شیوه نامه اجرای رتبه بندی معلمان ابلاغ شد

به گزارش پیامک مسعود، وزیر آموزش و پرورش، شیوه نامه اجرای رتبه بندی معلمان را ابلاغ کرد.

شیوه نامه اجرای رتبه بندی معلمان ابلاغ شد

به گزارش گروه اجتماعی پیامک مسعود، با امضای وزیر آموزش وپرورش شیوه نامه اجرایی رتبه بندی معلمان به ادارات کل استان ها ابلاغ شد.

در این شیوه نامه؛ معلمان ارتقاء به رتبه های 4، 3، 2، 1 و 5 با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل و کسب شرایط معلمی را احراز می کنند و می توانند از تاریخ اول فروردین 99 از فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات به توضیح جدول زیر بهره مند گردند.

کارکنانی که به استناد مصوبه شورای انقلاب در مشاغل اداری ادارات آموزش وپرورش اشتغال دارند، در صورت انتقال و اشتغال تمام وقت در واحد های آموزشی می توانند از مزایای این بخشنامه بهره مند گردند. فوق العاده مذکور به دبیران و هنرآموزانی که با 30 ساعت تدریس موظف هفتگی به خدمت اشتغال دارند نیز علاوه بر 17، 5 درصد، تعلق خواهد گرفت.

در این شیوه نامه آمده است.

به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که براساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ کرده یا می کنند، به ازای هرسال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجراشدن این تصویب نامه اول فروردین 99کسب می کنند، مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کم تر از 90 درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل 100 (مقطع ابتدایی) و 50 امتیاز (مقطع متوسطه) ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.

*رتبه بندی: فرآیند مشخص رتبه های پنج­گانه معلمان براساس سنجش نظام مند صلاحیت ها و عملکرد آنان.

سنجش صلاحیت معلمان بر اساس شاخص های زیر انجام می گردد:

-شایستگی های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام براساس مقررات استخدامی مورد عمل.

-شایستگی های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش ها و فنون تدریس و راهنمایی و نظارت آن.

-شایستگی های حرفه ای شامل اخلاق حرفه ای، توانایی ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مسئله محور) بر اساس آزمون های الکترونیکی.

مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحد های آموزشی و تربیتی هستند.

مشمولان در صورت کسب صلاحیت ها و داشتن شرایط زیر برابر تبصره (1) ماده 65 ماده 66 و بند 5 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، می توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات موضوع مواد 6 و 7 این تصویب نامه و تبصره آن برخوردار شوند.

1-رتبه (1)

الف:داشتن حداقل 2 سال تجربه

ب: گذراندن 120 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی.

پ: کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل 75 درصد در طول 2 سال منتهی به نتایج ارزیابی. امتیاز هرسال نباید کمتر از 70 باشد.

ت- کسب حداقل 60 درصد امتیازات شاخص های صلاحیت های معلمی امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از 50 درصد باشد.

2- رتبه (2)

الف- داشتن حداقل 6 سال تجربه

ب- حداقل 4 سال توقف در رتبه (1)

پ- گذراندن 180 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره علاوه بر دوره های آموزشی مربوط به رتبه (1)

ت-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل 80 درصد در طول 3 سال متوالی منتهی به رتبه بعدی امتیاز هرسال نباید کمتر از 75 درصد باشد.

ث-کسب حداقل 65 درصد امتیازات شاخص های صلاحیت های معلمی امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از 55 درصد باشد.

رتبه (3)

الف-داشتن حداقل 12 سال تجربه و حداقل 3 سال توقف در رتبه (2)

ب-گذراندن 150 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.

پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل 85 درصد در طول دوره بین دو رتبه، امتیاز هرسال نباید کمتر از 80 باشد.

ت-کسب حداقل هفتاد درصد از امتیازات شاخص های صلاحیت های معلمی، امتیاز هریک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از 65 درصد باشد.

4-رتبه (4)

الف-داشتن حداقل 18 سال تجربه و حداقل 3 سال توقف در رتبه (3)

ب-گذراندن 120 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.

پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل 90 درصد در طول دوره بین دو رتبه امتیاز هرسال نباید کمتر از 85 باشد.

ت-کسب حداقل 75 درصد امتیازات شاخص های صلاحیت های معلمی امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از 70 درصد باشد.

5-رتبه (5)

الف-داشتن حداقل 24 سال تجربه و حداقل 3 سال توقف در رتبه (4)

ب-گذراندن 100 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.

پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل 90 درصد در طول دوره بین دو رتبه امتیاز هرسال نباید کمتر از 80 باشد.

ت-کسب حداقل 85 درصد از امتیازات شاخص های صلاحیت های معلمی امتیاز هر یک از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای نباید کمتر از 80 درصد باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 917

به "شیوه نامه اجرای رتبه بندی معلمان ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه اجرای رتبه بندی معلمان ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید