وقتی مجمع، کمیته المپیک را دچار مشکل می نماید!، دبیرکل استعفا کند

به گزارش پیامک مسعود، واقعیات تلخ پیرامون کمیته ملی المپیک این روزها تلخ تر از همواره شده است. تلخی که بیش از هر کسی مقصر اصلی آن اعضای مجمع عمومی کمیته ملی المپیک بوده اند.

وقتی مجمع، کمیته المپیک را دچار مشکل می نماید!، دبیرکل استعفا کند

به گزارش پیامک مسعود، از زمانی که انتخابات کمیته ملی المپیک به انتها رسید، حرف و حدیث در خصوص مسائل شخصی دبیرکل هم شدت پیدا کرد و هر روز شاهد انواع و اقسام حواشی پیرامون این مسئله بودیم. بارها شنیده می شد که قرار است به دلیل همین مسائل، دبیرکل تغییر کند و گزینه هایی هم مطرح می شد اما با توجه به معذوریت های اخلاقی رئیس کمیته ملی المپیک و به جهت رعایت اساسنامه کمیته امکان برکناری دبیرکل وجود نداشت، مگر این که مجمع درباره تغییر او تصمیم می گرفت یا شخص شهنازی رسماً استعفا می کرد.

مسائل شخصی شهنازی دبیرکل کنونی کمیته ملی المپیک، در مواجهه به شکات خصوصی و طلبکاران اکنون به بالاترین حد و بدترین شرایط خود رسیده است و همین موضوع باعث شده او در این مدت نتواند آن طور که باید و شاید نقش اجرایی خود را در کمیته ملی المپیک به عنوان دبیرکل ایفا نماید. بر این اساس عملاً کمیته ملی المپیک به دلیل مسائل شخصی دبیرکل در دو سال اخیر دبیری نداشته است و این موضوع لطمات اجرایی جبران ناپذیری به روند فعالیت های اجرایی و عملیاتی کمیته المپیک وارد نموده است.

بر این اساس و با توجه به مسائل قضائی عملیاتی شده علیه دبیرکل، وقت آن رسیده که شهنازی از سمت دبیرکلی استعفا کند موضوعی که شاید بهترین راه چاره برای کمیته و شخص شهنازی باشد تا علاوه بر حفظ شأن و صندلی ورزشی اش نشان دهد با درک واقعیات، منافع ورزش را بر منافع فردی ترجیح می دهد.

البته در این ماجرا مقصر اصلی را باید مجمع دانست. چرا با وجود مسائلی که اعضای مجمع از آن آگاه بوده اند بازهم در روز مجمع شخصی را به عنوان دبیرکل انتخاب کردند که معذوریت های اجرایی داشته است؟ سوال این است که آیا این انتخاب مجمع در جهت منافع ورزش بوده است؟

چرا مجمع به گزینه ای رأی داده که عملاً فعالیت های اجرایی کمیته را مختل نموده است؟ آیا اعضای مجمع مطالعه ای درباره شرایط انتخاب خود دارند؟ انتخابی که به واسطه آن حدود یک سال و چهار ماه است کمیته ملی المپیک درگیر حاشیه شده است. آیا مجمع جوابگوی حواشی که خودشان عامل به وجود آمدنش بوده اند، خواهد بود؟

بهتر است در این ماجرا مجمع هم بازخواست گردد، چرا که تعیین نیست با چه هدفی و چه انگیزه ای اعضای آن امروز این چنین دست کمیته ملی المپیک را در حنا گذاشتند. درست است مسائل دبیرکل شخصی است اما به هر حال تأثیرات آن را روی روند اجرایی کمیته ملی المپیک در این مدت کم نبوده است.

امید است هر چه زودتر بن بست اجرایی در کمیته ملی المپیک ختم به خیر گردد و با یاری مجمع و البته حس مسؤولیت دبیرکل کنونی و استعفای مکتوب او و در نهایت همکاری هیأت اجرایی، دبیرکلی جدید انتخاب گردد تا در جهت بازی های المپیک بیشتر از این تمرکزها بر روی مسائل حاشیه ای و شخصی مسؤولان کمیته المپیک گذاشته نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 119

به "وقتی مجمع، کمیته المپیک را دچار مشکل می نماید!، دبیرکل استعفا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی مجمع، کمیته المپیک را دچار مشکل می نماید!، دبیرکل استعفا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید