارم، ولی دوست دارم کار تئاتر انجام بدم، چون به نظر من بازیگر را در خیلی زمینه ها محکم می کنه، ولی خب هنوز فرصتش پیش نیامده است.

شغل دیگر

بیتا گفته که به کار دیگری به عنوان شغل دوم مشغول نیستم، فقط به خاطر اینکه دوست دارم هنر دیگری را در زندگی تجربه کنم عکاسی را خیلی دوست دارم برای اوقات فراقت خود یاد بگیرم.

ازدواج

وی تا به امروز ازدواج نکرده و مجرد است. او در مورد ازدواج خود گفته است که ازدواج یک تعهد مهم به شریک زندگی بوده که باید تمام وقت را صرف زندگی زناشویی کرد و من در حال حاضر با توجه به شغلم نمی توانم این تعهد را به همسرم بدهم که همه ساعاتم را صرف او کنم. وی با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش برای مادرش نوشت:

مادر، ای پرواز نرم قاصدک

مادر، ای معنای عشق شاپرک

ای تمام ناله هایت بی صدا

مادر ای زیباترین شعر خدا

(نمیدونم این شعر از کیه، ولی بسیار زیباست)

مامان شما همه زندگیه من هستین

روزهای سخت

بیتا از روز های غمگین زندگی اش می گوید: من هم مانند بسیاری دیگر روز غمگین در زندگی زیاد داشته ام، ولی الان سعی می کنم هیچ روزی را غمگین نبینم و اسم روز رو می ذارم روزی که خدا خواسته این اتفاق بیفته و من نباید غمگین باشم. این مصلحت خدا بوده و فکر می کنم از این به بعد روز غمگین توی زندگیم نخواهم داشت.

فعالیت های هنری

سینما

 • نسکافه داغ داغ در سال 1385 به کارگردانی علی قوی تن
 • فقط چشم هاتو ببند در سال 1385 به کارگردانی علیرضا امینی
 • هم خانه در سال 1386 به کارگردانی مهرداد فرید
 • انعکاس در سال 1386 به کارگردانی رضا کریمی
 • نیش زنبور در سال 1388 به کارگردانی حمیدرضا صلاحمند
 • خبر خاصی نیست در سال 1393 به کارگردانی مصطفی شایسته
 • من یک کارگرم در سال 1395به کارگردانی حسین رضازاده

تلویزیون

 • راه بی پایان در سال 1386 در نقش مینا؛ به کارگردانی همایون اسعدیان
 • عید امسال در سال 1388 در نقش الهام؛ به کارگردانی سعید آقاخانی
 • ترانه مادری در سال 1387 در نقش نغمه ادیب؛ به کارگردانی حسین سهیلی زاده
 • بی کسی در سال 1388 به کارگردانی آرش قادری
 • بهار، قبل و بعد در سال 1388 به کارگردانی شاهد احمدلو
 • نون و ریحون در سال 1389 به کارگردانی فرزاد مؤتمن
 • گام های معلق در سال 1389 به کارگردانی شاهرخ دولکو
 • مهمانان ویژه در سال 1390 به کارگردانی سیدجواد رضویان
 • تله فیلم یاور در سال 1392 در نقش سارا به کارگردانی علی شاه حاتمی
 • ماه و پلنگ در سال 1395 در نقش ملکا به کارگردانی احمد امینی
 • شکوه یک زندگی در سال 1396 در نقش نارگل به کارگردانی رضا بهشتی
 • آچمز در سال 1398 در نقش مومنی؛ به کارگردانی مهرداد خوشبخت

متن مصاحبه ای کوتاه

در این قسمت می توانید بخش هایی از یک مصاحبه خواندنی با این بازیگر را بخوانید.

چطور به سریال ترانه مادری راه پیدا کردید؟

آقای سهیلی زاده کارگردان این مجموعه، بازی من در سریال راه بی پایان را دیده بودند و از همان جا مرا برای نقش نغمه ادیب انتخاب کردند.

با وجود اینکه سابقه کاری شما به چند کار محدود می شود، اما در همین مدت تجربه های متفاوتی داشتید، این انتخاب شما بود؟

به هر حال هر بازیگری دوست دارد نقش های متفاوتی را تجربه کند، کار های دیگری هم به من پیشنهاد شده بود که خودم از بین آن ها، این چند نقش را انتخاب کردم، یعنی در بین انتخاب دیگران، نهایتا خودم انتخاب کردم.

تا حالا به این فکر نکردید که سینما را انتخاب کنید و به پیشنهادات تلویزیونی پاسخ منفی بدهید؟

فعلا سعی می کنم درست انتخاب کنم و گارد نمی گیرم. برای کسب تجربه لازم است.

شخصا به کدامیک علاقه داری؟ حضور در سینما یا تلویزیون ؟

طبعا مثل هر بازیگری سینما را بیشتر می پسندم. راستش من مرزی بین سینما و تلویزیون قائل نیستم. اتفاقا تلویزیون من را بین مردم محبوب کرده تا سینما! سینما را خیلی دوست دارم و همه بازیگران عشق به سینما و تئاتر دارند، اما گارد ندارم. ولی در مجموع باید تاکید کنم پیشنهاد های کاری کم شده و این اتفاق فقط برای من نیست و برای خیلی از بازیگران پیش آمده است. امیدوارم این موضوع حل شود.

برای انتخاب نقش چه ویژگی هایی را ملاک قرار می دهید؟

بدون شک فیلمنامه و در کنار آن کارگردان و گروه همکار.

دوست داری با کدوم بازیگر همبازی باشی؟

آقای تارخ

یک خاطره از کارهایتان تعریف کنید.

در همون مجموعه راه بی پایان، تو قسمت 13، زمانی که خانم محبوبه بیات میاد تو شرکت و قرار بود که من تو اون سکانس به شدت گریه کنم و از قبل از اینکه کار شروع بشه من به خودم می گفتم که باید این رو به بهترین نحو انجامش بدم و خیلی برام مهم بود. روز فیلمبرداری آقای اسعدیان گفتند دوربین روشنه و هر موقع هم که دیالوگ یادت رفت از ادامه اون شروع کن و گریه رو ادامه بده، منم بلند بلند داشتم گریه می کردم اونقدر پرانرژی داشتم این کار رو می کردم که وقتی عکس های اون روز رو نگاه می کنم تمام رگ های پیشونیم بیرون زده بود، از اوج گریه من همه عوامل پشت صحنه هم داشتند گریه می کردن؛ توی اوج هق هق گریه و بدون مکث گفتم دیالوگ های من چی بود یادم رفته که یهو همه عواملی که داشتند با من گریه می کردند زدند زیر خنده. این قضیه تا آخرین روز فیلمبرداری باعث خنده همه می شد (که دیالوگ های من چی بود).

آیا پیشنهادی به کسانی که دوست دارند بازیگر شوند دارید؟

بهشون می گم که خوشحالم که به بازیگری عشق دارید اگر فقط عشقه براش سعی و تلاش کنید و مطمئن باشید که این عشق شما رو به هدفتون می رسونه و باعث پیشرفتتون میشه؛ ولی اگر به خاطر اینکه دو نفر شما رو بشناسند و به شهرت و به معروفیت برسید، نه؛ من تو این حرفه چنین چیزی رو نمی بینم و ماندگار هم نیست، به نظر من اگر فکرتون اینه بهتره خودتون رو بکشید کنار.

سخن آخر

برای دیدن عکس های بیشتر از این هنرمند با استعداد، می توانید پیج اینستاگرام او را دنبال کنید. همچنین نظرات خود در مورد بازی او را، با ما و دیگر مخاطبان خبرنگاران در میان بگذارید.

bytshrkhyz

منبع: setare.com
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1510

به "بیوگرافی بیتا سحرخیز؛ بازیگر سینما و تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوگرافی بیتا سحرخیز؛ بازیگر سینما و تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید