ورود شرکت های استارت آپی به بورس برای تحقق شعار سال ضروری است

به گزارش پیامک مسعود، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است می توان برای ورود شرکت های استارت آپی به بورس منابع مالی مورد نیاز آنها را تأمین کرد که این موضوع سبب اشتغال زایی بیشتر می شود.

ورود شرکت های استارت آپی به بورس برای تحقق شعار سال ضروری است

سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به ضرورت ورود شرکت های استارت آپی به بورس، اظهار کرد: اکنون نقدینگی در کشور به سیل عظیمی تبدیل شده است که با ورود به بازارهای مختلف مانند ارز، سکه، خودرو و مسکن موجب بهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در این بازارها و گرانی بیشتر شده است، این درحالی است که باید از این نقدینگی به عنوان فرصتی طلایی برای رشد تولید و بهبود شرایط شرکت های استارت آپی و دانش بنیان استفاده کرد.

کننده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از آنجایی که شرکت های استارت آپی ظرفیت بالایی در اشتغال زایی دارند و توانستند در دوران شیوع کرونا، عصای دست مردم باشند و بسیاری از نیازهای را تأمین کنند، بهتر است دولت با تأمین مالی زمینه ورود آن ها به بورس را فراهم کند.

حسینی کیا با بیان اینکه باید زمینه ورود شرکت های استارت آپی به بورس تسهیل شود و بورس بخشی از نقصان های این شرکت ها را نیز نادیده بگیرد، افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار و دولت باید از ورود شرکت های استارت آپی به بورس استقبال کند، زیرا می توان با استفاده از این ظرفیت، نقدینگی را جذب و برای اشتغال به کار گرفت که این حرکت در جهت منویات رهبر معظم انقلاب را آسان می کند.

این کننده مردم در مجلس یازدهم شرح داد: اکنون که کشور با محدودیت ارزی و فروش نفت و به تبع آن کمبود درآمد روبه رو است باید از ظرفیت شرکت های استارت آپی برای درآمدزایی، ایجاد اشتغال و... استفاده کرد و تحقق این امر در گروی تامین تسهیلات و منابع مالی این شرکت ها است، درواقع می توان با زمینه سازی برای ورود استارت آپ ها به بورس، منابع مورد نظر آن ها را نیز تامین کرد.

4151/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1090

به "ورود شرکت های استارت آپی به بورس برای تحقق شعار سال ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شرکت های استارت آپی به بورس برای تحقق شعار سال ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید