سقف انتقال پول افزایش یافت ، تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری

به گزارش پیامک مسعود، بانک مرکزی خاطرنشان کرد: براساس شرایط خاص بهداشتی کشور و به منظور مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدام های لازم برای تسهیل استفاده هموطنان از درگاه های غیرحضوری و کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز به شکل موقت پیش بینی و به بانک ها ابلاغ شد.

سقف انتقال پول افزایش یافت ، تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری

جهت دریافت خدمات اجرای سایبان پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، این اقدامات به این توضیح است: سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) بوسیله درگاه های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ 30 میلیون ریال در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به 50 میلیون ریال افزایش یابد. گفتنی است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال برابر با کارمزد انتقال وجه 30 میلیون ریالی است.

بانک مرکزی می افزاید: سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت بوسیله پرداخت سازها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت اعمال نشدن کنترل مزبور، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

برپایه اعلام بانک مرکزی، امکان تمدید تاریخ انقضاء کارت های بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از تاریخ انقضاء بلامانع است. لازم است اقدام های لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان انجام گردد.

همچنین، طبق روال سال های گذشته و به منظور کاهش مراجع مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز افزایش سقف برداشت نقدی درون بانکی از دو میلیون ریال به پنج میلیون ریال بلامانع است. گفتنی است این اقدام برای کاهش مراجعه مشتریان به شعبه انجام می گردد و با وجود این امکان، لازم است اطلاع رسانی مناسب در چارچوب کاهش استفاده از اسکناس به مشتریان انجام گردد.

بانک مرکزی افزوده است: تعداد کوشش های متوالی ناموفق رمز دوم در هر شبانه روز به پنج بار افزایش یابد و رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک انجام می گردد.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا به امروز به بیش از 50 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

به اساس این گزارش آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه (یازدهم اسفند) به 987 نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به 54 نفر رسیده است. همچنین 175 نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 666

به "سقف انتقال پول افزایش یافت ، تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف انتقال پول افزایش یافت ، تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید