در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای کشور کوتاه نخواهیم آمد

به گزارش پیامک مسعود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در چهاردهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور، با تأکید بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی 22 بهمن، حضور مردم در صحنه های مهم و مؤثر انقلاب اسلامی در 4 دهه اخیر را نتیجه فهم و شعور بالای مردم، اراده راسخ ملت و لطف و عنایت خداوند دانست و اضافه کرد: در این شرایط نباید فضای ناامیدی، یأس و تخریب در شرایط داخلی کشور حاکم گردد و ما به عنوان مسئولان کشور در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای عمومی کشور کوتاه نخواهیم آمد.

در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای کشور کوتاه نخواهیم آمد

دکتر رحمانی فضلی در ادامه به اهداف شوم دشمنان برای کمرنگ کردن دهه فجر و خصوصاً 22 بهمن اشاره نمود و گفت: دشمنان ملت و کشور ایران اسلامی بارها در این زمینه، کوشش نموده اند اما به مقصود خود نرسیده اند و این بار نیز نتیجه ای نخواهند گرفت، با این حال وظیفه داریم شرایط جاری کشور را به نحو مطلوبی اداره کنیم تا ضمن خدمتگزاری شایسته به مردم، دشمن را ناکام بگذاریم.

وزیر کشور در فراز دیگری از سخنان خود به مسائل موجود در توزیع و عرضه گوشت در بازار اشاره نمود و با مرور آثار نامطلوب این موضوع بر افکار عمومی گفت: تحول هرچه سریعتر در این عرصه برای ارتقای رضایت مندی نسبی مردم، مورد تأکید ریاست محترم جمهور است و امیدواریم با تحرک مضاعف دستگاه های مسؤول، حساسیت های موجود افکار عمومی در این زمینه، مرتفع گردد.

وزیر کشور ادامه داد: دستگاههای اجرایی به جد موضوع را دنبال و سریعاً ایرادات را مرتفع و پیشنهادات کارآمد را ارائه نمایند تا بر مبنای یک راه چاره منطقی عمل نموده و از این مسئله عبور کنیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت و لزوم پاسخگویی دستگاه های مختلف اشاره نمود و گفت: یکی از تأکیدات اصلی ستاد اطلاع رسانی از شروع فعالیت تا کنون این بود؛ که شبهات، نقدها و احیاناً مطالب خلاف واقع مطرح در رسانه ها و تریبون های مختلف، از سوی دستگاههای مسئول پاسخ داده گردد؛ چراکه ما به عنوان دستگاه های مختلف، موظف به ارائه اطلاعات درست به مردم هستیم.

وی در همین زمینه با یادآوری اهمیت و ضرورت موضع گیری های مسؤولانه از سوی صاحبان تریبون های مختلف به اهمیت توجه به حفظ حرمت بخش های مختلف جامعه و ارکان اداره کشور اشاره نمود و گفت: کسانی که براساس سلایق شخصی، سخنانی ناروا و ناحق علیه مسئولان کشور مطرح می نمایند، تهمت زنی و اتهام افکنی را به یک روال در جامعه بدل می نمایند و مستقیماً انسجام درونی، وحدت و همبستگی و یکپارچگی اجزای حاکمیت را در معرض تهدید قرار می دهند.

رحمانی فضلی ادامه داد؛ این در حالی است که، در شرایطی که دشمنان انواع هجمه ها و فشارها را بر کشور روانه می نمایند، همه باید به گونه ای عمل نمایند که شائبه دوگانگی و عدم انسجام درونی ایجاد نگردد و در مقابل، انسجام و وحدت داخلی، مقاومت مردم در برابر تحریم ها را تسهیل کند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی همچنین بر تاکید رئیس جمهور بر پیگیری دقیق روند اجرای مصوبات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی از سوی دستگاه های مختلف اشاره و اعلام کرد: دستگاههای مسئول باید با دقت و ممارست این مصوبات را پیگیری و نتایج حاصله را در جلسه بعدی ستاد ارائه نمایند و در صورت کم کاری و سستی با دستگاه ذیربط، برخورد خواهد شد.

دکتر رحمانی فضلی در چهاردهمین جلسه ستاد مجدداً بر اهمیت و حساسیت کم و کیف روند تبلیغات و اطلاع رسانی و نقش فضای رسانه ای کشور در شکل گیری روند های پیش رو در کشور اشاره نمود و گفت: بعضی از تریبون ها و چهره ها هنوز باور ننموده اند که در شرایط جنگ مالی قرار داریم.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: تا کنون با رویکرد توجیه و تذکر با گفتارهای رسانه ای غیر مسؤولانه مواجهه شده است، اما در شرایط فعلی، که توجه به اولویت های کشور و صیانت از حریم جامعه را اقتضا می نماید، برخورد کاملاً قانونی با کسانی که به توجیه ها و تذکرات توجه نمی نمایند، اجتناب ناپذیر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 58

به "در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای کشور کوتاه نخواهیم آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای کشور کوتاه نخواهیم آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید