مواردی که در خرید بلیط هواپیما باید در نظر بگیرید!

به گزارش مجله پیامک مسعود، یکی از اولین چیزهایی که باید در فهرست برنامه ریزی های صورت گرفته برای سفر به جنوب شرقی آسیا باشد، خرید بلیط هواپیما است. هزینه بلیط هواپیما شما یکی از اقلام اصلی بودجه شما خواهد بود، به این معنا که وقت کمی را صرف خرید کنید، به خصوص اگر می توانید آن را آنلاین در دفتر کارتان انجام دهید. حتی تا 50 دلار صرفه جویی برای چند شب اضافی به وسیله مکونگ تامین می گردد، بنابراین وظایف خود را درست انجام دهید. بعلاوه ممکن است بخواهید بعضی از بودجه پرواز را پس از ورود به منطقه در نظر بگیرید برای همین راهنمای خرید بلیط را کامل مطالعه کنید

مواردی که در خرید بلیط هواپیما باید در نظر بگیرید!

پیش نویس یک سفرنامه

ابتدا با دقت در خصوص جایی که می خواهید بروید تحقیق کنید و برنامه سفر را پیش بینی کنید که هنوز به شما امکان انعطاف پذیری و تغییر می دهد. واضح است که پروازهای بین المللی به شهرهای مرکز وارد می شوند، اما در بسیاری از موارد فرودگاه های دیگر بین المللی در شهرهای دیگر در دسترس هستند. به عنوان مثال پوکت هت یای و چیانگ مای در تایلند لوآنگ پرابانگ در لائوس، سیم ریپ در کامبوج ودانانگ وسایگون در ویتنام از این دست هستند. بنابراین اشتباه نکنید که شما مجبور نیستید به شهر مرکز پرواز کنید.

راهنمای خرید بلیط برای پرواز به قطب

برای قیمت های پرواز طولانی خود از وطن تان به یکی از مراکز اصلی آسیای جنوب شرقی تحقیق کنید. به صورت آنلاین در سایت های حمل و نقل جستجو کنید، سایت هایی نظیر Adioso.com یا Skyscanner را آنالیز کنید و بعلاوه یک نمایندگی سفر را برای خرید بلیط هواپیما پیدا می کنید؛ شما هرگز نمی دانید کجا می خواهید برترین نتیجه را بدست آورید. در حین پرواز یک نمایندگی و یک قطب مانند سنگاپور، کوالالامپور و بانکوک را در نظر بگیرید. شما می توانید به یکی از این شهرها سفر کنید و یا در پی یک وسیله نقلیه اجاره ای باشید تا بتوانید به هر کجا که می خواهید بروید. وسایل حمل و نقل اجاره ای اجازه خارج شدن در سراسر منطقه را دارند.

آنالیز آنلاین

هشدار داده گردد که یک آژانس مسافرتی ممکن است اطلاعاتی در خصوص وسایل حمل و نقل اجاره ای ارائه ندهد، به همین علت است که اولا باید خودتان تحقیق کنید و یا از یک ابزار مانند Adioso برای خرید بلیط هواپیما بهره ببرید. در میان دیگران، Tiger Airways را در سنگاپور ، AirAsiaدر کوالالامپور، Nok Air را در بانکوک و Jetstar در سنگاپور و ویتنام آنالیز کنید. مسیرها و برنامه ها تغییر می نمایند و هزینه های هواپیما تقریبا روزانه تغییر می نمایند، بنابراین این سایت ها را قبل از اینکه در مسیر سفر نهایی قرار بگیرید، آنالیز کنید.

مایل های هوایی

مایل های هوایی می توانند به سرعت در حال افزایش باشند؛ اگر از یک مسیر طولانی می آیید حداقل یک سفر دوم در سال آینده یا بعد آن را برنامه ریزی کنید. آنالیز و پیوستن به یک برنامه را در نظر بگیرید. بعضی از آژانس های مسافرتی بعلاوه می توانند بلیط های منطقه ای خود را هنگامی که شما در آن منطقه هستند، ارائه دهند. بپرسید تا مطمئن شوید.

عبور منطقه ای

گذرگاه منطقه ای را مطالعه کنید و ببینید که چگونه آنها ممکن است برنامه سفرشان با برنامه سفر شما متناسب باشد و یا برنامه سفر خود را بر اساس جایی که شما پرواز می کنید برای خرید بلیط هواپیما منطبق کنید. به عنوان مثال، Airpas را جستجو کنید، کوپن پرواز ارزشمندی به وسیله بانکوک Airways و Lao Airlines ارائه شده است.

نگه داشتن آن ساده است

اگر به بخشی از دور جهان سفر می کنید و به آسیا می روید، به خاطر توقف بیش از مقدار برای خرید بلیط،غر نزنید. در عوض، یک نقطه ورود و خروج داشته باشید، یا یکی در خارج و دیگری در داخل (داخلی مانند بانکوک، خارجی از سنگاپور). هر گونه پرواز در منطقه را با یک آژانس مسافرتی انجام دهید، در غیر این صورت توقف اضافی به طور قابل توجهی هزینه RTW شما را افزایش می دهد.

بلیط بدون کاغذ

همه LCC ها بلیط بدون کاغذ صادر می نمایند. شما به طور کلی نیازمند گذرنامه خود، یک مرجع رزرو و شاید کارت اعتباری که بلیط خود را با آن خریداری نموده اید، برای ورود به سیستم باشید. بنابراین بلیط های بی دوام را گم نکنید و یا در ماشین لباسشویی قرار ندهید و به این راهنمای خرید بلیط خوب دقت بفرمایید.

مالیات و حق بیمه

نام گذاری چاپ کوچک به علت تناسب با طیف وسیعی از شرایط است. انتظار می رود که هزینه 5 دلار برای تأمین مالی مالیات بر فرودگاه، مالیات کم، بیمه، هزینه سوخت و موارد دیگر از شما گرفته گردد؛ مالیات ها و اضافه هزینه ها به راحتی می تواند قیمت بلیط هواپیما را دو برابر کند، بنابراین دوباره تحقیق خود را برای راهنمای خرید بلیط بهتر انجام دهید.

فقط حمل گردد!

بله، این تنها یک مسئله زمان خواهد بود تا شما ملزم به پرداخت پول برای اکسیژن در پرواز باشید. تا آن موقع، بسیاری از حامل ها برای چک کردن کیف ها شارژ می شوند. بنابراین اگر شما در حال مسافرت سبک هستید، توجه کنید که با رزرو یک بلیط بدون هزینه اضافی، مبلغی را صرفه جویی کنید.

ساعت را دیدن کن!

LCC ها می توانند بی رحمانه، زمانی که برای چک کردن می آیند، 45 دقیقه قبل از زمان خروج در هواپیما را ببندند. اگر شما 43 دقیقه قبل از حرکت وارد شوید، خیلی بد است، خیلی ناراحت می شوید. مجددا، بلیط چاپ شده کوچک را بخوانید، به موقع به فرودگاه برسید و وقت تان را تنظیم می کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2056

به "مواردی که در خرید بلیط هواپیما باید در نظر بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواردی که در خرید بلیط هواپیما باید در نظر بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید