کمبود سرانه های آموزشی در منطقه 22 ، خلف وعده انبوه سازان برای ساخت مراکز آموزشی

عضو شورای اسلامی شهر تهران از خلف وعده انبوه سازان برای ساخت مراکز آموزشی در منطقه 22 تهران انتقاد کرد.

کمبود سرانه های آموزشی در منطقه 22 ، خلف وعده انبوه سازان برای ساخت مراکز آموزشی

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرنوشت، احمد مسجدجامعی در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به درگذشت مظاهر مصفا، اظهار کرد: مظاهر مصفا یکی از شخصیت هایی است که پای نهضت ملی ایستاد و از این باب کسی این فرد را در موضوع نهضت ملی مطرح نکرده است.

مسجدجامعی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات شهرداران مدارس، توضیح داد: باید شهرداری تهران گزارشی از شوراهای دانش آموزی به صحن شورا ارائه کند تا میزان سهم شهرداران مدارس و اجرایی شدن این موضوع مشخص شود.

وی ادامه داد: در قانون آموزش و پرورش، انبوه سازان موظف به تأمین سرانه آموزشی بودند، اما این قاعده در منطقه 22 بر اساس مطالعه ای که در سال 1395 انجام شد، رعایت نشده است به شکلی که از 45 مورد سرانه آموزشی تنها پنج مورد احداث شده و 40 مورد تأمین نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: منطقه 22 امروز گرفتار کمبود سرانه های آموزشی شده است و این وضعیت ادامه پیدا کرده لذا شهرداری باید گزارشی از میزان تحقق تأمین سرانه های آموزشی در این منطقه ارائه کند.

مسجدجامعی با اشاره به ارائه گزارشی از سوی سازمان آتش نشانی در مورد مدارس پرخطر گفت: مقرر شده کار مشترکی میان شهرداری و آموزش و پرورش انجام شود تا اقدامات اجرا شده در مورد شناسایی و رفع خطرات موجود در این مدارس ارائه شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 462

به "کمبود سرانه های آموزشی در منطقه 22 ، خلف وعده انبوه سازان برای ساخت مراکز آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود سرانه های آموزشی در منطقه 22 ، خلف وعده انبوه سازان برای ساخت مراکز آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید