خبرنگاران تردد در کانال سوئز به حالت عادی بازگشت

به گزارش پیامک مسعود، تهران - خبرنگاران- اداره کانال سوئز از عبور کلیه کشتی های متوقف در پشت این آبراه بین المللی و بازگشت برنامه تردد عادی به این کانال خبر داد.

خبرنگاران تردد در کانال سوئز به حالت عادی بازگشت

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری فرانسه، اسامه ربیع در اطلاعیه ای اظهار داشت:عبور همه شناورهای منتظر در راستا حمل و نقل کانال از زمان حادثه به گل نشستن کشتی غول پیکر کانتینر بر پانامایی اور گرین به روال قبل بازگشته است.

برگشت تردد در کانال سوئز به حالت عادی پس از آن روی می دهد که تعداد کل شناورهای منتظر به 422 شناور رسیده بود، و کل محموله های خالص آن به 26 میلیون تن رسیده بود.

ربیع تأکید کرد: کار برای آزادی این نفتکش حتی یک لحظه متوقف نشده تا اطمینان حاصل شود که همه کشتی های منتظر از راستا حمل و نقل عبور می کنند.

در پی بازگشایی راستا آبی کانال سوئز برای عبور کشتی هایی که طی یک هفته اخیر در این کانال متوقف شده بودند، اکنون دهها کشتی باری یکباره به سوی بنادراروپایی روان شده اند و مسئولان این بنادر نگران ترافیک شدید هستند.

کشتی عظیم باربری اور گرین که یک هفته راستا آبی کانال سوئز را مسدود کرده بود، انتها ظهر دوشنبه هفته گذشته به حرکت درآمد.

این کشتی غول پیکر با طول 400 متر و عرض 59 و محموله 24 تنی از چین راهی روتردام هلند بود.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: مسدود شدن این آبراهه بین المللی روزانه نزدیک به 9.6 میلیارد دلار به اقتصاد جهان خسارت زد و ثابت کرد که چرخ اصلی اقتصاد جهان در دریا است. یعنی تقریبا 70 درصد کل تجارت جهانی توسط نقل و انتقال کالا از دریا صورت می گیرد.

کانال سوئز یک قرن و نیم پیش افتتاح شد، این کانال یکی از مهمترین و پر رفت و آمدترین راستا عبور کشتی ها و نفتکش ها در جهان به شمار می رود. این کانال راستا دریایی میان آسیا و اروپا را تا 15 روز کاهش داده و خطرات سفردریایی را نیز پایین می آورد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1452

به "خبرنگاران تردد در کانال سوئز به حالت عادی بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تردد در کانال سوئز به حالت عادی بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید