سلطانی: خاتمه لیگ تکواندو بر اساس جدول فعلی عادلانه نیست، شانس نایب قهرمانی داریم

به گزارش پیامک مسعود، سرمربی تیم تکواندو پاس گفت: به خاتمه رساندن لیگ برتر بر اساس جدول فعلی عادلانه نیست و در صورت برگزاری مسابقات امکان جابه جایی چهار تیم بالانشین وجود دارد.

سلطانی: خاتمه لیگ تکواندو بر اساس جدول فعلی عادلانه نیست، شانس نایب قهرمانی داریم

مرتضی سلطانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی پیامک مسعود، در مورد سرنوشت لیگ برتر تکواندو گفت: در حال حاضر شواهد و قرائن نشان می دهد که احتمال برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر تکواندو در آینده نزدیک وجود ندارد. سلامتی ورزشکاران، مربیان، داوران و برگزار کنندگان لیگ بسیار مهمتر از عناوین قهرمانی و رده بندی تیم ها است.

وی اضافه نمود: با این حال اگر شرایط بهداشتی در روزها و ماه های آینده به نحوی باشد که ستاد مقابله با کرونا برگزاری فعالیت های ورزشی را بلامانع اعلام کند، برگزاری مسابقات خیلی خوب است. قطعا تعطیلی مسابقات ورزشی به تمام رشته ها لطمه زده و تکواندو نیز بی نصیب از این آسیب نبوده است. نظر تمجید، رئیس سازمان لیگ مبنی بر اینکه در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه برگزاری لیگ در اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه، بسیار خوب است و به نظر من این تصمیم بسیار عادلانه تر از انتها لیگ است.

سرمربی تیم پاس گفت: می توان مسابقات انتهای لیگ را در دو هفته و با فاصله یک هفته تا 10 روز نیز برگزار کرد و حتی در بدترین حالت در یک روز تمام مسابقات را برگزار کرد. چنین اتفاقاتی باعث خواهد شد شرایط لیگ برتر تکواندو برای همه تیم ها عادلانه باشد و هر تیمی مزد کوشش و زحمات خود را دریافت کند. اینکه بخواهیم بدون برگزاری مسابقات هفته های انتهای لیگ را به انتها برسانیم و بگویم جدول فعلی ملاک رده بندی نهایی خواهد بود، عادلانه نیست.

سلطانی اعلام نمود: در حال حاضر بعضی تیم ها به دلیل برگزاری مسابقات بیشتر در جدول در رده بندی بالاتری قرار دارند. نباید پیشنهادات ما در مورد سرنوشت لیگ فعلی بر اساس دیدگاه های باشگاهی باشد و باید منافع تکواندو را در نظر بگیریم. اگر شرایط بیماریکنترل گردد، برگزاری مسابقات انتهای بهترین تصمیم است. در حال حاضر تیم های مس و کن باید چهار بازی انجام دهند و ما، شهرداری ورامین و یکی، دو تیم دیگر سه بازی و دانشگاه آزاد دو بازی.

وی یادآور شد: قطعا عادلانه نیست در شرایط متفاوت بازی تیم ها، بخواهیم جدول فعلی را ملاک انتها لیگ قرار دهیم و تیم های شهرداری ورامین، کن، دانشگاه آزاد و پاس را به ترتیب تیم های اول تا چهارم بدانیم. علاوه بر تیم ما که در حال حاضر شانس حضور در رتبه های بالاتر را دارد، تیم کن نیز از کسب عنوان قهرمانی نا امید نیست. امیدوارم با توجه به مواردی که در مورد کنترل بیماری مطرح می گردد تا تیرماه امکان برگزاری رقابت های ورزشی فراهم گردد و در این شرایط تاریخ مطرح شده از سوی مسئولان سازمان لیگ هم زمان مناسبی برای برگزاری ادامه مسابقات است.

سرمربی تیم پاس در مورد اینکه در این شرایط موافق برگزاری دو ملاقات قهرمانی و رده بندی میان تیم های شهرداری ورامین - کن و دانشگاه آزاد - کن است، گفت: این تصمیم اصلا منصفانه نیست. کن غیر از ملاقات مقابل شهرداری ورامین سه ملاقات سخت دیگر مقابل ما، دانشگاه آزاد و مس کرمان دارد. نتایج و اتفاقات این ملاقاتها می تواند از طرفی باعث قهرمانی یا نایب قهرمانی کن گردد و از طرف دیگر می تواند پاس را به رتبه دوم برساند. اگر شرایط بهداشتی برای برگزاری مسابقات مناسب باشد باید تمام بازی ها برگزار گردد.

سرمربی تیم پاس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 855

به "سلطانی: خاتمه لیگ تکواندو بر اساس جدول فعلی عادلانه نیست، شانس نایب قهرمانی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی: خاتمه لیگ تکواندو بر اساس جدول فعلی عادلانه نیست، شانس نایب قهرمانی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید