هشدار حزب ندای ایرانیان درباره بازگشایی حضوری مدارس ، غافلگیری مردم شیوه مدیریتی برخی مدیران شده است

به گزارش پیامک مسعود، حزب ندای ایرانیان ضمن تأکید بر مجازی شدن آموزش در مدارس و دانشگاه ها در پاییز و زمستان و تقویت و آماده سازی زیرساخت های آموزش از راه دور یا برخط (آنلاین)، نسبت به بازگشایی مدارس و به خطر انداختن جان میلیون ها انسان در شرایط پرخطر کرونایی هشدار داده و مسئولیت تبعات این تصمیم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص رئیس محترم جمهور می داند.

هشدار حزب ندای ایرانیان درباره بازگشایی حضوری مدارس ، غافلگیری مردم شیوه مدیریتی برخی مدیران شده است

به گزارش خبرنگاران، حزب ندای ایرانیان در بیانیه ای در خصوص بازگشایی حضوری مدارس هشدار داد. متن بیانیه به شرح زیر است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

امروز در حالی کرونا، بدل به یکی از کلمات پرکاربرد همۀ اقشار مردم شده است که هنوز پس از گذشت قریب به هفت ماه از ورود این بیماری جهانگیر، مجموعۀ دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، وحدت رویه و برنامۀ منسجمی برای مدیریت آن ندارد. در واقع، دولتی که سَلف خود را به ناشنیدن سخن کارشناسان و رفتارهای هیجانی و ناسنجیده متهم می کرد، اکنون در موضوعی که با جان انسان ها سروکار دارد و تحت هیچ شرایطی قابل اغماض و جبران نیست، اقدامات را به سعی و خطا و امروز و فردا کردن تقلیل داده و با این امر حیاتی، گاهی با جدال های سیاسی و گاهی با اقدامات عجولانه و غیر مدبرانه، برخورد می کند.

در حقیقت حکمرانی کرونایی در ایران در شرایط بی دولتی و بی عملی به سر می برد. ضعف مدیریت بحران ها، به وضوح در این شرایط آشکار شده و بی آنکه ستاد ملی مبارزه با کرونا به عواقب آن التفاتی داشته باشد، کار به عادی نمایی شرایط کرونایی رسیده است. هیچ تمهید و اقدامی برای منع برگزاری تجمعات بزرگ و سفرهای بین شهری اندیشیده نشده است و در شرایطی که خستگی و فرسودگی مفرط کادر درمانی و شرایط بیمارستان ها و ظرفیت شبکۀ سلامت کشور، نشان می دهد تداوم این شرایط می تواند با هم زمانی بیماری های فصلی همچون آنفولانزا، وعید دهندۀ طغیان تلفات کرونایی در ماه های پاییزی باشد، اما با این حال، جز رخوتِ بی عملی و گاه نخوت بی توجهی به توصیه های نخبگان امور، اقدام جدی دیگری از این ستاد دیده نمی شود.

شیوۀ مدیریتی برخی از سِمت داران به سطحِ مبتذلِ غافلگیری مردم نزول کرده تا جایی که تصمیمات غیر کارشناسی و یک شَبۀ آقایان سُخرۀ خاص و عام شده است. وزیری که تنها دو روز مانده به آغاز سال تحصیلی، برخلاف تمامی شواهد، به یک باره خبر آموزش حضوری را به والدینی که آمادگی آن را ندارند اعلام می کند، ظاهراً نمی داند نه با آبرو و اعتبار شخصی خود بلکه با شأن و جایگاه حقوقی سِمتی بازی می کند که به عنوان امانتِ ملت چند صباحی به دست او سپرده شده است. متأسفانه تردیدی نیست که از این شیوۀ حکمرانی شلخته و آشفته جز خُسران و خسارت به بار نخواهد آمد.

حزب ندای ایرانیان که پیش تر و به کرّات، اعلام داشته، جز در اتحادی استراتژیک با مردم و در راستای تأمین منافع ملی، نمی اندیشد و عمل نمی کند، همراه با نگرانی و دغدغه عمومی از شرایط فعلی و نتایج زیان بار آن برای مردم ایران؛ و ضمن تقدیر از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و برای کاهش فشار از روی این عزیزان از خود گذشته که هم اکنون سنگربانان سلامت و حیات جامعه اند، با اعلام نارضایتی از شیوۀ فعلی مدیریت کرونا، به دولت و مجموعه سیاست گذاران دخیل در این موضوع جداً هشدار می دهد که در صورت ادامه بی توجهی و شیوع گستردۀ بیماری، شاید مهار آن غیرممکن شده و تبعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بسیاری به همراه داشته باشد.

از همین رو، حزب ندای ایرانیان، ضمن تأکید بر مجازی شدن آموزش در مدارس و دانشگاه ها در پاییز و زمستان و تقویت و آماده سازی زیرساخت های آموزش از راه دور یا برخط (آنلاین)، نسبت به بازگشایی مدارس و به خطر انداختن جان میلیون ها انسان در شرایط پرخطر کرونایی هشدار داده و مسئولیت تبعات این تصمیم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص رئیس محترم جمهور می داند.

البته بدیهی است که اجرا پیروز آموزش مجازی مدارس و دانشگاه ها نیازمند یک ارادۀ ملی است که با همراهی و همدلی مجموعۀ دولت و مردم امکان پذیر خواهد بود، از همین رو، حزب ندای ایرانیان ضمن توصیه مجدد به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری مجازی آموزش در فصول پاییز و زمستان، از همۀ اقشار و آحاد ملت خواستار است تا بیشترین اهتمام را به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و نهایت همکاری را با دستگاه های مربوطه داشته باشند تا به فضل الهی هر چه سریع تر کشور به سلامت از این بحران عبور کند و زندگی عادی دوباره در جریان افتد.

حزب ندای ایرانیان، 14 شهریور 1399

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1068

به "هشدار حزب ندای ایرانیان درباره بازگشایی حضوری مدارس ، غافلگیری مردم شیوه مدیریتی برخی مدیران شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار حزب ندای ایرانیان درباره بازگشایی حضوری مدارس ، غافلگیری مردم شیوه مدیریتی برخی مدیران شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید