خبرنگاران افزایش محدودیت های کرونایی در شیراز

به گزارش پیامک مسعود، شیراز-خبرنگاران-جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شیراز با اشاره به تغییر شرایط رنگ بندی این شهرستان به قرمز گفت: با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم که براین اساس محدودیت های کرونایی در این شهرستان افزایش می یابد.

خبرنگاران افزایش محدودیت های کرونایی در شیراز

عبدالرسول حقیقی روز دوشنبه در اولین جلسه فوق العاده ستاد کرونا شهرستان شیراز در سال 1400 اعلام نمود: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر روبرو هستیم و با توجه به شرایط موجود، شرایط بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا گردد تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راه حلهای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و آغاز واکسیناسیون افراد پر خطر از جمله دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهرهای با شرایط قرمز اطلاع داد و افزود: از امروز رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستد.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می گیرد، افزود: تمامی برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می گردد.

نظارت بر عملکرد اصناف و ادارات شیراز تشدید می گردد

حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و اعلام نمود: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های 2، 3 و 4 راسا می توانند تا خروج شهرستان از شرایط قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت 15 روز اقدام نمایند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام نمود: مدیران دستگاههای اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هرگونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود،تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هرگونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می آید.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، افزود: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت آنالیز و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه نمایند.

حقیقی در انتها از ممنوعیت ورود خودرو های غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه های 500 هزار تا یک میلیون تومانی به عنوان راه حل پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت 22 تا 3 بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های 200 هزار تومانی در هر شبانه روز خواهند شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1451

به "خبرنگاران افزایش محدودیت های کرونایی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش محدودیت های کرونایی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید