شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد

به گزارش پیامک مسعود، به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.

شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد

بازار رمزارزها این روزها و در شرایطی که افراد از بورس روی گردان شدند، داغ شده و به نظر می رسد بخشی از سرمایه مردم به سمت ارزهای دیجیتالی رفته است. البته موضوع استخراج بیت کوین پیش از این و همزمان با آلودگی هوا و تاریکی ها هم مطرح بود، اما اکنون خرید و فروش این رمزارز به عنوان روشی برای سرمایه گذاری باب شده و این موضوع واکنش مسوولان را هم به دنبال داشته است، که معتقدند رمزارزها بازار پرنوسانی دارند و نه تنها تضمینی برای ادامه فرایند صعودی آنها نیست، بلکه منجر به خروج ارز از کشور می شوند.

مرکز ملی فضای مجازی به تازگی در اطلاعیه ای گفت رمزارزهایی مانند بیت کوین از هیچ گونه پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و همچنین تا به امروز تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و سایت های فعال خرید و فروش رمزارزها و بیت­ کوین در کشور گرفته نشده است و از این رو اکیداً توصیه می­ گردد همگان در این زمینه احتیاط های لازم را به خرج داده و در دام تبلیغات سوداگران این بازار غیرشفاف نیفتند.

استخراج رمزارزها در حال ساماندهی است

در این راستا سید ابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، اظهار کرد: اینکه ارز دیجیتال فراوری کنیم یک موضوع است، ارز دیجیتال به عنوان ابزار مبادله یک موضوع است و اینکه به عنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه کنیم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما، فراوری و استخراج رمزارزهای دنیا روا به عنوان یک فرآیند مثبت در حال ساماندهی است، در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها یاری کند، باید مورد حمایت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اما اینکه رمزارزها به عنوان راهی برای ثروت اندوزی باشند یا از اینکه از این وسیله بخواهند برای خروج سرمایه از کشور استفاده نمایند را به هیچ وجه به صلاح کشور نمی دانیم. بانک مرکزی باید در این رابطه ورود نموده و به نحوی این فضا را ساماندهی کند. مرکز ملی فضای مجازی هم یاری می نماید که ما تسعیر معاملاتی و ساماندهی در بخش فراوری داشته باشیم، اما به هیچ وجه سرمایه های ما از بازار بورس و بخش های دیگر خارج نگردد و به صورت ثروت اندوزی به آن نگاه گردد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه بازار رمزارزها بسیار ناپایدار است، گفت: رمزارزها مدتی در شیب صعود بوده و ممکن است مدتی هم در شیب سقوط قرار بگیرد و مردم به پولشان نیاز داشته باشند و آن موقع به شدت متضرر می شوند. به هیچ وجه نمی توان تضمین کرد که همواره شیب قیمت رمزارزها صعودی است، همواره نوسان داشته، نوسان های زیادی هم داشته، وقتی هم که قیمت ها سقوط می نماید، بعضا به مدت هفت ماه تا یک سال به حالت سقوط باقی می ماند، بنابراین اصلا توصیه نمی کنیم افراد وارد این حوزه شوند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1401

به "شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید